30 Ağustos’a Özel Bence: Zafer Ruhunu Diriltmek!

MoonWater_

Merhabalar,

Yarın 30 Ağustos Zafer Bayramı. Birkaç gündür sosyal medyada dolaşan, Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin 'Aziz şehitlerimize minnetle...' başlığıyla yayınlamış olduğu, tüylerimizi diken diken eden bir video var.

Eğer izlemeyen varsa diye, bu güzel videoyu aşağıya bırakıyorum!

Benim de 30 Ağustos'a dair edecek birkaç kelamım var, öncelikle Zafer Bayramı'nızı herkesten önce kutluyor ve Bence'me başlıyorum!

30 Ağustos'un anlam ve önemi

30 Ağustos’a Özel Bence: Zafer Ruhunu Diriltmek!

Zafer Bayramı; 30 Ağustos 1922'de Dumlupınar'da, Mustafa Kemal'in başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz'u anmak için kutladığımız ulusal bayramımız... Söylemesi ne kadar da kolay değil mi?

Peki şöyle anlatsam; bu ülkenin her karış toprağı kan dökülerek kazanıldı, Çanakkale Şehitliği'ni gezenler muhakkak bilir; bir şehidimizin ailesine yazdığı şu satırlar ile başlayan mektubunu:

“Bugünlerde her zamankinden daha önemli muharebelere gireceğiz. Bilirsin, her muharebeye giren ölmez. Fakat eğer ben ölürsem sakın gam yeme... Beni ve seni yaratan Allah bizi nasıl dünyada birbirimize nasib etti ise benden şehitlik rütbesini esirgemediği taktirde, elbette, ruhlarımızı da birbirine kavuşturur.

Hatta bu mektubun kopyalarını çerçeveleterek satarlar, evlerin baş köşelerine asılsın diye. Vatanı, milleti, annesi, kız kardeşi için canını gözünü kırpmadan feda etmeyi göze alabilmektir zafer ruhu.

Çanakkale'de o kadar çok kan dökülmüştür ki Marmara Denizi'nin kızıl renk aldığı söylenir.

30 Ağustos ruhu, Türk milletinin daima yüreğindedir

30 Ağustos’a Özel Bence: Zafer Ruhunu Diriltmek!

Bir kere durup düşünün, en büyük probleminiz ne? Aşk ilişkileriniz mi, yoksa mağazadan alamadığınız o elbise mi ya da başka maddi problemler mi? Zafer ruhu bu değil; Kurtuluş Savaşı, Büyük Taarruz, vatan ruhu bu değil!

Bizler Türk genciyiz, tek başına 215 kilogramlık mermiyi taşıyan Seyit onbaşının torunları, 3 aylık oğlunu bırakıp şehir savunmasına katılan Nene Hatun'un, sokaktan geçen Fransızların, şanlı Türk kadını ile dalga geçmesine izin vermeyen ve Fransızlara ilk kurşunu atan Sütçü İmam'ın torunlarıyız!

30 Ağustos ruhunu diriltmenin vaktidir

30 Ağustos’a Özel Bence: Zafer Ruhunu Diriltmek!

Vakit; sosyal medya, yerli ve yabancı filmler ile beyinleri uyuşturma vakti değildir. Bizim liderimiz 100 yıl öncesinden bize 'Hayatta en hakiki mürşit ilimdir, fendir!' diyerek yol gösteren, tüm yabancı milletlerin saygı duyduğu bir liderdir. Bu konuda çok şanslıyız ancak kendimize haksızlık ediyoruz, büyüklerimizin ruhu için, ülkemizi geliştirmek için; daha çok okuyun, daha çok çalışın, muasır medeniyetlerin seviyesine gelmek hatta daha başarılı olmaya çabalayın.

Zafer ruhu efsane değil, 15 Temmuz'da kendini tankların önüne atan şehitlerimizi, öleceğini bile bile darbeci generale kurşun sıkan Ömer Halis Demir'i, emeklilik dilekçesini yazarken Zeytindalı, Afrin, Pençe harekatlarına çağrılmalarıyla gözlerini kırpmadan göreve giden, aylarca ailesini görmeyip, küçücük sığınaklarda yaşayan değerli komutanlarımızı düşünün onlar içlerinde uyuyan zafer ruhunu uyandırdılar; sizce de vatanımız için, daha gelişmiş bir Türkiye için, yüce Türk milleti için yabancı sempatizanlığını bırakıp zafer ruhunu diriltmenin vakti gelmedi mi?

Unutma Türk genci; Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcut!

Umarım sizleri motive eden, Türk olmanın yüce gururunu aktarabilen bir Bence'ye imza atabilmişimdir. Görüşlerde buluşalım!

30 Ağustos’a Özel Bence: Zafer Ruhunu Diriltmek!
65
34
Görüşünü yaz

En İyi Kız Görüşleri

 • 26 Ağustos 1922 de başlayıp 4 gün sürerek büyük mücadeleler verilip Dumlupınar'da düşmanın yenilmesiyle kazanılan bir büyük zafer günü bugün. 30 Ağustos Zafer bayramımızın 96. yıldönümü tüm insanımıza kutlu olsun. Allah bir daha yeni zaferler kazanmak zorunda bırakmasın. Büyük Taarruzun baş komutanı Ulu Önder Mustafa Kemal Atstürk'ün ve değerli silah arkadaşlarının, vatan toprağının müdafası için canını veren tüm şehitlerimizin ruhu şad oldun. 🙏🌸

  https://youtu.be/b2gz8ugdpNg
  Görüş hala geçerli mi?
 • shraeva
  O kadar o kadar beğendim ki. Umarım hiç kimse böyle bir yazının altına gelip particilik yaparak değerini düşürmeye çalışmaz. Yuregine kalemine sağlık. Hiç usanmadan hiç bıkmadan hiç yorulmadan tekrar ve tekrar söyleyeceğiz. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Erkek Görüşleri

 • süperbenn
  Yüreğinize sağlık..
  Harika bir yazı. Video desen Mükemmel olmuş..
  Emeğinize saygı duyuyorum.
  Zaferimiz kutlu, geleceğimiz umutlu olsun.
  Şehidlerimize rahmet diliyorum.
  Görüş hala geçerli mi?
  • MoonWater_

   Allah tüm şehitlerimizden razı olsun ve rahmet eylesin 🙏 Güzel yorumunuz için teşekkürler.

  • süperbenn

   Asıl ben Teşekkür ederim..

 • 30 Ağustos herkesi ilgilendiren bir bayram değil diyenlere rağmen yarın törenlere katılacağım
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

3263
 • emrederedevil
  30 Ağustos 1922 zaferi, tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olmasının yanında, yalnızca bizim değil; tüm ezilmiş ulusların, hatta tüm insanlığın, özgürlüğe, kurtuluşa, başı dik ve onuruyla yaşama kararlılığına yönelişinin ve bu doğrultuda atılmış tarihi bir adımın bayramıdır.
  https://www.youtube.com/watch?v=pIciNM4UTLM
 • Öncelikle herkesin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum. Savaşlar bazen silahla, bazen ise kağıt, kalem ve ilim ile kazanılır. Zafer ruhunu diriltmek ve mutlak başarıya ulaşmak içimizdeki vatan, millet aşkından güç alarak çalışmak ile mümkün. Bu vatanın her bir karış toprağı kan ile kazanıldıysa artık hakkını vermek adına adım atmanın vaktidir. Unutmayın; Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm ümidi gençliktedir.

  Güzel ve duygusal paylaşımın için teşekkürler 🇹🇷
 • velentino
  https://youtu.be/AFzLsyQU1qw
  30 Ağustos zafer bayramımız kutlu olsun. Bu ruhu yaşatmak için programlar yapılmalı. Elinize sağlık... Bu ruhu yasatiyoruz ve hep diri kalacaktır. Türkiye'nin dört köşesinde ruh canlı tutulacak.
  Ne mutlu Türküm diyene
 • Balibey1
  Ben Ahmetim, ben Kara Fatmayım, ben Kınalı kuzuyum, ben Mehmet im, ben Recepim, ben Ayşe çavuşum ben Mustafayım, ben Kemalim, ben TÜRK oğlu TÜRK'üm kimmiş bana zincir vuracak şaşarım!!! Vatan için vereceğim can helaldir yeterki vatan sağ olsun..
 • Şeftalisever
  Bizlere bağımsızlığımızı armağan eden ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları şehitlerimizi saygı ile anıyor, tüm Ulusumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.

 • aerolite
  Vatan kurtuldu mu gercekten?

  Yerli ve yabancı kan emici vampirler her yanımızda halkimizin kanını içerken , hakkını arayıp bundan kurtulmak isteynin başını acımasızca ezerken, vatan kurtulmuş mu sayılıyor?

  Sosyalizm gelmeden, el kapıları kapanıp, insanın, insana kullugu bitmeden vatan kurtulmuş sayılmaz sevgili dostlar.
 • Pan_Zehir
  Tüm dünyaya birlik ve beraberlik dersinin verildiği milli mücadele ruhunu yaşatan Zafer Bayramımızı aynı his ve duygularla kutlamak temennisiyle 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.
 • Krakozya
  Teşekkür ederim bu özel günü bu kadar güzel anlattığın için.
  • MoonWater_

   Ben de bu güzel yorumunuz için teşekkür ediyorum 😊

 • experienced16
  .

  Her daim tarihimizi iyi bilmeli, ve onu sürekli en iyi şekilde anmalı, kutlamalıyız, elin topçularını popçularını ezbere bilirken tarihimizi es geçmemiz büyük bir ayıp.

  .
 • eygcollection
  1970-- Falih Rıfkı Atay
  "30 Ağustos günü 16 daireli bir apartmanın önünden geçiyordum. Baktım : Tek balkonda "bir küçük bayrak " : __"Zaferi unutmuşuz." dedim. Bayramların bir resmi yönü var. Asker geçer, top , tank geçer. Bir de vatandaşcası var. Herkes gönülden coşkunluk gösterir.. Bu ikincisini kaybetmişiz..."

  Asın bayrakları. O coşkuyu diriltin. Bu zafer bizim hepimizin. Bu vatan bu bayrak bu topraklar bizlerin. Kutlayalım zaferimizi bayramımızı GURURLA!
 • rroommeeoo
  👏👏👏
  Başta..
  Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere..
  Yiğitliği ve Mertliği ile düşmanlarının bile saygısını kazanan..

  O kahramanların Evlatları.. Torunları...

  30 Ağustos Zafer Bayramı'nız Kutlu Olsun...
  👏👏👏
 • Edaciginiz69
  30 Ağustos herkesi ilgilendiren bayram değil diyenlere sesleniyorum: Azerbaycanlıyım ve yazıyı severek okudum. Bütün şehitlere Allah`tan rahmet diliyorum. Hepimiz türküz, HEPİMİZİN BAYRAMI KUTLU OLSUN...
 • Bu vatanı bize emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk , silah arkadaşları ve aziz şehitlerimizin ruhu şad olsun.
  30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun.
  Ne Mutlu Türk'üm Diyene!!!
 • bayansinirli06
  Video tüylerimi diken diken etti. Bu vatanı bize emanet eden Mustafa Kemal, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimizin ruhu şad olsun. 🇹🇷 Zafer bayramımız kutlu olsun.
 • Beyazkin34
  Siz ne yaptınız ya, koca adamı yönetim toplantısına gözü yaşlı soktunuz. Yine olsa yine gideriz..
  VATAN SAĞ OLSUN..
 • asaletten-kasıt
  türk olmaktan gurur duyduğum anlardandır allah vatanımıza devletimize milletimize bir daha o günleri göstermesin yaşatmasın yaşatmak isteyenlere fırsat vermesin aziz şehitlerimizi rahmet minnet ve saygıyla anıyor ve önlerinde eğiliyorum ruhları şad mekanları cennet olsun
 • haldnaşsmaşdla
  Bizim toplumun klasiğidir. Büyük zaferleri sadece bayramlarda hatırlar sonra unutur. Ülkenin gittiği hale bakın anlarsınız tarihten ders cikarmadigimizi.
 • deliiff
  ''NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE''
  ''DEĞİLİZ HERKES GİBİ SIRADAN HAMDOLSUN TÜK YARATMIŞ YARADAN''
 • Benfero79
  Atatürke daha fazla sarılmamız gerekiyor. Yolundan İzinden Fikirlerine daha fazla ihtiyacımız var.
 • mesut_boztas
  tüm siyasi görüşlerimizi bir kenara bırakıp bu ülke için çalışmaya başladıgımız zaman bu ruhu tekrar yaşarız
 • _Рlаүбоу_
  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde kurulan güzel ülkemizin Zafer Bayramı kutlu olsun.
 • OjeliKadın
  Video olağanüstü. Tüylerim diken diken oldu. Yazı da harika. Emeğine sağlık.

  Şehitlerimizin ruhu şad olsun.

  Ne mutlu Türk'üm diyene!
 • -Tılsım-000
  30 agustos da yuregi sizlamayan bu ülkede yasamasin.
 • HairpiN
  Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimiz ile atlattığımız zaferi kazandığımız Büyük Taarruz 30 Ağustos Zafer Bayramınız kutlu olsun. İnşallah bir daha böyle günler yaşamayız.
 • spacescom
  Tüm site sakinlerinin 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun Arkadaşlar

  Bizler böyle bir milletin eseriyiz, düşünün ve farkında olarak yaşayın
 • RCasper
  Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere yokluk yıllarında ülke için kan ve ter dökmüş aziz sehit ve gazilerimizi saygıyla anıyorum Zafer bayramımız kutlu olsun
 • MaxxxPayne
  Canım sana feda olsun Türkiyem As bayrakları As 😂😂🤩
 • GündüzYüzlüAdam
  Dünyanın en büyük zaferlerinden biri ama maalesef ülkemiz aptal. Neyse :)
 • shango
  Duygulanmamak elde değil. Duygulanmayan zaten Türk değildir.
 • Arat_arat
  Bizim 15 temmuzumuz sizin otuz ağustosunuzu döver bikere !!!😏
  • KazimAbiniz

   Sizin zihniyetin kafasini cok merak ediyorum. Kendinizi Türk mü görmüyorsunuz, yoksa bu sidik yarisi bu siz, biz ne?

  • aerolite

   15 temmuz çok kutsal.. 😂😂😂

  • Arat_arat

   @KazimAbiniz senin kafa buradaki ince espiriyi anlayacak kapasitede değil daha.

 • mu-skici
  merhaba cok guzel olmus 30 ağustos zafer bayramını kutlarım
 • LALOGLAN
  Hüzünlendim.. video güzelmiş..
  Allahım birdaha yasatmasin..
 • Hüseyin_33
  30 Ağustos herkesi ilgilendiren bir bayram değil diyenlere rağmen yarın törenlere katılacağım
 • Tubaşajn
  Böyle anlamlı yazılar görmek çok güzel. Zafer bayramımız kutlu olsun.
 • gerekYOK_27
  Bizi diri tutan milli ruh değil ecdadımızın ruhu duygusala bagladim.
 • eymenbey34
  Toplu taşımada ki tiyatro iyiydi.
  • MoonWater_

   Evet, videoyu her izlediğimde gözlerim doluyor.

 • dido_setkan
  Milli gunleri bitiriypruz artik yavas yavas eski enerjisini bulur umarim
 • Drakula3584
  Ulus için önemli bir tarih tüm şehitleri saygıyla anıyorum.
 • Altn7106
  Yaa o videoyu izledim harika olmuş duygulandırıyor tarihimizi unutmamak lazım
 • thediceman
  Bütün Türk kardeşlerimin 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum;
  NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE!
 • gizemliyşim752
  Tüm Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.🇹🇷
 • erhan2333
  Allah şehitlerimize gani gani rahmet eylesin. Zafer bayramımız kutlu olsun
 • İntiharisttt
  Kelimeler yetersiz
  Demem evet sadece bu yeterli 🇹🇷
 • Django_00
  Yarının 30 Ağustos olduğunu bile unutmuşum ya çok yoğun ve yorgunumm
 • cartelbirnumara
  Çok anlamlı olmuş. 🙏🏻
 • Buhyuho
  Hepimizi ilgilendiren bir bayram bu topraklarda yaşayan
 • HayelcInsan
  Şehitler ölmez vatan bölünmez!
 • YaşamınYeşili
  Asin bayraklari her yer kırmızıya boyansin
 • biradetmehmet
  bizi diri tutan bu milli ruh
 • KazimAbiniz
  Milli Zafer günümüz kutlu olsun :)
 • Travailleur_
  Allah tüm şehitlerimizden razı olsun.
 • keskinsirke
  emeğine sağlık çok güzel olmuş
 • recalar
  Gedi yine gönlümün efendisi. Kutlu olsun!
 • SeXi-LaDy
  Türklerin yeniden şahlanışı
 • cemrebastug
  Kahrolsun emperyalizm, yaşasın Cumhuriyet!
 • Abrebint
  Tüm şehitlerimize rabbim rahmet etsin ❤️
 • _-meftun-_
  Rahmetle anıyoruz 🤲
 • Yamuşşşş10
  Bayramımız mübarek olsun hepimize 🇹🇷
 • Gamzeisback
  Tüm şehitlerimizin ruhu şad olsun 🇹🇷
 • Eline sağlık.
 • Daha Fazla (35)
YÜKLENİYOR...