Bu Kadını Asla Unutamayacaksınız: Eski Eşi Tarafından Öldürülen ve İnfial Yaratan #EmineBulut Cinayetinin Twitter Yansımaları

18.08.2019. Sıradan bir Ağustos gibi görünse de asla öyle akılda kalmayacak ve siz ve onlar ve hepimiz; ne bu olayı, ne bu kadını ne de #EmineBulut ismini asla unutmayacağız.

İsterseniz kısaca olayı özetleyeyim sizlere.

Yer: Kırıkkale

Tarih: 18.08.2019

Emine Bulut 4 yıl önce anlaşamayıp boşandığı eşi Fedai Varan tarafından bir lokantada yemek yerken, üstelik 10 yaşındaki kızları da oradayken ve hiçbir sebep yokken, üstelik, onlarca kişinin gözü önünde boğazı kesiliyor. Ayakta kalmaya çalışıyor. Yardım için çırpınıyor. Çaresiz gözlerle etraf bakıyor. 'Ölmek istemiyorum' diyor. Yanında tüm bu olanlara şahit olan kızı ise 'Anne lütfen ölme' diye feryat ediyor. Tüm bunlara şahit olan bir Allah'ın kulu gelip ne bu aşağılık adamı durduruyor ne de o kadın ölmesin diye müdahalede bulunmuyor. Feryat figan anne kızın bağırışları arasında oluk oluk akan kan kaybına dayanamayan kadın ölüyor.

Bu sabah yine acıyla ve umutsuzlukla yeni ama asla hafızalardan silinmeyecek bir kadın cinayetiyle güne başladık ne yazık ki. Söylenecek çok şey var amma velakin boğazımda yumruk olup çıkmıyor. Çünkü işe yaramıyor. Çünkü bu makus kadere dönüşen kadın cinayetleri bitmiyor. Çünkü ben o görüntüyü ve feryatları hiç unutamıyorum.

Birçok toplumsal olayda devletin ve kurumların yetersiz kaldığı durumlarda 'iyi ki var' dediğimiz sosyal medya mecrası ve bunun en etkililerinden olan Twitter bu olaya da duyarsız kalmadı ve abartmıyorum yüz binlerce kadın, erkek yaşadığı infiali ve tepkiyi duyurdu. Ben de hepimizin duygularına tercüman niteliğinde yorumlardan bazılarını paylaşmak istedim sizlerle.

Can Yücel her duyguya tercüman olduğu gibi ne gariptir ki şimdi de aynen tercüman olmuş. Küfür etmek yetersiz. İşte bu mahlukat öldürdü.

Siyasetçilere büyük görev düşüyor. Kadın hakları kanunları şarkıcıların birbirlerine hava atıp uzaklaştırma verdirttiği bir mecra olmamalı.

Bu kullanıcı da kısa ama net gerçekleri yüzümüze vuruyor. Hem de Atatürk'ün o veciz sözüyle birlikte.

İnsanalar bu kadar acı çekmekte ve infial yaşamakta çok haklı. Çünkü artık buramıza geldi de çoktan geçiyor.

Kadın karnına koca bir dünya sığdırdı, siz dünyanıza bir kadını sığdıramadınız.

Bence bu kadın terörüne önce erkeler dur demeli. Hemcinslerine en büyük cezayı onlar vermeli, en büyük tepkiyi erkekler koymalı.

İşte bu zihniyet çok canımı yakıyor. Utanıyorum bunlarla aynı gökyüzü altında yaşadığım için :(

'Evlilik yapmaktan, baba olmaktan, koca olmaktan, eş olmaktan en önemlisi de erkek olmaktan utandırdınız..' diyen Twitter kullanıcı cansın.

Akan kandan ayak izi oluşacak kadar neredeydiniz ey insanlar

İnşallah

Benim de aklımda çıkmıyor

Kısasa kısas

Ve Haluk Levent. Yine Haluk Levent. İyi ki haluk Levent.

Adalet sadece sarayların ismi mi?

'Ne çocuklarımızı eğitebiliyoruz, ne kadınlarımızı koruyabiliyoruz'

Kadınlar size Allah'ın bir emanetidir..

Acısa da içimiz kafamıza çivi çakar gibi çakmalıyız. Çünkü artık #EmineBulut'lar ölmemeli!

18.08.2019 asla sıradan gün olarak kalmayacak demiştim yazının başında. Kalmayacak, ya da öyle inanmak istiyoruz belki de. Çünkü birazdan çay içeceğiz. Telefon gelecek arkadaşımızla, annemizle konuşacağız. Bir şey göreceğiz güleceğiz. Sonra bir bakmışsın gün bitmiş. Sonra bir sonraki #Eminebulut'lar dan biri katledilene kadar. Ne yazık ki.

Bu Kadını Asla Unutamayacaksınız: Eski Eşi Tarafından Öldürülen ve İnfial Yaratan #EmineBulut Cinayetinin Twitter Yansımaları

Ölümlerin 'çan çalarak' ilan edildiği bir ülke varmış. Çan bir defa çalındığında, 'halktan biri' ölmüştür. 'İki' defa çalındığında, halk içinden tanınmış, 'eşraftan biri' ölmüştür.
'Üç' defa çalındığında, 'saray çevresinden', yani 'bürokrasiden biri' ölmüştür.
'Dört' defa üst üste çalındığında ise 'kral' ölmüştür. Günün birinde yine bir çan sesi duyulur.
İnsanlar, biri öldü sanırlar. Peşinden hemen ikincisi... 'Oo, ölen eşraftan biriymiş, kim acaba?' der halk Peşinden üçüncü vuruş... İnsanlar iyice meraklanmış, 'saraydan kim öldü' diye...
Dördüncü çan sesi geldiğinde ise insanlar 'kral öldü' heyecanıyla kilisenin etrafında toplanmaya başlamışlar. Ama o da ne! Çan beşinci defa çalmış.
Art arda 'beş çan sesi'nin ne olduğuna meraklanan kalabalık, çan sesinin geldiği yere koşmuş.
Bakmışlar adamın biri...
'Ne oldu? Kim öldü? Nedir bu beş çan sesi?' diye soranlara:
'Adalet öldü!' demiş adam; ADALET ÖLDÜ

Artık çanlar 5 kereden fazla çalmasın ve artık sadece #Eminebulut'lar değil Adalet ölmesin. Kanunsa kanun, yasaysa yasa, toplumsal baskıysa fazlasıyla toplumsal baskı. Ama artık bu kan dursun.

Sevgiyle..

Bu Kadını Asla Unutamayacaksınız: Eski Eşi Tarafından Öldürülen ve İnfial Yaratan #EmineBulut Cinayetinin Twitter Yansımaları
Bu Kadını Asla Unutamayacaksınız: Eski Eşi Tarafından Öldürülen ve İnfial Yaratan #EmineBulut Cinayetinin Twitter Yansımaları
22
13
Görüşünü yaz

Senin Görüşün Nedir?

En İyi Erkek Görüşleri

 • SolBakış

  Yukarıda itin biri "kimse kimsenin boğazını durduk yere kesmez" diye bir şeyler gevelemiş. Bre beyin yoksunu tek hücreli organizma, kafa ve boğaz kesmenin sebebi mi olur ki "durduk yere" diye not düşüyorsun oraya? Senin zihniyetini sevsinler.

  İkinci meseleyse her seferinde bu gibi olaylar vesilesiyle yeniden pişirilip gündeme getirilen "idam" meselesi. Bakın arkadaşlar, -aklı başında olan insanlara hitap ediyorum, aragazıyla hareket eden arkadaşlar maval okumaya devam edebilir- hırsızlıktan tutun tecavüze kadar işlenen suçların failleri "Ben bu suçu işlerim zira idam edilmem mümkün değil." diye düşünmüyor. Adam "Ben bu suçu işlerim fakat yakalanmam, bir yolunu bulup işin içinden sıyrılırım." diyerek suç işliyor. Kimse müebbet hapsi kabul ederek suça karışmıyor ki. Ceza kanunları aragazıyla değil, hukukçular ve insan/suçlu psikolojisini inceleyen uzmanlarla yapılır. Mantık çerçevesinden çıkmamak lazım.

  ABD'de idam var da ne oluyor? Amerika, dünyada tecavüz olaylarının en çok yaşandığı ülke. Oysaki asırlardan beri her türlü idam metodunu kullanmış herifler. İdam, tecavüzü engelleyebilir mi? Kafa kesmeyi, terörizmi, katliamları ceza sistemi ile engelleyemezsiniz arkadaşlar. Bunlar bir anda çözülecek şeyler değildir. Bunların altında yatan sebepler çözüme kavuşmalıdır.

  Ne demek istediğimi anlayamayanlar, şu listeye bir göz atsın. En az suç işlenen ülkelerin kaçında idam var?

  www.google.com/.../these-are-the-20-safest-and-most-crime-free-countries-in-the-world-2018-10

  Görüş hala geçerli mi?
 • Ne yapmış olursa olsun bir kadın öldürülmeyi haketmez hiçbirşey bir çocuğu annesiz bırakmaya değmez.
  İslam dinin sert cezaları var ama bu sert cezaları olan din bile zina edene bile en fazla 100 sopa cezası veriyor oda 4 şahit getirebilirsen.
  şimdi insanlar hemen ölüm hükmünü kesip veriyorlar sana.

  Kadınlarımız lütfen doğru düzgün adamlar seçsin. Bunun gibi adamlar kendilerini belli ediyorlar ama kadın sevgidir aşktır diye genede gidip evleniyorlar bu tiplerle. Evlenmeyin ya bunun gibi piskopatlarla evlenmeyin

  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşleri

 • sadıkaşk

  Çok acı. Ahlaksız ve cani bir pislik evladına bile merhamet edemiyorsa şu şekilde ona bu dehşeti yasatiyorsa geldiğimiz günlere yazıklar olsun. Demek ki artık gaddar bir toplum olduk. Kimine sorsan hala derki kadın kim bilir ne yaptı? Ayrılmış ulan ayrılmış üzerinden 4yil geçmiş! Birakta yoluna hayatına baksın. Kötüyse madem neden hala peşine düşersin. Neden evladını anasiz koyarsın, hadi yaptın bide ona asla unutamayacağı bu sahneyi neden yasatirsin!

  Görüş hala geçerli mi?
 • Asla unutmayacağız dediğimiz hangi kadını unutmadık! Sadece yeni bir ruh hastası kocanın , sevgilinin ya da bir yabancının gazabına uğrayıp öldürülen kadın olduğu zaman diğerleri aklımızda yer ediyor lanetlenmiş bir toplumuz resmen.

  Görüş hala geçerli mi?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

1120
 • DerinKuyu

  Söylenecek çok şey varken bir şey söyleyememek ne kadar acı bir şey. Bir kadın, bir anne, her şeyden önce bir insan. Bir de çocuğunun buna şahit olması ne kadar acı.

  Daha ne kadar bu acıları göreceğiz, ne kadar sabahlara mutsuz uyanacağız. Yüreğimizden parçalar kopmaya daha ne kadar devam edecek.

  Celladına aşık olan insanlarız. Ve buna engel olamıyoruz.

  Allah rahmet eylesin. İnşallah böyle haberler bir daha görmeyiz.

 • Fkusna_Huy

  Maalesef adaleti olmayıp bakanlığı olan, emniyeti olmayıp genel müdürlüğü olan bir ülkede yaşıyoruz

 • artık bu tür cinayetlere çok ağır cezalar verilmeli

 • Mjeande

  Kadınların dövüş eğitimi alması lazım böyle olayların olmaması için hem kendini savunabilmeli devlet o kadar vergi ödüyoruz yapsın halkeğitim merkezine böyle bir çalışma yazık ciddiden o adam sonu öyle olur

 • Ters-Çocuk

  Bu tarz şeylerin korkunç görüntülerini paylaşarak, bilinç altında şiddete meyil bulunan küçük çocukların yanlış büyümesine sebep oluyorsunuz. Bir insanın can çekiştiği bu görseller 7 yaşında bir çocuğun bile ulaşabildiği platformlarda sergileniyor. Hak savunurken biraz bilinçli olun lütfen. Bir şeyleri düzeltelim derken başka şeyleri bozmayın.

  • Biraz sonra idam diye haykıran kişiler gelecek. O bilinç altını böyle nasıl tetiklediğinizi beraber göreceğiz.

 • Staycoool

  Durum Türkiye'nin gelmiş geçmiş en karanlık haberlerinden ama artık derhal bunun önü alınmalı HER KADIN AMA HER KADIN BİR ŞEY YAPMALI her erkek de öyle

 • destroyme

  Okadar lanet edilesi insan var ki , ilk bunu yapan bütün insanlar sonra adalet alaninda çalışan birsuru yalan dolan ezberlemis kişiler. Hakim savcı bile diyemiyorum haketmiyorlar. Yazık günah ben halimize acıyorum.

 • ecemmkurtt

  Allah kahretsin o ve onun gibi yaratıkları. Sokakta dolasamaz olduk ya. Kıyamet kopmalı bir an önce...

 • Rüzgarr00

  Yaaa cookk uzuldum Allah rahmet eylesin bunlari yapanlar en en en kotu sekildr cezalandirilsin artik bir anne es kadin olmesin yaa

 • Dicle19

  Of allahım yok böyle bişey çok fena ya ne diyeceğimi gerçekten bilmiyorum kelimeler kifayetsiz kalıyor bu durumda 😓😓😓

 • Torbacı_

  Lan bir kadın nasıl küçücük kızının önünde kesilen bogazini tutarak ölmek istemiyorum die allaha yalvarir ya? Cümledeki dehşete acıya bak. O vidoyu izlicegime kör olsaydım keşke.

 • morpathy

  Nafaka kaldırılıp her anlamda gerçek eşitlik getirilmediği sürece bu olaylar artarak devam eder

 • Berfinlyz

  Keşke suçlu ne yapıyorsa ona da aynı şekilde kısasa kissas yapılsa. Ona da aynı işkence uygulansa. Ama öyle değil işte

 • Affedilmeyen

  Bu konudaki yaptirimlarin agir olmasi sart mumkunse bu konuda idamin gelmesi daha elzem bir konu oldu
  Ve egitim sart...

 • Allah belasını versin böyle bir insanın, kadına el kaldıran kadını öldüren kadına eziyet eden tüm erkeklerin Allah belasını versin bunların yüzünden bizler de aynı duruma düşüyoruz ve kızlar gözünde güvenimiz kalmıyor Allah bu karakterde olan hepsinin belasını versin başka diyecek bir şey bulamıyorum gerçekten o çocukların halini şimdi düşünmek bile istemiyorum, öncelikle bu adamı hapse atana kadar bu adamın idam edilmesi gerektiğini düşünüyorum bu adamı beslemek bile hatadır ve aynı şekilde boğazı kesilerek öldürülmesi gerektiğini düşünüyorum ayrıca artık şu televizyonlarda şiddet içerikli mafya içerikli dizilerinde kaldırılmasını tavsiye ediyorum hep bu diziler yüzünden hep bu yayından yüzünden insanlar iyice şiddet yanlısı oldu Allah sizleri bildiği gibi yapsın başka diyecek bir şey bulamıyorum Çok üzüldüm 😟😟😭

 • Duman83

  Yorumlar olsa ne gıden gıtmiş. Kadına ne faydası var. Kalıcı çözümler gerek

 • Hacker_Man22

  ŞERİAT DEMEK KURAN DEMEK ALLAH’ın Kanunları demek ADALET DEMEK bunlar olmadığı müddetçe bunların olması normal Küfrün Bataklığın içinden Aydınlık çıkmasını beklemeyin

 • superpsikolog

  O kadar kalabalıkta bir insan katlediliyor ve katil yaşıyor ise bu ülkede insanlık bitmiştir.

 • Yazık çok yazık. Bu tür cinayetler için farklı uygulamalar yapılması şart.

 • bu şerefsizi hapse atıp yedirip besleyip yaşatan devletin adaletine inanmıyorum ben.

 • burak6714

  Seni varya bana bir verseler sabah aksam doverim serefsix adam

 • KalbiAhsen

  Allah belalrini versiiiiinn

 • Karakule003

  Rabbım korusun

 • MerhabaNaberB

  Videoyu yayınlamasanız olmaz mıydı

 • Hüseyin_33

  Allah'ından bulsun

 • Leading_Leader

  Üzüldüm. Allah kahretsin bunu yapanı...

 • bnnnm

  Kadına şiddete hayır artık..

 • Eline sağlık güzel olmuş...

 • muratcann44

  Kız ölmemiş allahdan

  • KalbiAhsen

   Olmedimi

  • KalbiAhsen

   Olmus

  • KalbiAhsen

   Nolur olmemis olsun😭😭

  • Hepsini Göster
 • Gizli Üye

  İdam asla çözüm değil, idam da bir cinayettir. Bir cinayet başka bir cinayetle mi engellenecek. Böyle olaylara bakıp da habire idamı gündeme getirip durmayın. İdam ve işkence çok radikal ve tehlikeli uygulamalar. Hangi gelişmiş, medeni ülkede idam ve işkence var. Oralarda olsa bile yanlış zaten. Abd falan demeyin. Abd yobaz bir ülke, suç oranı da çok yüksek, ayrıca medeni bir ülke de değil. Cezaların ağır olması da hiçbir şeyi değiştirmez. Önemli olan eğitim seviyesini arttırmak, boşanma kanunlarını değiştirmek, velayet ve nafaka sorununu çözmek. Eşit, adil bir sistem yaratmak. Ve cinayetler işlenmeden devlet koruması sağlamak.

  Açtığın konuda hiçbir mantıklı öneri ve çözüm yok Funda. Bilesin.

 • Gizli Üye

  2 güne unuturuz merak etme yenisi gelir

YÜKLENİYOR...