Kaz Dağları'ndaki Ağaç Katliamına Ünlülerden Tepki Yağdı: "Kaz Dağları'nın Üstü Altından Değerlidir!"

Bir süredir gündemden düşmeyen ve herkesin vicdanını yaralayan Kaz Dağları'ndaki ağaç kesimleri ünlülerin de katılımıyla, sosyal medyada çığ gibi büyüyen bir tepkiye dönüştü.

Kaz Dağları Su ve Vicdan Nöbeti
Kaz Dağları Su ve Vicdan Nöbeti

Kanadalı şirketin altın arama amacıyla Kaz Dağları'ndaki ağaçları kesmesi ve tüm tepkilere rağmen yetkililerin baştan savma açıklamaları, herkesi daha da kızdırdı.

Şahan Gökbakar, bunca ağaç katliamından bize 180 milyon dolar, Kanada'ya ise 4,6 Milyar dolar düştüğünü hesapladı.

Tabiat ananın gözü yaşlı... Haberi geldi, evlatlarını öldürmüşler..İşte bunlar da Tabiatın Şehitleri... Ustelik kendi vatanı tarafindan Kanadalıya satılmış, umursanmamiş ve katledilmesine göz yumulmuş... Olayı Kanadalı Alamos Gold şirketi yapiyor.. Türkiye'den de iş birlikcileri var...Peki ya şimdi? Ne olacak biliyor musunuz?...Bu toplu mezar kaldırılınca, bir de siyanürle altını işleyecekler.. Yıllarca zehirlerini bu topraklara akıtıp, butun herkesi kanser edip, bitkileri kurutup, nehirleri kaynak sularını bok edip, hayvanlari öldürüp defolup gidecekeler Kanadalarina... Bayrağı ağaç yapraği olan bir ulke 🇨🇦 Kanada.Kanada da evinin bahcesindeki ağacı kesemezsin izin almadan... Ama iste sen satarsan kendi ulkenin 🇹🇷 tabiatinı o Kanadalı gelir keser senin agacini, verir siyanürü asidi zehiri toprağına... 2010 yilinda baslamis aramaya, agac kesmeye ve toplam 100milyon$ harcamis Kanadali..Cok gelmesin 100 milyon size, 3. Koprumuz 3 Milyar$ onunla kiyaslayın rakamı...Toplamda 4.6Milyar$lik altin bulmuş burada.. Bize ne kadari kalacak peki cikan altinin var mi bilen??? %4ü..yani 180milyon$ yaklasik... Değermi ya... Doların yeşili tutarmi şu agaclarin yesilini... Yazıklar olsun... Bu bolge onlarca selale ve akarsuya ev sahipligi yapan bir yer... Ne pahasına olursa olsun, sonuna kadar, bu katliamı yapan ve buna mani olmayan herkesi lanetliyorum... Elimden gelen ne varsa yapacağım... Neden biliyor musunuz?? Çocuklarım, çocuklariniz ve doğacak çocuklarımız için... #kazdağları #kazdağlarıhepimizin #vatan #aşk not: her paylaştığım tatlı fotoğrafın altına yorum yazan ünlü arkadaşlarım bu acı fotoya da bir el atıverin gari... dost acı söyler...🙏 Şahan Gökbakar (@sahangokbakar)'in paylaştığı bir gönderi (2 Ağu, 2019, 11:02öö PDT)

Rant uğruna feda edilenlere bir yenisi eklenmesin diye haykıran Tarkan, takipçilerinden destek istedi

Rant uğruna feda edilen Hasankeyf’ler, Allianoi’ler, Karadeniz’in dereleri, ormanları. Dikilen çirkin beton yığınları için kesilen binlerce yıllık zeytin ağaçları. Kurutulan göller, kirletilen, zehirlenen denizler, topraklar. Altın için feda edilen güzelim Kaz dağları ormanları. Bu ne bitmek bilmeyen bir para ve güç hırsıdır. İnsan ülkesinin doğasını, tarihini, kültürünü rant uğruna bir kalemde nasıl satabilir böyle? Dünyanın neredeyse her yerinde durum aynı. Halkın oylarıyla bulundukları noktaya gelen yetkililer kendilerini o ülkenin sahibi sanıp istediklerini yapma hakkını kendilerinde nasıl buluyorlar? Vatandaş kendi toprağını, doğasını savunmaya, korumaya kalktığında bir de vatandaşa ayar verip, kafa tutup, tehditler savuruyorlar. Yeter artık. bir durun, kendinize gelin.Sizlere emanet edilen bu topraklara ve de temsilcisi olduğunuz halkınıza ihanet etmeyin artık. bir elinizi kalbinize koyun da vicdanınıza kulak verin artık. Rant için bu doğa katliamlarına bir son verin artık. #KazDağlarıHepimizin #kazdaglarınadokunma Tarkan (@tarkan)'in paylaştığı bir gönderi (5 Ağu, 2019, 11:21öö PDT)

Bunca tepkiden sonra toplanıp, Kaz Dağları'nda nöbete giden binlerce güzel yürekli insanı da yalnız bırakmayarak kamuoyu tepkisini canlı tutan ünlüler paylaşımlara devam etti.

Ayşe Arman, ''on binlerin bu yürüyüşü çok kıymetli'' dedi.

Kaz Dağları’nın üstü, tabii ki altından değerli!!! On binlerin bu yürüyüşü de çok değerli. Keşke orada olabilseydim. Bütün kalbimle destekliyorum. @tuluhantekeli #Repost @tuluhantekeli with @get_repost ・・・ #kazdağlarıhepimizin #kazdağlarınınüstüaltındandeğerlidir ! #altındaölümvar ! #kazdaglarınadokunma Ayse Arman (@armanayse)'in paylaştığı bir gönderi (5 Ağu, 2019, 10:15ös PDT)

Tuba Ünsal ''Bizimkiler Yetişti'' diyerek, yürekleri sızlattı

Dün gece gözüme uyku girmedi olanları düşünmekten. Düşün ki bir ülkeden bir firma geliyo, “Bizde yasaklar var tek bir ağaç dahi kesemeyiz gelelim senin topraklarında altın arayalım senin ağaçlarını keselim” diyor. Ve bu ağaçlar senin ülkenin nefesi, oksijeni, bereketi... Sen milyonlarca liralık çekler karşılığında buna onay veriyorsun ve katliam başlıyor... Bu soyle bir durum,öz babanın kızını başlık parasıyla birine satması gibi...Bana hissettirdiği tam olarak bu öfke... Artık daha ne başımıza gelmesi lazım sesimizi çıkarabilmemiz için? Ben çocuklarımın yüzüne nasıl bakarım buna karşı çıkmazsam? Sen çocuklarının geleceğini nasıl bu kadar hoyratça paramparça edersin?Hangi yeşil dolar satın alacak nefessiz kaldığında nefesini?Bir saniye gözünü kapat ve düşün! Hadi artık ses çıkar canım kardeşim, bırak belediye konserini, kanalda dizi kapma hırsını bırak... bir bak sesini çıkaramadığın şey senin sonun olacak... Hadi Kazdağları için ses ver!!!!!! #justinetrudeau Tuba Unsal (@tubaunsal)'in paylaştığı bir gönderi (6 Ağu, 2019, 12:41öö PDT)

Gökhan Özoğuz, ''Dünyanın en iyi 2. kalite oksijenine sahip bir yeri nasıl bu hale getirirsiniz?'' diye feryat etti!

Bu nasıl bir zihniyettir? Dünyanın en iyi 2. oksijen kalitesine sahip olan Kaz dağlarını nasıl bu hale getirirsiniz ? İzni veren kim ? Kimsiniz siz ? Bu ülke kimsenin malı değildir! BU BİR KATLİAMDIR! Lanet olsun bu Cehalete, Yazıklar olsun bu Vicansızlığa. #KazdağlarıHepimizin Siyanürle Altın arıyorlarmış !KARDEŞİM KİMSİNİZ SİZ ? Kimden izin alıyorsunuz? O izin veren neye dayanıp izin veriyor? Orası Kaz dağları Türkiyenin akciğeri. ALLAH BELANIZI VERSİN! Gökhan Özoğuz (@gokhanozoguz)'in paylaştığı bir gönderi (27 Tem, 2019, 2:33öö PDT)

A partisi B partisi demeden soruyorum, değer mi? 180 milyon dolar bir ülke gelirinin ne kadarı eder de, hem altınımızı başkasına verip hem ağaçlarımızı katlediyoruz? Bunu da gevşek gevşek konuşan yöneticiler anlatıyor. Kanadalılar kesmedi, biz kestik diyorlar. Sizi ne tarih ne de Allah affeder. Kendinize gelin, bu ülke hepimizin!

Kaz Dağları'ndaki Ağaç Katliamına Ünlülerden Tepki Yağdı: "Kaz Dağları'nın Üstü Altından Değerlidir!"
39
21
Görüşünü yaz

Senin görüşün nedir?

En İyi Kız Görüşleri

 • pentin

  Para için dinini imanını satanlar için ağaçlar kesilmiş çok mu? Kaç kuruşu cebinize girdi, kaç kuruşuyla hayatınız ya da ahretiniz kurtuldu da buna izin verdiniz? TEMA'ya göre 195.000 ağaç kesildiği ifade ediliyor. 195 bin ağaç!

  Ulan Allah'tan korkmazlar, kuldan utanmazlar! Hayatlarında bir ağaç dikmemiş, yerden bir çöpü alıp çöpe atmamış, hep bana hep bana diyen karaktersizler. Üç kuruş para için hem madenini, hem ağaçlarını elin Kanadalısına verenler. Evlerinden bir tabak alsan mahkeme mahkeme süründürecek insanlar, konu memleket olunca bol kepçe dağıtıyorlar.

  Bunu yapanların yakasına iki elle yapışıp yüzüne tükürmek isterdim. Biz ağaç dikme bayramı yapalım mı diye düşünürken bazı kahpeler çıkıyor, yüzlerce yıllık doğanın emeğini bir çırpıda yok ediyorlar. Bunlarla aynı ülkede yaşamaktan, aynı dili konuşmaktan tiksiniyorum. Lanetliyorum, umarım yedi cihanda azap içinde yaşarlar.

  Görüş hala geçerli mi?
 • Gizli Üye

  ya bir gecsinler bu isleri yaaa oype soylendikleri kadar agac filan kesilmemis ve yerne binlerce fidan dikilmis zaten neden bundan bahsetmiyorlar? ayrica maden aramak kcinmiymis neymis ve ilk temel 2000li yillarda atilmis kaz daglarininda cok uzsgindaymis yapilan seyyy sma tepki veren tarksn ve imamoglunun o kaz daglarinda villasi oldugu cikti ortaya hepsi hukumet dusmanligi icin daha oncedede gezide mesele agac degildi simdiide degil nedense boyle seyler hep ya sevim zamani oluyor ya da simdiki gibi firatin dogusuna operasuon duzenlenicek yine cikiyorlar ortaya gorende cok duysrli sanicsk bunlar o kadar paralari var gidip diksinler fidan anca burdan kazanip almanyalarda orda burda yemesini oraya yatirim yapmasini bilirler

  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Erkek Görüşleri

 • RetroSr

  Türkiye adına fayda getirecek hiçbir işi desteklemeyen zerre ses çıkarmayan bu güruh, muhalif olacağı zamanlar da nedense birden meydanlara en başta fırlıyorlar. Terör için tek bir gün toplanıp lanetlediklerini toplu hareket edip pkk protestosu yaptıkları görülmemiş bu güruhun söyleşi hiçbir şey samimi değil hepsi kendi cukkasının peşinde olan bir sürü sadece. O yüzden söyledikleri hiçbir şey beni ilgilendirmiyor. Kendi protestomu kendim yaparım ama bunlarla aynı yolda asla yürümem asla. Vatan da millet de zerre umurlarında değil çünkü hiçbir zaman da olmadı!

  Görüş hala geçerli mi?
 • ozelguvenlik2017

  Terör örgütü Pkk 12 noktada Bursa da Manisa da orman yangınlarını kundakladı Pkk yakıyor çevreciler neden susuyor çok korkuyorlar PKK dan Kaz dağında konser verecek vatan evladı Fazıl Say aynı konseri Ormanı yakan kundaklayan Vatan Haini Bebek katilleri için de verirseniz sevinirim...

  Görüş hala geçerli mi?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

1937
 • Floriani

  Doğaya savaş açanlar bir gün bunun bedelini en ağır şekilde öder.

 • umarım geri adım atılır

 • oknofilobat

  İnanır mısınız hiçbir şekilde umudum kalmadı benim. Dağdan gelip bağdakini kovmak deyimi yalnızca insanlar için geçerli değil, doğaya gelip, yakıp yıkıp sonra hiçbir şey olmamış gibi hayatımıza devam edemeyiz

 • iHumour

  daha dün ya dün, daha dün kimsenin umrunda olmayan kaz dağları şimdi birden kıymete bindi. tepki gösterenler de kısa metraj primciler. ayşe arman ve AVANESİ.

  hani siz gezi parkından antrenmanlısınız ya provokasyona... biz de antrenmanlıyız. biz onun üzerine bir de darbe girişimi atlattık. gezi parkının artıkları inşallah seslerini çokça çıkarırlar da geri kalan alman kurdu mali alabora ve saz arkadaşları ayyuka çıkar.

  hadi bakalım. devlet mi başa; kuzgun mu leşe...

 • ponçikmom

  Bu bir vatan meselesidir. İşe siyaseti karıştırmadan, şehit kanıyla sulanmış kutsal toprakları siyanür zehirinden kurtulmanın yollarını milletçe sorgulamalıyız.
  Neden Kanada gelip de hem milli servetimizi, hem doğal kaynaklarımızı sorumsuzca kirletebiliyor ve bundan neden hesap soramıyor, toprağımızı kirletmelerine nasıl izin verebiliyoruz, bunları konuşmalı ve yurdumuzu hep birlikte tekrar korumalı ve kurtarmalıyız...

  • Kâlpkırrmz

   Yaff ponçikçiğim kaz dağları ile şehitlik arasında çoook mesafe var😀 ama paragrafa katılıyorum ağzına sağlık

 • barraquda

  Bilmiyorum.. Ahaber kanalina denk geldim aksam. Bu olay kamuoyuna farkli yansitildi diye bambaska seyler anlatiliyor.. ki o alanin yeniden agaclandirilacagi da soyleniyor vs. Konunun ic yuzu medyaya yansiyandan daha farkli olabilir belki.. ama bu hikaye oldugu gibi dogruysa gercekten yazik.

  • pentin

   Olani kesip yenisini dikelim, bizim maden cikartacak ekipmanimiz yok kanadalilar cikarip gotursun bize de sakal atsin. Bunu kabul etmek istiyor ahaber dedigin sülükler. Inanma sunlara gozunu seveyim.

  • LİiLİİTTH

   Şu sahte tayibin kanalına inanma

  • barraquda

   @pentin inanmis degilim zaten.. ahaber de sonucta yanli yayin yapan bir kanal. Ama medya dedigimiz seye genel olarak kesinkes inanmamamiz gerektigini de dusunuyorum. Medyanin her kanadi isine geldigi gibi yansitiyor

 • bu ünlüler ağaç dikilirken nerdeler? samimiyetsizler..

  tema.org.tr/.../entitialfocus.aspx

  • pentin

   Napsin tepki vermesinler mi? Senin istedigin noktalarda durmadilar diye samimiyetsizler mi? Anliyorum akp ne derse okey deme egilimin var da, bunlar herkesin ortak mirasi. Yapma yani yakismiyor.

  • Justım

   @pentin gezi parkı olaylarında çıktılar meydanlara ama. Şimdiki yaptıkları ne? Sadece halkı kışkırtmak

  • @pentin samimi bulmuyorum eleştirecek olayı doğru düzgün anlatacak uzmanlar varken bu tür tahrik içeren tepkileri samimiyetsiz buluyor olmam tarafgirlikle ilişiklendirilmesin

  • Hepsini Göster
 • Beyazorkiden

  A partisi de ya korkma. Ak parti işte, müslümanlığı ile ünlü olan hani. Adı gibi ak olamayan leş parti işte. gideceklerini anlayınca nasıl da gerçek yüzlerini gösterdiler dimi? para için anasını kızını satacak bütün kansızlar orada.

 • ülkeyi hükümetten korumak için sürekli eylemler yapmak zorunda kaliyoruz.
  gün geldi tecavüzü ve pedofiliyi mesrulaştiracak yasa sundular
  gün geldi devlet arazilerini islami terör örgütlerine peşkeş çektiler
  bugün de ülkenin en değerli hazinelerinden birini ağaçlarini çok küçük bir ücret karşılığında kanadalilara peşkeş çekiyorlar.
  umarım yine halk kazanır ve bu katliam durur

 • Hiçbiri agac sevmez ortalığı kaldıran ların sadece Türkiye yi sevmez. Agac çiçek kuş maskesiualtında toplandı terör örgütleri. Ne agacı ne insanı ne çiçegi sever bunlar. Diyarbakır belediye si ve büyükcekcekmece belediyesi rant için dünyanın agacını kesti sesleri niye çıkmıyor. Türkiyeyi nin yararınauolucsk işlere karsı birtek bunlar

  • AdemKaya06

   2. Bir gezi düşünüyorlar, bu sefer aynısını yapamazlar ama.

  • Aynen tek dertleri bu vatan hainlerinin güçlü Türkiye

 • Kutuptabuztutmuskiz2

  Bu soytarılar önce kaynağı belirsiz şöhretlerinin ve servetlerinin hesabını versinler hangi kaynak onlara devlet işlerini sorgulama karşılığında döviz ödüyor ve yeterince ekranlarda soyundular şimdi devlet işlerine de mi soyunacaklar 👎🧠🤮

 • Kesilsin tabi. Orada insanlara is verilecek. Ekonomi can bulacak. Bu solcular hep bozguncu vatan haini.. 3- 5 Ağacı bahane edip yine memleketi karistiriyorlar. Yaşasın dünya liderimiz yaşasın cuhmur iddfaki.

 • LİiLİİTTH

  Bayrağı ağaç yaprağı olan bir ülke kanada. Orda evinin bahçesindeki ağacı kesemezsin izin almadan. Ama işte sen satarsan kendi ülkenin tabiatını gelir keser senın ağacını. Bir ağaç yerine dikilir diyen cahiller var bu ülkede.

 • Dünya da en cok fidan eken ilk 10 ülkesi içerisindeyiz. Muhtemelen bu haberlerde de bir bit yeniği vardır.
  Hele ki ünlü dediğimiz vasıfsız insanlar tepki gösteriyorsa, daha fazla şüphelenilecek şeyler vardır.

  Ben bu ünlülerin tek bir kelâmına inanmıyorum.

 • bigbigata

  imamoglu ve sanatci soytarilari villalar yaparken nerdeydiniz agac sevenler doga sevenler.. yine nerden aldiniz talimati ortaligi karistirmak icin.. devletle saka olmaz ciktiginiz yere geri sokar sizi

 • turgay2

  bu sanatçı geçinen şark kurnazlarını hiç samimi bulmuyorum bir çoğu talan edilen ormanın içinde acarkentte oturup burda duyar kasıp puan toplama derdinde

 • KedigörünümlüAslan

  Ne yapılırsa yapılsın geri adım atılmayacak.
  2010 yılında başlamış firma bu işe 9 yıl olmuş. Bu iş bitmeden bu son bulmayacak suraya yazıyorum dedi dersiniz.

 • AdemKaya06

  Yine ağaç, çiçek, böcek diye diye 2. bir geziyi düşünüyorsunuz. Bunun için uğraşıyorsunuz. Uğraşmayın.

 • ilyess

  Ben bunların dediği hiçbir lafa inanmam timsah gözyaşları sözde iç sızlamaları.. Iki gün sonra mevzu ağaç değil derlerse şaşırmam. Daha da sonra orası tatil yeri olur bunlarda giderler. Bunların tepkisi işte o kadar.

 • Ansur

  Bursada yangın oldu, ses çıkaran olmadı.. Bu doğa sevgisi hiç samimi gelmiyor.

  • Bursa'daki yangının nasıl ortaya çıktığı, sabotaj olup olmadığı bilinmiyorken, kalkıp tepki göstermek hiç de akıl kaarı değildir benim açımdan. Dahası, belirsizliğe mi ses çıkarıcaz?

   Ancak ayan beyan kimin ne amaçla ne yaptığı Kaz Dağları faaliyetinde bir zahmet tepki gösterelim hakkımız olarak. Ki bu doğa katlini körükleyen asıl neden ise halkı enayi yerine koyup göstermelik faydalı şey yaptıklarını göstermeleri oldu.

   Buna doğasever ayaklanmasının yanında, haysiyetimizi üç kuruşa satanlara karşı direniş diyoruz.

  • Ansur

   Farklı yerlerde aynı anda çıkan yangının sebebi ne olabilir? Sadece bursa değil, bir çok yerdr sabotaj yapıldı, ses nerede? Yıllardır yakılıyor ormanlar ve yerlerine villa tstil köyü otel vs vs yapılıyor neden bu yerler şu anda dolup taşıyor? İstanbul çamlıca villa ve gökdelen merkezi olmuş, kimse ses çıkarmadı, orada oturuyorlar ve tivit atıyorlar ormanlar yakılmasın diye.. Harika bir duyar.

  • Elle tutulur kanıtların olmayışını bahane edip, arkasına ürkek gibi saklanmalarına verelim.

   En azından bu olayda kanıtlara göre tepki veriliyor, bari buna susmayalım. Kişi ister samimi, ister canı yanık olsun.. Her halukarda ne kadar tepki o kadar kar.

  • Hepsini Göster
 • Bu gibi konularda birlik olunması çok güzel bir hareket.

 • Saffet3458

  Peşkeş çekmeyi betonu seven rant düşkünü yeşil düşmanı gözü doymaz bir hükümet var bunlara ses çıkarmayan banane diyen vatan hainleri var 🙄

 • yakup-firidin

  arkadaşlar dün gezi parkı bugün kaz dağları yarın başka bir yer bu adamlar dur ma ya cak herkes aklını başına alsın

 • İsimsizByn

  poşetten 25 kr alırken "doğa için" diyorsunuz da ; kaz dağlarında katliam yaparken nerde bu doğa bilinciniz diye sorarlar adama..

 • VoiceVibes

  Bunu yapanlar sıradan insanlar olsalardı ne kadar işe yarardı veya konuşulurdu acaba..

 • İtler işte hepsi aynı bu iğrenç insan bozması yaratıkların.
  Askerlerimiz ölürken neredelerdi

 • ϐὗʂરλ

  Kaz dağlarına bende gittim. O kadar güzel bir yerdi ki. Nasıl kıydılar anlamıyorum

 • İşler çığrından çıktı geri dönüşü olmayan bir yolda ilerliyoruz.

 • Kerzbanus

  Bu ünlüler o kadar samimiyetsiz ki. Acaba bunları samimi bulan aptallar var mı? Gerçi vardır bursa Tr cahil çok

 • Oskar_38

  Bizde herhangi bir varlık öldükten sonra kıymetlenir. Bunca ağaç kesilirken bunca sanatçı siyasetçi nerdeydi ki?

 • Başka bir millet yoktur ki kendi içinde bu kadar hain yetiştirsin.

 • LALOGLAN

  Az önce de dedim o kesilen ağaçlar bize girdi. Kalan kesilmeyenlerde kesenlere girsin.

 • Görüntüye bak ya mide bulandırıcı ağaçların ortası kel kalmış

 • Seval9

  Yazık ya bu kadar güzel ağaçlarımız katlediyrolar doğaya zarar vermemeliler

 • Insaatmuhendısı35

  180 milyon dolar odun parası yanlış anlamayın 😀

 • WearyHumaN

  insanoğluyuz işte yok ediyoruz anca

 • umutuaua

  Birşey kalmadı ki.

 • insallah geri asim atilir

 • HaldemirTinuviel

  Yeşili sev.

 • bnnnm

  Aynn katliamın her türlüsüne hyr

 • Sonsuz_caca

  Refenduma sunsalardı.

 • dreamliner61

  dokunmayın.

 • Montreal7

  Doğaya savaş açtık kazanırsak kaybedicez.

 • HazretiMUNKİKİ

  iğrenç bir ülkedeyiz

 • 33dertli33

  ustu altından degerlı sahıp cıkalım

 • İnsan doğaya ne zarar verirse misliyle onu alır

 • Yazık ya keşke faydası olsa gerçekten

 • Alifero

  Haklılar

 • Gizli Üye

  Ünlüler KAZ Daglarindaki CHP'lilerin. Tarkanin mal mülk vilasinida yikacaklarmi?
  https://www.youtube.com/watch?v=CjDRv3ftW1k

 • Gizli Üye

  Allahim! Ben bir cicegi bile koparmaya kiyamiyor ve kendimde bu hakki gormeyip vicdan yapiyorken nasil kiyabilmisler onca agaca? Gercekten aklim almiyor... Katliam!

Yükleniyor...