Yaşlı Adamın Ölümüne İsmi Karışan Doktor Açığa Alındı

Serap Aksu r

Giresun'da 82 yaşındaki yaşlı adamın polisler tarafından yaka paça gözaltına alındığı sırada kalp krizi geçirerek ölmesi üzerine Sağlık Bakanlığı soruşturma başlattı. Olaya adı karışan doktor da açığa alındı.

Yaşlı Adamın Ölümüne İsmi Karışan Doktor Açığa Alındı

Giresun'da aile hekiminin şikayet etmesi üzerine olay yerine gelen polis tarafından gözaltına alınmak istenen yaşlı adamın ölümünün ardından Sağlık Bakanlığı tarafından soruşturma başlatıldı, söz konusu hekimin açığa alındı.

Bakanlığın yaptığı yazılı açıklamada, Giresun'daki olayın sağlık camiasını derinden üzdüğü belirtildi.

Acılı aileyi arayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın aileye rahmet ve başsağlığı dileklerinde bulunduğu bildirilen açıklamada, "Konuyla ilgili olarak Bakanlığımızca acil soruşturma başlatılmış ve soruşturmanın sağlıklı yürütülebilmesi için olaya adı karışan hekim açığa alınmıştır. Soruşturma bizzat Sayın Bakanımız tarafından hassasiyetle takip edilmektedir." ifadelerine yer verildi.

Yusuf Topal, 24 Temmuz günü hasta eşine ilaç yazdırmak için aile hekimine başvurdu. Topal ile olumsuz yanıt aldığı doktor Ö.Y. arasında çıkan tartışma sonrasında aile hekiminin çağırdığı polis yaşlı adamı gözaltına almak istedi.

Gözaltı işlemi sırasında polisin kendisine biber gazı sıkması ve yaka paça gözaltına almak istemesi üzerine fenalık geçiren Topal, Giresun Üniversitesi Prof. Dr. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Olayın ardından Topal'ın yakınları, Giresun Cumhuriyet Başsavcılığına başvurarak polisler hakkında şikayetçi oldu. Haklarında adli ve idari soruşturma başlatılan polisler, Giresun Valiliğince açığa alındı.

Kaynak: AA

Yaşlı Adamın Ölümüne İsmi Karışan Doktor Açığa Alındı
58
25
Görüşünü yaz

En İyi Kız Görüşleri

 • Gizli Üye
  Doktorun bir suçu yok. Polis orantısız güç kullanmış sadece. Doktor ilaç yazmamakta haklı. Hastayı görmeden ilaç yazsa bu sefer yine suçlu sayılacak. Kendini tehdit altında hissetmiş de olabilir. Olayda sözü geçen doktor bir bayan ve en zayıf erkek bile en güçlü bayandan daha güçlüdür, bunu da biliyoruz. Aralarında nasıl bir tartışma geçtiğini ise bilmiyoruz.82’lik dededen korkulur mu demeyin. Ben kendi dedemin nasıl benim boğazıma sarıldığını hatırlıyorum. Nasıl teyzemin üzerine yürüdüğünü, annemi nasıl seni öldürürüm diye tehdit ettiğini, dayımın nasıl yanında birkaç kişiyle zor zaptedip hastaneye götürdüğünü de annem anlatmıştı. O yüzden yaşlı adam ne yapabilir mavalını okumayın bana.
  Görüş hala geçerli mi?
  • Gizli Üye

   Bu yüzden işte bayan hastaya bayan doktorun, erkek hastaya da erkek doktorun bakması gerektiğini düşünüyorum. Orada erkek hasta bayan doktoru taciz etse, o bayanın suçu ne? Yıllarca çalışıp, dirsek çürütüp doktor olmak mı? Erkek doktor bayan hastayı taciz etse, hastanın o anda kendini koruyup karşılık verebilmesi çok zor. Tedavi ve tacizi ayırabilmesi de çok zor. En iyi çözüm bayan hastaya bayan doktor, erkek hastaya erkek doktor. Ve bunun dinle, muhafazakarlıkla, şununla bununla ilgisi yok. Olayları görüyorsunuz işte.

 • Gmztnmz
  İyice çığırından çıktı bu millet tamam amca diyememiş mi dr. 82 diyor yaa ne istemiş yaşlı adamdan Allah yakınlarına sabır versin. Saygısızlığa asla tahammülüm yok..
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Erkek Görüşleri

 • collegeguy
  Doktor muayene etmediği hastaya ilaç yazamaz. Yazarsa suçludur. Belli ki o adam zor kullanarak ilaç yazdırmaya çalıştı. Doktor da haklı olarak beyaz kodu kullandı. Fakat o adam güvenlik gelince sakin bir şekilde orayı terk etmedi ve onlara da zorluk çıkardı. Polis de müdahale etmek zorunda kaldı. Yaşlı adam en başta ambulans istemeliydi veya doktor haklıyken doktora zorla ilaç yazdırmaya çalışmamalıydı. Nasıl müdahale edilebileceğini veya nasıl ilaç yazdırabileceğini öğrenmeye çalışmalıydı. Hadi bunları beceremedi, güvenlik gelince onlara zorluk çıkarmamalıydı. Onlara da zorluk çıkardı, kendisi öldü, 3 kişiyi de mesleğinden etti. Hepsi de adamın kendi hatası yüzünden.
  Görüş hala geçerli mi?
  • drjekyll88

   Kardeşim alnından öpüyorum. Eğitimliyi cahile ezdirmek bu kadar kolay olmamalı

  • collegeguy

   Aynen katılıyorum.

 • drjekyll88
  Öncelikle amcaya Allah'tan rahmet diliyorum ama.. günde 100 hasta bakan doktorun sana ne kastı olabilir? İlaç yazmak yasal olsaydı sence de doktor daha az zaman alan bu yolu seçmez miydi? İkincisi polis geldi.. Hakkında işlem yapılıyor.. Polisin belinden silahını almaya yeltenmek ne demek? Polis daha biber gazı sıkmayıp ne yapsın kendi mi kurşunlatsın? Bu hareketi ABD'de yap bakalım en ufak bir dirençte sana headshot çekmiyorlar mı? Vatandaş burada %100 suçlu. Ha devlet bir khk daha yayınlasın. Raporlu ilaçları hastayı görmeden yazabilirsin izin veriyorum desin. Ne şiş yansın ne kebap...
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

2356
 • SinirliBiber
  Polisler masum, doktor masum. O zaman yaşlı adam suçlu.
 • Ahmttsgn
  Saglikcilar anca yipranma ister zam ister. Bisey sorarsin sanki karsinda ingiliz krali fransa prensesi var. Bazen yedikleri dayak hak diyecem diyemiyorum..
  Polise gelince 82 yasindaki adam ne gibi agresif tavir saldirgan tutum sergiledide fiziki mudahalede bulunduz?
  Ülke guzelde icinde yasayanlar sorunlu..
 • barraquda
  doktor nasıl bir gaz verdiyse polise.. hepsini meslekten ihraç etmeliler.. en başta doktoru.. polisleri de sürseler yeridir.. dağda bir yerde sürünsünler işte.. aile de üzerine bu insanlara tazminat davası açarsa bak sen olaya... o şrefsiz doktorun ismi cismi ne acaba? camlarını taşlayalım.. rahatsız edelim biraz.. hatta taş falan atalım kafasını yaralım sokakta.. huzursuz olsun.. doktorların pek çoğu züppe olur zaten.. ve vicdanlarını kaybederler.. bu da onlardan belli ki..
 • kelepiryazar
  memleket muz cumhuriyeti olma yolunda hızla ilerliyor.
  polis güçlü birine yapamadığı BENCE zevk olsun diye yaşlı amcaya yaptı ve ÖLDÜRDÜ. bunun başka açıklaması yok. Görev sorumluluğu olmayan devlet memurlarının bu ve benzeri olaylarla gündeme gelmesi artık olağan oldu.
 • -Gürkan_ŞAHİNBAŞ-
  Nereye gidiyoruz? Ne yapıyoruz? Yaşlı bir adama bile nasıl davranacağını bilmeyen polisler, doktorlar mı yetiştiriyoruz? Öyleyse yazıklar olsun bize...
 • ahmetgökdemirpala
  adamın vadesi yetmiş sebeb olanları allah ıslah ets hele hele bu dr ise ve birde polisse arkadaş senin görevin adamı iknaedip dışarı almandır dövmen değildir bir hasta dr v ya hemşirenin yüzüne baktığında şifa bulub bulmıyacağını anlar 85 yaşındaki insana bu haksızlığı yapanlar şiddetle cezalandırılmalıdır bence
 • doktorkedi
  Laf anlamaz halkın gazını almak içşn yapılmış bir hareket. Ortada bir kural ihlali yok. İsteyen evde sağlık hizmeti prosedürlerini inceleyebilir.
  • Obirben

   Laf anlatmaz hastalığı açıklamaya tenezzül etmeyen doktorlara hangi hareket uygulanacak

  • doktorkedi

   @Obirben Oturup tüm doktorları savunmadım. Bu olayı savundum sadece. Dediğim gibi kimse ile polemiğe girmiyorum, isteyen prosedürü okuyabilir.

 • mpScymga
  Bildiğim kadarıyla doktorun suçu yok. Başka yerden doktorun yanına gelip ilaç yazdırmış, yazmayan doktoru zorlamış doktor da zorla çıkarmak zorunda kalmış.
 • MubarekZombi
  Böyle polislere acayip sinir oluyorum. Her önüne geleni polis yapınca böyle şeyler oluyor. 82 yaşındaki adama zor kullanmak nedir? şu an Ordudayım, Giresun'a gidip doktoru dövesim geliyor ya.
  • 459732

   Adam polisin belinden silahını almaya çalışmış.

  • MubarekZombi

   @459732 polis üstüne giderse adamın tabi almaya çalışır. Polisin böyle durumlara yaklaşma sorunu devam etmektedir.

  • or_ak

   @459732 O kadar eziyetten darptan sonra bir anlık refleks ile yaptı diye suçlayalım mı yaşlı adamı

  • Hepsini Göster
 • MeriçAtalay
  İlaç vermemesi normal ama kelepçe sprey ne ya? bunun günahını ödeyemezsiniz siz asla!
 • Bu durumu okudum birlaç dakika önce aklım almadı gerçekten bu son noktaydı gerçektende belki doktor olmuş, polis olmuşsun ama imsan olamamışsınız.
 • joeblack18
  Polislerde biz mağduruz diyor eee yok artık da benim anlamadığım aile hekimi ne diye polis çağırırki ne yapmış 80 yaşındaki adam
 • Fkusnahuy
  Türkiye'de kimse rezil olmaz, yaptığı yanına kar kalır.
 • KaranlıkÇağınKontesi
  Ya nasıl bir düşüncedir anlamıyorum 82 yaşındaki adam ne yapacaktı onlara neydi bu hırs neden acımadılar? Tartakladıkları yetmediği gibi kalp krizi geçirirken birde döverek yatırmışlar.
 • WaffenSStr
  bu resmen cinayettir ve buna göre ceza verilmelidir bu doktoru da atsınlar içeri polisleride
 • Ankaralidmlnr06
  Yazik ya valla yazik biz millet olarak nereye gidiyoruz boyle ya
  Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun
 • LokumAmaNaneli
  Uniforma insan olmayi basaramadiginizi saklayamiyor.
 • zenci21
  doktora ders olsun aynı zamanda o darbeden koluna bacağına vuran sözüm onlara sözde polislerde açığa alınmalı ceza almalı
 • ruh_halimguzel
  Isteyen istedigi gibi engellesin...
  Dedemin ölümü uzucu elbette Allah rahmet eylesin... fakat burada dr ve gorevli memurlar hakli...
  Niye hakli, kanun var nizam var, dr ilaci kafasina gore yazamaz, yazarsa suc tur, dedem zorluk cikarinca kolluk kuvvetlerine haber veriyor, memurlar kanunu isletip goz altina almak zorundalar, yoksa bu da suctur...
  Biraz daha iletisim yolunu secseler olabiliedi fakat dedem kolluk kuvvetlerine zorluk cikarttigi icin memurlar geregini yapiyor..
  Haber mrdyaya yansidigi icin bu kadar buyutuldu...
  • yanlışın var raporlu ve sürekli aynı ilacı alan hastalara her dr ilaç yazabilir burada dr. un kötü niyeti söz konusu ayrıca bu tür olaylarda mahkemelik olunması halinde dr lar tazminat alıyorlar ve bunu çıkar amçlı yapan dr lar da var

  • drjekyll88

   @görmüş_geçirmis doktor görmediği hastaya ilaç yazamaz, üç kuruşluk bilginle gelip burda ahkam kesme.. Bilmediğin bir konu hakkında nasıl bu kadar rahat konuşabiliyorsun acaba?

  • @drjekyll88 ulan daha belki ogrencisin bana 3 kurusluk bilgiden bahsediyorsun dingil. oncelikle surekli ayni ilaci kullanan hastalara ilac raporu verilmiyor mu ve bu rapor bir suru dr tarafin imzalanarak heyetten gecmiyor mu bu raporlarin belli bir suresi yok mu! bu sure zarfinda da hasta eger gelemeyecek kadar hastaysa yasliysa engeli varsa birinci dereceden bir yakini hastanin ilac rapoostermek sureti ile ilaclari neden alamasin. Magdur hastayi ayaga getirmek ego tatmininden baska ne ise yarar 5 yil tip okuyunca kendinizi haşa Allah saniyorsunuz , Allah kimseyi elinize dusurmesin insallah en yakinin bu amcanin basina geldigi gibi bir magduriyet yasar.

  • Hepsini Göster
 • gizem_355
  Kimse oturduğu koltuğun hakkını veremez oldu herkeste bir kibirdir gidiyor.
 • Ay_isigiiii
  80 yaşındaki adama böyle bir muamele edilmesi çok yanlış, polislerden doktorlara kadar kim suçluysa hepsi meslekten men edilmeli, hak yerini bulsun.
 • Gazozolmaefsaneol_
  Doktorlar hep kendini bişey sanır neymiş ilaç yazmak yasakmış yav düzenli kullanım ilacı işte ne yokuşa sürüyosun
 • candyquen
  Olması gereken öyleydi az bile olmuş idamı bile hakkediyor o pislik
 • romantic_88
  deden yaşındaki adama ters kelepçe biber gazı. Biz o yaşta birini görsek elini öpmek için sıraya gireriz
 • Diyarbekir21
  Sonuç?
  Yaşlı adam 2.3 rezil yüzünden hayatından oldu...
 • Lovegood
  Ne olacak zam aldıkça insanlara değer vermiyorlar devletin suçu hak eden alacak hakkıyla maaşı
 • Bezdumdaa5308
  Bu doktorlardan ufak biseyde polisi arar oldu. Güvenlikle dışarı attir olsun bitsin
 • hayaletman35
  polisler cok masum karsinizda yasli bir adam. var naptida oyle seyler yaptiniz ki direndimi adamin gücü bile yok
  • 459732

   Videoyu izle. Direnmiş adam, üç kişi zor zaptetmişler.

  • hayaletman35

   @459732 80 yasindaki adam dirense nolur teroristmi bu napmis

 • kibaradam8
  Çok iyi olmuş böyle şerefsiz insanlara zorluk çıkaran doktorlarin hepsine yapilsin bu
 • RuzzGarr_
  ciddi bir ihmal var ise bu olmalı ama bu mesleği yapanlara biraz imtiyaz gösterilmeli.
 • fıstıklıkek
  Yazık gerçekten. Giden geri gelmiyor. Bir hayat söndü. :(
 • SonMuhterem
  Nasıl bir iştir bu 😢
 • eemmemememi
  Vasfı her ne olursa olsun cezasını çekmeli
 • KOREA_IS_MY_LIFE
  Bunu bir yerede daha görmüştüm :)
 • Heyyeter
  Yazık ya 🤭
 • xsarinx
  Hekimin açığa alınması yanlış ve siyasi
  • Yanlis mi 82 yqdindaki adamin yatalak esine ilac yaxmamasi ve polis cagirmasi dogru aciga alinmasi yanlis oylemi

  • xsarinx

   @PrinceOfParadise o odada mıydın? Hekimlerin maruz kaldığı baskılar hakaretler sizin umurunuzda değil. Yaşlı insanı hekim mı öldürmüş? Hekime kimse zorla birşeyi dayanamaz, hekime baskı yapılırsa güvenlik çağırma hakkı vardır. Burada suçlu 82 yaşındaki adamı bu hale düşüren sağlık sistemidir, onu ölüme götüren güvenlik sistemidir.

 • scorpion_29
  Allah rahmet eylesin...
 • Eğitilme
  Ölen ölmüş. ..
 • Depress1
  Böyle bir haber var bn niye duymadım Giresun da
 • _nothingwomen__
  Polislere iyi saydırmıştım bu haberi izleyince
 • fahrenayt
  yazık oldu
 • çok yerinde olmuş
 • Pelincimcim
  Bu dedeye cok uzuldum ya
 • _Berk_
  Doktorun sucu var mı? gerçekten
 • moskofgavuru
  Herkes gorevini yaptigi icin suclu
 • yılandoktoru
  Meslekten atılsın pislik
 • ancephalos
  yazık cidden...
 • Allah yapanların belasını versin.
 • GasdamonluGhost
  Yav bildiğümiz cinayet bu
 • birucanbirdekacan
  Doktorlara insan ilişkileri dersi zorunlu olmalı.
YÜKLENİYOR...