Bu Kış Konfor Ve İpeksi PÜRÜZSÜZLÜK Bir Arada!
Kapat

6 Milyon En İyi YouTuber'ın Peşinde: Enes Batur Sungurtekin Kimdir?

miyavdiyeceksiniz

En iyi YouTuber olan Enes Batur Sungurtekin, YouTube kanalında 6.036.852, Instagram'da ise 2,1 milyon takipçisi bulunmaktadır. Abone sayısı her geçen gün kat be kat artıyor. Benim en sevdiğim, işini en iyi yaptığını düşündüğüm ve başarılı bulduğum bir kişi.

6 Milyon En İyi YouTuber'ın Peşinde: Enes Batur Sungurtekin Kimdir?

Peki, Kimdir Enes Batur Sungurtekin?

6 Milyon En İyi YouTuber'ın Peşinde: Enes Batur Sungurtekin Kimdir?

9 Nisan 1998 tarihinde Antalya'da dünyaya gelmiştir. Yaşamını Antalya-İstanbul arası sürdürmektedir. Eğitimini ise, Antalya Üniversitesi- Bilgisayar Mühendisliği üzerine devam ettiriyor. 12 Kasım 2012 tarihinde YouTube hayatına adım attı. İlk videosu ürün inceleme idi. Daha sonra komik ve eğlenceli videolar paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşarak, herkesin beğenisini kazandı. Sempatikliği ve güler yüzlülüğü ile tanındı.

Bazı kişiler ve aileler tarafından pek haz edilemeyen Enes Batur'u sevmemelerinin sebebi; Enes Batur'un videolarında sürekli argo kelimeler kullanması ve çocuklara insanlara kötü örnek olmasından dolayı kötü gözle bakılıyor.

6 Milyon En İyi YouTuber'ın Peşinde: Enes Batur Sungurtekin Kimdir?

Aksine ülkemize zarar gelecek bir davranışta bulunmamıştır. Ülkemizdeki insanların gururunu ve haysiyetini kıracak bir söz söylememiştir. Böyle bir şey söz konusu bile olamaz. Bir insanı yargılarken, davranışlarına ve konuşma şekline bakılmamalı, yaptığı işlere ve başarısına bakılmalı, ona göre uygun yorum yapılmalıdır. Enes Batur insanlara, çocuklara ve bir çok kurumlara bağış ve yardımlarda bulunmuştur.

Ayrıca Başak Karahan ile 2 yıldır süreyle çok güzel giden bir ilişkileri var.

6 Milyon En İyi YouTuber'ın Peşinde: Enes Batur Sungurtekin Kimdir?

Başak Karahan'ın da YouTube kanalı var ve yaklaşık 1 milyon abonesi var. Birbirinden başarılı bu iki YouTuber, birbirlerine destek olarak başarı yolunda ilerliyorlar. Bir çok çiftten daha samimi olarak herkesin gözünde bir taneler. Çok eğlenceli ve bir o kadar komik çiftler ve kanallarında birden çok eğlenceli videoları var.

Birçok YouTuber'i sollayan Enes Batur, ''En İyi YouTuber'' Pantene Altın Kelebek ödülünü kazandı.

6 Milyon En İyi YouTuber'ın Peşinde: Enes Batur Sungurtekin Kimdir?

Ödülünü Şeyma Subaşı takdim etti. Çok heyecanlı olduğu ve sevindiği her halinden belli olan Enes Batur ödülü aldıktan sonra şu sözleri beyan etti;

Bu ödülü ben taşıyorum ama, bu ödül hepimizin. Hepimizin gururu, hepimizin azmi, çalışması, mutluluğu. İyi ki varsınız ailem.!

Bu başarısını devam ettirdi ve sinema filmi çıkardı; ''Hayal mi Gerçek Mi?'' film de bir çok YouTuber arkadaşına ve kız arkadaşı Başak Karahan'a rol verdi.

6 Milyon En İyi YouTuber'ın Peşinde: Enes Batur Sungurtekin Kimdir?

Enes Batur'un bir nevi hayatını anlatan ve insanların onu yanlış anlamasından dolayı film çekti. Film herkes tarafından çok beğenildi ve kısa zaman da gişe rekorları kırarak, Cem Yılmaz'ın ''Arif V 216'' filmini sollayarak öne geçti. Filmi birebir izleyenler senaryonun çok güzel yazıldığını ve oyuncuların güzel performans sergilediklerini söylediler. Bu cümleleri duyunca tabii ki de şaşırmadım çünkü; kalite ve başarı asla tesadüf değildir.

YouTube kanalında 3 tane diss şarkısı ve 4 parodi videosu bulunmaktadır. Beklenen son diss şarkısını da film sayesinde paylaştı.

6 Milyon En İyi YouTuber'ın Peşinde: Enes Batur Sungurtekin Kimdir?

Tüm diss, parodi videoları milyonlara ulaştı. Son diss şarkısı muazzam kalite de ve herkes tarafından beğenildi, izlenildi ve like (beğeni) atıldı. Yabancı YouTuber'ler Enes Batur'u beğendikleri ve takip ettiklerini duyurdular. Milyonlar tarafından ilgiyle takip edilen, ülkemize yaraşır bir YouTuber'ımız olduğu için çok şanslıyız.

6 Milyon En İyi YouTuber'ın Peşinde: Enes Batur Sungurtekin Kimdir?

En önemlisi; kendini tek kişi gibi görmüyor, bizler onun ailesi gibi görüyor.

6 Milyon En İyi YouTuber'ın Peşinde: Enes Batur Sungurtekin Kimdir?

Bu nedenle diğer YouTuber'ler gibi amacı sadece para kazanmak ve geniş kitlelere ulaşmak değil. Samimi sözleri ile başarılı ve kaliteli işlere imza atmak ve insanları eğlendirmek.

Enes Batur Sungurtekin' in de dediği gibi; Azim+ Çalışma= Mutluluk günlere...

6 Milyon En İyi YouTuber'ın Peşinde: Enes Batur Sungurtekin Kimdir?
29
20
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşü

 • Dunya_yetmez
  Tipik yozlaşmış sistemin yoz ürünü olan bir genci meşrulaştırma ve temiz gösterme yazısı. Liberaller bu tür yazıları yazmayı çok severler biraz tarz olarak ona benzetiyorum böyle yazıları.

  Şimdi sondan başlayarak irdeleyeceğim ben bu yazıyı.

  "Samimi sözleri ile başarılı ve kaliteli işlere imza atmak ve insanları eğlendirmek." Pardon ama hangi başarılı işleri yaptı bugüne kadar? İnternetin yıllar içindeyim ve youtube un da sıkı bir kullanıcısı olarak öyle ortalığı ayağa kaldıran ya da herkesin her yaştan kişinin dikkatini çekebilecek ne numarası oldu bu çocuğun? Bu nasıl bir manipülasyon ve algı yaratma tezgahı dır? Siz insanları aptal mı zannediyorsunuz?

  "... amacı sadece para kazanmak ve geniş kitlelere ulaşmak değil" demişsiniz. Filminde öyle gösterilmiyor ama? "Şöhret "olduktan sonraki hal ve hareketleri ve yaptıkları bu çocuğun para ve şöhret için bu işlere giriştiğinin en belirgin ispatı. Yazıda kullandığınız fotoğraflar bile sizi çürütmeye yeter.

  "Yabancı YouTuber'ler Enes Batur'u beğendikleri ve takip ettiklerini duyurdular. Milyonlar tarafından ilgiyle takip edilen, ülkemize yaraşır bir YouTuber'ımız olduğu için çok şanslıyız." Yabancı youtuberlar dedikleriniz kimler? Enes ve onun gibilerinin özendikleri ve kendi ülkelerinde de eleştirilen ve yerden yere vurulan ne idiği belirsiz sonradan görme ve içi boş videolar paylaşan Avrupalı yeni nesil
  zibidiler mi? Onlardan başka beğenecek olmadığına göre demekki bir sorun yok.

  "Bir insanı yargılarken, davranışlarına ve konuşma şekline bakılmamalı, yaptığı işlere ve başarısına bakılmalı, ona göre uygun yorum yapılmalıdır." Evet buna bende katılıyorum ve şimdi soruyorum; Enes'in bu ülkeye faydalı olabilecek olan hangi işi olmuştur? Yaptığı iş üzerinden konuşacak olursak mesela çocuklar ne öğrenmişlerdir ondan? Mesela çocuklar ya da gençler, enesin videolarından ne gibi bir kazanım ve fayda sağlamıştır? daha da yazıcam bunla ilgili.
  Görüş hala geçerli mi?
  • Yaşınızdan dolayı size saygı duyuyorum. Akranım olsaydınız sonuna kadar tartışırdım sizinle.
   Cahille girme münakaşaya, sen haksız çıkarsın. Sözünü söylüyorum size :)
   teşekkür ederim :)

  • Dunya_yetmez

   19 yaşındaki bir genç olarak 36 yaşındaki birisine cahil diyebilmek için ancak senin kadar cehalet sahibi olmak gerekir zaten.

  • Dunya_yetmez

   PR çalışmalarında sizlere bunları öğretmeleri gerek ama değil mi? Birisi çıkıp daha fazla bilgiye sahip olarak, goygoyunu yaptığınız yeni oyuncağı ve sizi eleştirdiğinde argümanlarınızın hazır olması gerekir öyle değil mi?

  • Hepsini Göster

En İyi Kız Görüşü

 • Bodunum
  Ülkece Recep İvedik’e taptığımız için buna peh diyorum
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

1928
 • SSonnicBomb
  "Enes Batur Sungurtekin' in de dediği gibi; Azim+ Çalışma= Mutluluk günlere..."

  Sabahtan akşama kadar oyun oynayarak tonlarca para kasıp böyle klişe sözlerle sizi yemesi ayrı bir komedi

  • SSonnicBomb

   Ayrıca En iyi Youtuber falan değil ödülünü elinden aldılar geri :Dasdasd

  • Teşekkür ederim. 😊

 • IRobin
  Meali; Bir ergenin hayatı..
  Ödülü geri aldılar sanırım.. ayrıca bir kaç videosunu izledim, ne bir bilgi paylaşımı ne de deneysel şeyler var.. sadece para gelmesi için basit düzeyde tepki videoları. Sevemedim.
 • hayatsairane
  Üniversite kaydını dondurup ülkesine ya da kendisine hiçbir faydalı iş yapmayan, saçma sapan video izleyip challenge yaparak ya da daha saçma videolar çekerek günlerini bu boş işlere harcayan, 0-14 yaş kitlesine hitap eden vasıfsız elemanın teki. Ama gel gör ki gece gündüz çalışan, okuyan, bilgili, zeki, yaptığı şeyin kat kat zorunu yapan insanlardan daha çok kazanıyor. Bu da ülkemizin IQ seviyesi işte...
 • ozianna
  Ne boş işler ya. Okuyup doktor mühendis olmak varken boş videolar yükleyerek kaanmak. Hadi yüklenen video eğitim içerikli olur ona saygım var ama o kadar gereksz videolar var ki ve bunlar inanılmaz tıklanıyo. Obezite videosu olur mesela izlersin sağlık konusu olur izlersin ya da web tasarımcılığını öğretir onu bunu öğretir izlersin de bazı videolar sadece laylaylom içi boş
 • Berkcan1111
  Enes Batur dan çok daha yararlı işler yapan ve ilgi yi hak eden youtuberler var. malesef youtuber olmanın altın kuralı çok fazla video atmak ve soytarilik yapmak bizim ülkemiz de. bu bağlamda yurtdışına hiç bir şekilde imrendirici bir hareket sergilemis olamaz. youtube de temel pozisyon 1. Cisi hedef kitlenizi belirlemeniz ( çocuklar gençler yetişkinler vs ) . Daha sonra sürekli o alanda en fazla video yu atmaniz. soytarilik yapsanizda kafi.
 • PonçikReis
  Youtube Türkiye'nin koca bir çöplük olduğunun kanıtı niteliğindeki insan, ortaya koyduğu içerik kaliteli değil (yani ağzından tükürükler saçarak konuşan ve küfür eden biri sizin için kaliteli ise 10 yaşında olmanız muhtemel) çocuklara şebeklik yapmaktan başka ne yapıyor? Her neyse filmde 110 dakkikalık bir karadelik sanırım Cs konuyu çok güzel özetledi.
  "Kameraya kafa atan dallama"
  Cs
 • shahmaran
  Merve Özkaynak'taki samimiyeti Ruhi Çenet'deki beyin fırtınasını göremedim samimiyet ve eğlence ergence hareketler yapmak olmamalı videolarından birkaçını izledim ama topluma katan kaydadeğer bir şey yok hep cıvıklık sululuk, takipçilerinin Recep İvedik şakalarını komik bulan kesim kalitesinde olduğunu düşünüyorum.
 • blackk27
  Bu cocugu nedense hic sevmiyorum, videolarini gorunce hemen degisiyorum. Agzini yaya yaya embesil gibi konusuyor. Neye gore en iyi? Illa bir en iyi secilecekse Ruhi Cenet secilsin isterdim.
 • iskoc_hakem
  Cocuklara bol kufurlu videolar ceken cok degerli bir arkadastir kendisi, bir nesili zehirledi simdiden.
 • hazalper2
  Hoş videoları var ve Diss şarkısını ezbere biliyorum fjlkfkfjlk
  Hoş çocuk bence
 • Tugbu
  Pek tanimamakla beraber duyduğum kadarıyla, küfürbaz dahası konuşmadan haberi yok bugün tvde denk geldim.. Aynen den başka bir kelime yok buna rağmen böylelerine ödül veriyorlar.. komik emeginize sağlık 💐
 • barış2315
  Bunu
  Çoluk çocuk bu hâle getirdi
  Adamı izliyorlar adam para kasiyor
  Olay bu
  Haa seviyormusun dersen
  Asla sevmiyom
  • teşekkür ederim.😊

  • barış2315

   Sakıncası yoksa bir şey sorabilir miyim Neden teşekkür ediyorsun soruna cevap verdiğim için mi yoksam Enes baturla öyle yazdım içinmi

  • benceme görüş yazdığın için😊

  • Hepsini Göster
 • Kelebek20042017
  Kendisiyle hic bir sorunum yok ama videolarini hic bir zaman enteresan bulup izlemedim, konusma tarzi cok komik ama iyi birine benziyor
 • ChroD
  Bir gün büyüdüğünüz de yaptığınız çocukluktan dolayı utanacaksınız. Hoş yaşı 18 olmuş millet neler neler yapıyor ya neyse..
 • apro45
  Youtube da abone kasmak çok kolay bir kadın bir cinsellikle ilgili soru bir de erkek
 • Delibrahim_
  5 para etmez adamları yine aynı derecedeki insanlar izleyip yükseltti bı barış Özcan izlenmiyor mesela bukadar
 • Crazydaisy10
  Para kazanma zekası yüksek , şarlatandır kendisi 😉
 • Deliyimbendeliyim
  6 milyon takipçisinin 5 milyonu ergen kalan 1 milyonu da beyni gelişmemiş yetişkinler oluşturuyor
 • erylmz06
  evet gerçekten çok başaılı
 • Missisippii
  25- 30 yaşında sandığım ama 19 yaşında çıkan bir ergen bana göre.
 • poemwithpain
  Filmi çok mu beğenildi? Dalga mı geçiyorsun sen? İmdb 2,4 ayrıca bu genç arkadaşımızın kitlesi sadece çocuklara hitap ediyor pek bir esprisi yok.
 • Huandonjuan
  Ulan adam benden kucuk basardiklarina bak bende 2 de zor kalkıyorum
 • ÇizgiKahraman
  Sizler için üzülüyorum sadece, tek hissettiğim bu
 • JohnCoffeyy
  Bu adamı izleyip, keyif alan bir güruh söz konusu. Acıyorum...
 • Donsuzcasanova2
  İyi , hic olmazsa azcık bilgi sahibi oldum bu insan hakkında:)
 • candyquen
  Benim de en samimi buldugum youtuber
 • kuyu34
  Beyaz TV ye rağmen 😄
 • kopya_kalpler
  Olmaz olaydı
 • Samuel123
  ben sevmiyom oturdugu yerden para kasiyor
 • Ayşefatmaeda
  O parmak ne
 • KışGüneşim__
  Bir ben sevemedim. Çok itici buluyorum.
 • Muhammet3476
  ben izlemedim filmmini ama ıyı gozukmuyor :
 • Hosgeldimmi
  Eski
 • DahaDünGibi_
  Sevmiyorum fazla itici
 • Auxerre
  kim bu ilk defa gordum...
 • Miraçgrkn
  gereksiz insan
 • _Meertt_
  Bir damla takmam
 • DevletReiz
  ben bundan büyügüm abim gibi duruyor a...
 • ByDemokratt
  Tanımıyordum simdi tanıdım sanirim ünlü oldu artık
 • Desuyonee
  6 milyon abone çoğu gerçek değil, bot
  • Teşekkür ederim. 😊

  • Defiant

   Kardeşim bilgin olsun bot olunca plaket gelmiyor.

  • Desuyonee

   @Defiant youtube'un kendi şirketleri para karşılığı izlenme ve abone teklifinde bulunuyor bu tarz kanallara

 • AlfaErr
  Kafalar ve Babala Tv Mevzular.. harika
 • terya
  kim ki bu
 • yakısıklıuye
  Tebrikler
 • Gizli Üye
  Gereksiz sahsiyet
 • Gizli Üye
  Bu aveli lütfen iyi ve harika biriymiş gibi gösterme millete. Salak saçma videolar, hic emek olmayan ve amaçsız paylaşımlar, ergen bir takipçi kitlesi. Bundan çok daha güzel ve bilgilendirici videolar atıp da değer görmeyen Youtuberlar var. Eğer öveceksen onları öv, bunun gibi bir şarlatanı değil
 • Gizli Üye
  Enes youtube için çok çalışıyor hayatı bu. Okumuyor bile dondurmuş okulu. İçerikleri marjinal değil çoğu ilgi çekici bile değil ama en azından çabalıyor.
 • Gizli Üye
  Nasıl 6 milyon takipcisi olmus
YÜKLENİYOR...