1 ay

Oynadığınız oyun içerisinde karakterlerden birisinin ölmesine üzülüyor musunuz?

kafkefsago
Çoğu oyunda genelde sevdiğimiz bağlandığımız bir karakter veya fazla da uzun süre görünmese bile konuştuğumuz bir karakter ölüyor. Bugün Fallout New Vegas oynuyordum, bir görev vardı. Bu görevde birisi pek de büyük olmayan bir suç işlemişti, görev ise bu adamı sorgulamak idi. Görev yerine gittim adamla konuştum, kendince haklı bir sebebi vardı ama yaptığı şey yine de yanlış idi. Seçenek sunuldu ya adamı gerekli birime teslim edecektim suçundan dolayı, ya adamı ben öldürecektim ya da görmezden gelip görevi veren birime yalan söyleyecektim. Teslim olsun sonuçta yaptığı bir suç var gerekeni yaparlar diye düşünüp o seçeneği seçtim, adam odadan dışarı çıkmamı söyledi gerekli birimleri çağırmam için. Odadan çıkar çıkmaz kapıyı üstüme kapattı ve kitledi, sonra anons sisteminden konuşma yapmaya başladı. En sonunda ise bir ateş sesi duyuldu. Bulunan mekandaki kişilerden birisi koşarak geldi ve kapıyı açtı, adam kendini öldürmüştü. Cidden aldığım karara çok üzülmüştüm oyun olmasına rağmen. Peki siz de böyle ya da daha farklı bir olay ile ölen oyun içindeki bir karakterin ölmesine üzülüyor musunuz?
Oynadığınız oyun içerisinde karakterlerden birisinin ölmesine üzülüyor musunuz?
13 Görüş