1 ay

Dünyanın en küçük oyun konsolu duyuruldu! Sizce taşınabilir oyun konsolları oyuncuya avantaj sağlar mı?

Mario45
Merhaba,
Bir "Gamer" sorusuyla daha sizlerleyim 🎮.
ABD'de bir grup mühendis çok küçük bir oyun konsolu geliştirdi. Bir posta pulu boyutunda olan konsol işlevsel olarak şaşırttı.
Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bir şirket, çok küçük bir oyun konsolu geliştirdi. ‘Thumby‘ konsolunu, Ohio merkezli TinyCircuits firmasının mühendisleri tasarladı. Bahsi geçen ürün, alanında dünyanın en küçüğü olarak tanımlanıyor. En azından araştırmacılar bunu iddia etti. Ayrıca bu cihaz ile ekip, Ohio’daki GDex Konferansı’nda ‘En Yenilikçi Ürün’ ödülünü kazandı.
Dünyanın en küçük oyun konsolunun boyutu yaklaşık bir posta pulu kadar. Ancak boyutuna aldanmamak gerekiyor çünkü konsolun diğer konsollardan pek bir farkı olmadığını söyleniyor.
TinyCircuits’in geliştirdiği Thumby, Tetris gibi klasiklerin sürümleri de dahil olmak üzere önceden yüklenmiş beş oyunla birlikte geliyor.
Bu oyun konsolu, Tetris‘in yanı sıra Space Invaders ve Snake gibi klasiklerin versiyonlarını içeriyor. Ancak DailyMail‘in haberine göre kullanıcılar, MicroPython dilinde kendi oyununu kurabilecek. Ayrıca bir bağlantı kablosu aracılığıyla çok oyunculu oyuna izin veriyor.

Mini cihaz, batarya, buzzer, iki oyun düğmesi, güç düğmesi, ekran ve bir mikro USB bağlantısına sahip. Mini konsol şaşırtıcı şekilde parlak 72×40 monokrom OLED ekranlı. Ayrıca iki saate kadar oyun deneyimi sunan 40 mAh şarj edilebilir bataryası var. Raspberry Pi RP2040 işlemciye ve 2 MB toplam dahili depolamaya da sahip. Bir anahtarlığa da takılabilen cihaz, 19 dolardan satışa çıktı.

Thumby’nin baş mühendisi Ben Rose, “Thumby ile amacım en küçük oyun konsolunu yapmaktı. Boyutuna meydan okuyan güçlü bir işlemciye sahip yüksek kaliteli bir ürün tasarladık. Aslında Thumby benim kişisel projemdi. Ancak insanların prototipe tepkilerini görünce yeni bir TinyCircuits ürününe dönüştürmek istedik.” dedi.
Peki sizce taşınabilir oyun konsolları oyuncuya avantaj sağlar mı?
#Mario
#Mario45
#GamerMario
#Game
Oyun konsolunun taşınabilmesi istenilen birçok alanda oyun oynanabilmesini sağlar. Bu da oyuncuya avantaj sağlar
A seç
Küçük oyun konsolları diğer oyun konsolları kadar güçlü olamaz, bu da oyuncuyu istediği oyun zevkinden mahrum bırakır
B seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim
Güncellemeler:
1 ay
Görsel eklemeyi unuttuk aceleden 😅
Dünyanın en küçük oyun konsolu duyuruldu! Sizce taşınabilir oyun konsolları oyuncuya avantaj sağlar mı?
7
12
Görüşünü yaz