2 ay

Bir Kayıp Vakası: Conway Disappearence At Dahlia View

Alysys

Yepyeni bir oyunla karşınızdayım!

Bu sefer uzun zamandır oynamadığım bir türde oyun olan Conway; Dissapearence At Dahlia View oyununu inceleyeceğiz. Gerilim / gizem olarak türünü açıklayabileceğimiz bir oyun olan Conway, bir gece ansızın evinden kaçırılan küçük kız Charlotte May'in bulunmaya çalışmasını konu alıyor.

Conway; Disappearence at Dahlia View
Conway; Disappearence at Dahlia View

Yönettiğimiz karakter ise Robert Conway adlı, yaşlı ve engelli, eski bir dedektif. Baştan söylemem gerekir ki, tekerlekli sandalyeyi hareket ettirerek ilerlendiği için klavye ile oynamak baya zor, ben kontrolüne alışmakta çok zorlandım açıkçası bu yüzden belki bir gamepad ile oynamak daha akıcı bir şekilde oynamanızı sağlayabilir.

Robert Conway
Robert Conway

Robert Conway'in hayatına dair oyunda pek bir arka plan bilgisi verilmiyor. Tek bildiğimiz Catherine adında bir kızı olduğu ve zaten Catherine de oyunda bu kayıp vakasını araştıran polislerden bir tanesi.

Robert ve kızı Catherine
Robert ve kızı Catherine

Kızını kaybeden baba Tony Morgan, komşular arasında en sessiz, sakin ve geri planda kalan kişi. Dolayısıyla bu kadar "uysal" bir kişinin çocuğunun kaçırılmış olması herkesi fazlasıyla şaşırtıyor. Robert Conway, Charlotte'u bulacağına dair Tony'ye söz vererek bu kayıp vakasını, polis olan kızı Catherine'den gizli olarak ele alıyor ve işe komşularının her birini araştırmakla başlıyor.

Robert ve Tony Morgan
Robert ve Tony Morgan

Şüphelendiği ilk aile McKee ailesi. Annabelle ve Theodore McKee, evli, genç bir çift. Fazla şaşaalı bir yaşamları yok, Theodore bir araba tamir yerinde çalışırken Annabelle evin işleriyle uğraşmakla yetiniyor. Conway onları bir süre uzaktan gözlemlediğinde onların bazı şüpheli davranışları olduğunu görüyor ve Charlotte May'i öldürmüş olabileceklerini düşünüyor. Bunu kanıtlamanın tek yolu ise evlerini ve sırlarını keşfetmek.

Annabelle ve Theodore McKee
Annabelle ve Theodore McKee

Bir diğer şüpheli komşu Harold Levy. Uzun boylu, yapılı ve güçlü, kaba bir adam. Bir araba tamir dükkanı var. Hiç hoşgörülü ya da nazik bir adam değil ayrıca masum biri de değil. Bazı parasal çıkarlar uğuruna Charlotte May'i kolayca öldürmüş olabilir.

Harold Levy
Harold Levy

Lady Doerr ise Robert Conway'den bile daha yaşlı olan, dul bir kadın. Aslında onun suçlu olabilme ihtimali çok düşük. Yaşlı, gücü olmayan, çelimsiz, yaşlı bir kadın. Charlotte'u kaçırmak için ne gibi bir nedeni olabilir ki? Ama Robert Conway onu bir gece, evinin zeminine bir şey gömdüğünü gördüğünde artık Lady Doerr da onun şüpheliler listesine giriyor.

Lady Doerr
Lady Doerr

Robert'ın şüphelendiği son kişi ise Shirley Downes. Zamanında hırsızlık yapmış olması, Shirley'nin itibarını zaten zedeleyen bir durum. Onun da üstüne çalıştığı barda bir saldırıya uğradığında Robert Conway, gerçekten neler olup bittiğini anlayabilmek için onu etraflıca soruşturması gerektiğini anlıyor.

Shirley Downes
Shirley Downes

Delilleri birleştirmek, gizemleri açığa çıkartmak ve komşuların gerçek yüzlerini öğrenmek keyifli bir deneyim. Tahmin etmesi pek de kolay olmayan bir sonu da olması güzel olmuş. En azından birçoğunuz için gerçek suçluyu tahmin etmek kolay olmayacaktır. Muhteşem bir oyun diyemem ama vakit geçirmek için ve polisiye tipi oyunlardan keyif alanlar için güzel bir deneyim olacaktır.

Bütün şüpheliler
Bütün şüpheliler

Oyuna puanım 10 üzerinden 7.

Bir Kayıp Vakası: Conway Disappearence At Dahlia View
7 Görüş