Deniyor 2 ay

Size League of Legends'ı Sevdirecek En Kolay Karakterler!

benkendall s
Size League of Legendsı Sevdirecek En Kolay Karakterler!

League of Legends MOBA tarzda oyun severler için oldukça iyi bir seçim olsa gerek. LoL’e yeni başlayanlar için de alışma süreci gibi bir süreç bekleyecek tabi sizleri. Oyuna yeni başlayanlar, arkadaşından görüp merak edip ilk kez indirenler veya uzun süredir oynayıp belli karakterde kendini geliştirmek isteyenler için güzel bir rehber hazırlamak istedim.

League of Legends’da yaklaşık 140’dan fazla karakter bulunuyor ve tabi ki bunların seviyeleri, zorlukları, yetenekleri bir değil. Hepsi uygun eşyada ve uygun ekiple birlikte oldukça güçlü olacaktır. Bu rehberde League of Legends evrenine yeni girenler için ve girmek isteyenler için oynanışı en kolay karakterleri, oyunu size daha da sevdirecek karakterleri görelim.

Öğrenmesi ve Oynanması En Kolay League of Legends Karakterleri

Nişancı ve Suikastçı: Kai’sa

Size League of Legendsı Sevdirecek En Kolay Karakterler!

Kai’sa oyunda oynamasını en sevdiğim karakterlerden birisidir. Karakteri oynarken başlarda dikkat etmeniz gereken tek bir şey var o da uzak oynamak ve E’leri rakibe tutturmak olacak. E tuşu yani “Hiçlik Topu” uzak mesafede –çok da uzak değil hani- rakibe değdiğinde çok güzel hasar veren bir yetenektir. Oyunun ilerleyen süreçlerinde bu yeteneği rakibe tutturma sayınız ne kadar artarsa ve art arda tutturursanız yeteneğiniz 5 saniye içerisinde dolacak bu da daha kolay ve hızlı hasar verebilirsiniz demek.

Diğer yeteneklerinden de bahsedecek olursam Q yeteneğini genellikle minyonları hızlı temizlemek için kullanıyorum ama rakibim yakınımdaysa ve canı azsa E ile hasar verip Q atıyorum. E ile vurduğunuz rakip size yakınsa Q otomatik ona vuracaktır ve R yani ultiyi de yakınına gidip hasar vermek için kullanılır.

Nişancı: Miss Fortune

Size League of Legendsı Sevdirecek En Kolay Karakterler!

Hem güzel hem de güçlü ve kolay bir karakter. Yapmanız gereken şey rakibe ve minyonlara alan hasarı veren E tuşunu kullanmak aynı zamanda E tuşu rakiplerin yeteneklerini yavaşlatıyor da . Q ve W tuşunu da birlikte kullanıyorum W tuşu Q yeteneğinin atışlarının hızlanmasını sağlıyor. R olan ultisini de rakiplere takım saldırırken takımın arkasına geçip açarak tüm rakipleri öldürmek için kullanacaksınız.

Suikastçı: Fizz

Size League of Legendsı Sevdirecek En Kolay Karakterler!

Rakibe zıpkın yani Q atarak onun yanına W tuşu ile uçuyorsunuz ben burada tuşlara random basıyorum genelde :D ama siz Q-E-W yapın varsa ulti onu da kullanın ulti de çok güçlüdür.

Suikastçı: Master Yi

Size League of Legendsı Sevdirecek En Kolay Karakterler!

Master Yi ile rekor kill almış durumundayım bu suretle kolay tabirini kullandım. W tuşu veya ultisi R ile rakiplere – canlarının az olmasına dikkat edin veya tek savaşmadığınızdan emin olun yoksa ölürsünüz. Like me- atlayın. Rakiplere W veya R ile koşan Master Yi Q yeteneğini kullanarak rakibin görmeyeceği hızda ona hasar verir ve bu birkaç saniyeliğine olur kule altındayken dahi. Benim gibi kule altına girmeyin siz tabii. E tuşu ile de meditasyon yaparak kendisine mana yüklüyor, can yeniliyor.

Büyücü: Ahri

Size League of Legendsı Sevdirecek En Kolay Karakterler!

Çoğu kişinin Ahri fanı olması onu oyunda en çok sevilen karakterlerden birisi yapıyor ama aslında çok da kolay sayılmaz ama sevildiği için koydum. Akıllıca oynamak gerek Ahri’yi. Mesela minyonları hızlıca temizlemek için W-Q yapabilirsiniz aynı anda. Rakibe E tuşunu attığınızda “Ayartan Öpücük” Ahri onu kendine çeker. Ama kahretsin ki bu öpücük bir tek Yasuo’yu ayartmıyor o kadar uyuz bir karakter ki W açtığı anda Ahri’nin öpücük atan dudakları büzülüp kalıyor ://

Bunun dışında E tuşunu takımla birlikteyken kullanmaya özen gösterin siz çekin takım halleder siz de vuruş atarsınız. Son olarak R yani ultiyi de rakipten kaçmak için veya canı az olan rakibe saldırı yapmak için kullanabilirsiniz. R tuşu Ahri’nin 3 kez hızlı bir şekilde ışınlanarak koşmasını sağlar.

Support ve Büyücü: Seraphine

Size League of Legendsı Sevdirecek En Kolay Karakterler!

KDA grubunun bana göre en çekici 2. Üyesi Seraphine diyebilirim. İlki tabi ki Eveleyyn. Seraphine de takıma alınabilecek en iyi support olabilir.

Q ve E uşu ile rakiplere hasar verir ve yavaşlatır. Ayrıca W tuşu da takım arkadaşlarına mana vererek canlarını yükseltir. W tuşu kullanırken takımınızın bir arada durduğuna veya canı az olan arkadaşlarınızın yanında durdurğunuza emin olun. R tuşu olan ulti de güçlü bir atış vererek rakiplere hem çok hasar veriri hem de yavaşlatır.

Nişancı: Jinx

Size League of Legendsı Sevdirecek En Kolay Karakterler!

Hikayeye ilk başladığım karakter Jinx herkesin çok kolay öğrenebileceği bir karakterdir. Deli eden tek şeyi ultisi olabilir, tutturmak ilk zamanlarda zor olabilir. Q tuşu ile rakiplerin canını dahi alabilirsiniz çok güçlüdür. Sonrasında E tuşu var bu tuş “patlangaç” gücünü açar ve rakibi sabitler. Sabitlediğiniz rakibe ne yapacağınız size bağlı. Ulti olan R, Q ve W tuşuna random basın ölmüyorsa zaten öldüremezsiniz ama ölürse siz Jinx oynamak için doğmuşsunuzdur. (Muhtemelen ölürler:)

Suikastçı: LeBlanc

Size League of Legendsı Sevdirecek En Kolay Karakterler!

Takım arkadaşlarınızın canlarını çalma konusunda en güvenebileceğiniz karakterdir LB. Değişen iki tuşu var bunlar W ve R’sidir. Zincir sembolü LeBlanc’ın yakınındaki rakibe zincir atar ve sonrasında düz vuruş veya Q-E tuşu ile vuruşlarını zincirini attığı kişiye yönelterek can alır.

LB’nin E ve R tuşları ile rakibe zincir atabilirsiniz. Q ile hasar verip W tuşu ile rakibin üstüne atlayıp hasar verebilir ve tekrar basınca geriye kaçabiliyrsiniz mükemmel bir karakter, bal bal. <3

Suikastçı: Nidalee

Size League of Legendsı Sevdirecek En Kolay Karakterler!

Tüm killeri çalıp takım arkadaşlarımı kudurttuğum bir çar Nidalee <3 Uzaktan uzaktan Q ile rakibe mızrak atıyorsunuz ve mızrakla çok fazla tek vuruşta can aldım öyle böyle güçlü değil. W tuşu ile rakiplerin hasar alıp sabitlenmesini sağlayan tuzaklar kuruyorsunuz. E tuşu ile kendinize veya birtakım arkadaşınıza can basabiliyorsunuz.

Son olarak ultisi olan R tuşu ile bir pumaya dönüşüyorsunuz. Bu puma ile W basıp kaçabilirsiniz. Q ve E tuşu hasar veriyor ve pumayken tekrar R’ye basmak sizi normal insana dönüştürür. Ultiyi minyon temizlemede veya rakipten hızlıca kaçmak için/rakibe yakınlaşıp canını almak için kullanın.

En sevdiğim ve oynaması en kolay olan karakterlerin kısaca rehberini gördük ve yeni başlayanların hangilerinden başlaması daha iyi olur bunu öğrenmiş olduk. Ben sürekli ARAM modunda oynadığım için alışmam zor oldu ama kısa süre içerisinde çoğu karakteri keşfettiğim için bu kadar kolay öğrendim karakterleri. Umarım faydalı olmuştur.

Daha fazla League of Legends benceleri gelsin istiyorsanız beğenmeyi ve yorum yapmayı unutmayın, iyi okumalarr.

Size League of Legends'ı Sevdirecek En Kolay Karakterler!
14
4
Görüşünü yaz
4Kız Görüşü
14Erkek Görüşü

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Kaan6565zz
  Leblanc ve Nidalee nasıl kolay karakterler oluyor hayret ettim açıkçası. Bunlar ile yüksek eloda lane ya da orman dönmek ne kadar zor biliyorsun. Bence bu ikisi listeden kalkmalı :D Nidalee gibi bir şampiyon nasıl kolay oluyor? :D
  Görüş hala geçerli mi?
  • benkendall

   El alışır mı bilemem ama yetenekleri karışık değil bu anlamda kolaylar

  • Kaan6565zz

   ahahaah süper görüş seçilmiş bak dedim sana :D

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

413
 • FiqHSHoT
  Jinx, Miss Fortune ve Ahri 😍😍 her karakter güzel ama alışmak çok zor valla 😄 bu arada eline sağlık güzel bence 😇👍
  Sevdim 1 Kişi
 • elightb
  Hani benim morganam tristinam varusum dnndkskdj tristina ile takımdakileri tilt etmeye bayılıyorum.
  Sevdim 1 Kişi
 • IDionysus
  Kayn ı eklememişsin ama kayn zor evet. Mf ye devam.
  Sevdim 1 Kişi
 • Alfoo
  Okurken League of Legends'i unuttum alkjdsa
  Eğlenceli 1 Kişi
 • belamistiyon
  Merhaba, bu karakterlere ek olarak bence teemoyu da ekleyebiliriz her ne kadar oyuncuların tamamını tilt etse de benim hoşuma gidiyor.😂 Çok güzel olmuş yeni başlayacak oyuncuları aydınlatmışsınız adeta.
  Sevdim 1 Kişi
  • benkendall

   teşekkür ederim ama ne tesadüfse teemo hiç oynamadım ya o yüzden eksik bilgi vermeyeyim dedim :)

  • Umarım bir gün teemo denk gelir ve oynarsın çok eğleneceğine eminim

  • benkendall

   ins ins

 • BBDDSSMM
  Nidalee, Leblanc, Kai-sa, Ahri kolay şampiyonlar değiller :D Onların yerine, Annie, Morgana, Garen ve Trundle koyulabilir :D
  Sevdim 1 Kişi
 • Oldumolasiolamadim
  Fizz ve lb kabiliyet gerektiren herolar pek kolay denilemez
  Sevdim 1 Kişi
 • uomoitaliano
  Söylediklerin için gerçekten kolay olan master diğerleri zor herolar


  Evet nidalee tek atıyor ama ufukgetiren gibi itemler alınması gerekiyor ama mesafe koruyamadıktan sonra adc den pek farkı yok kırılan herolara tek atabiliyor nidalee nin zayıf noktası tanklar tek başına tank asla kesemezsin nidalee ile
  Benim otp vayne çok zor hero ama 4-5 yıldır oynadığımdan artık alıştım hala amatörlük yaptığım durumlar oluyor ama oynadığımda hevesim olduğunda karşıda hangi herolar olursa olsun oyunu taşıyorum
  Sevdim 1 Kişi
  • benkendall

   Evet ben de muhtemelen güzel itemler aldığım için güclendiriyorum Nidalee'yi

  • Güzel bir hero ama savaşın tadına varabilmek için benlik hero değil uçup zıplıcam falan vayne abi ya ne kadar nerf yese de oyundan düşmüyor asla hiç buff yemedi hep nerf yedi ama hala önüne geleni eritiyor

  • benkendall

   ben de onu oynayamıyorum aşırı zor geliyor ya :D

  • Hepsini Göster
 • Mmaraşlıı46
  Benim mainim yasuo ama ezik 800 k değilim gerçekten güzel oynarım
  Sevdim 1 Kişi
  • benkendall

   Bendeyse sorun değil, rakipteyse deli ediyor beni fsgjhd

  • Bende tam tersi oluyor benim takımda olursa feedliyor karşıda olursa ölüm saçıyor 😂

  • benkendall

   hvcjxgh takımın cenabetliği diyelim

  • Hepsini Göster
 • _GerdekBasan_
  Lütfen master ve fizz oynamayın aşırı deliriyorum ayar oluyorum riot şu heroları sil artık 😂
  Sevdim 1 Kişi
 • herhaltıalmışınız
  teşekkürler tekrar oynamaya başlayınca bu karakterlere yönelicem eline sağlık
  Sevdim 1 Kişi
 • Teόmάń
  Erkek Adam Reksai oynar 🥳
  Sevdim 1 Kişi
 • Mɪɴɴɪᴄʜᴀ
  Çok güzel olmuş. ❤️
  Ben seraphine oynuyorum.
  Sevdim 1 Kişi
 • kumsal18likkedi
  Genel olarak support büyücü nişancı oynuyorum menzili yüksek olaan suikastçi
 • Dêrvîş_feylesof
  Vakit kaybı
  Sevdim 1 Kişi
 • kocasınacokasikbiri
  Bence shaco
  Sevdim 1 Kişi
 • Gizli Üye
  Wild rift ilk çıktığı zaman indirip oyunu denemiştim. Aurelion sol u çok sevdim. Alışınca oynaması o kadar zevkli ki... Telefonum oyunu akıcı oynayamayacağım kadar kötü olduğu için bırakmak zorunda kaldım.

  Bir gün tekrar oynarsam kesinlikle aurelion sol main olurum
  Sevdim 1 Kişi
  • En kısa zamanda güzel bir telefonun olur umarım🌹

YÜKLENİYOR...