Bel fıtığı - Manuel terapi

30 yaşında bel fıtığı olan biriyim. L4-L5 arasında ameliyat gerektirmeyen, ancak 1-2 aydır ağrı yapıp beni çok rahatsız eden bir fıtığım var. Kamil Teker adında bir doktor varmış. İlaçsız, fizik tedaviye benzeyen, itmeli çekmeli, ağırlık, iğne ve ışın kullanarak manuel tedavi yapıyormuş. Kendisini tanıyan veya bu tarz bir tedavi alan, bana bilgi verecek birisi var mı? Saygılarımla

0|0
41

En İyi Erkek Görüşü

• Mantıklı olman gerek...

Koca tıbbın , buna dunya tıbbı da dahil ; hemen olusturamadıgı bir tedaviyi ahmet mehmet efendinin ignesi ısını cekmesi itmesi tedavi edebilecek mi yoksa , zaten sıkıstırılmıs olan sinirleri iyice baskıya itip daha fazla agrı ya da altında kalan organlarda kısmi veya tamamıyla felci mi getirecek ? Nasıl bir dahi bu ki , inanılmaz bir ısın var elinde ama , koca koca MR lardan cok daha etkili , fise takıyorsun calısıyor . Yok oyle radyasyonu falan bir de ...İgneye gelince , sinire igne batırırsan altındaki ekstremiteler uyusur. Bir sinir kendini yenilemediğinden sokulan ignelerin tahribatını da agrının artısı ile anlayabilirsin . Bel fıtıgında cekme olmaz, zira adı fıtık , baskıda bir yer var ve anlık rahatlatsa da bırakınca aynı baskı aynı sinire yeri oynamıs olarak gelecektir.

Doktorum diyen , lisans yapmıstır , ama belli bir alanda ihtisas yapmamıstır . Senin bu konun doktorluk değil ; uzman doktorluk konu. Manuel tedavi de nedir ya ?

Bu link teki gercek hikayeyi okuyarak ne demek istedigimi , ennn son satırı da okuyarak anlamaya calısın .

0|1
    0|0
    • Bel fıtığı problemini aradan kaldırmak için ne gibi bir öneriniz var?

• Üniversite hastanelerindeki nörolojoji bölümünde nöroşirürji ye başvurmak ve gerekli bütün 3 boyutlu görüntülemenin alınması ve ne yapılması gerektiğine bundan sonra karar verilmesi gerekir. Bunun dışında hiç birşey fiziksel sorunu 2 dakikada düzeltemez.

• Hayır benim belim tutulmuştu. Fizik tedavi doktoru Süleyman tatlı iki hareketle beni doğrultu. Faset eklem rahatsızlığımış problemim mucize gibiydi benim için

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 4

• Geçen gün televizyonda birilerine yapıyordu bunu. Artık dünyada fıtık ameliyatı diye birşey yok; bu yöntem geliştiriliyor diyordu. Hatta gerçek mi yalan mı bilemem ama orada bir kişiye de yaptı o hareketleri; adam ağrım geçti v.s. dedi. Gitmekte fayda var bence. Neticede doktor adam.

0|1
    0|0
    • Doktor da adamın asıl alanı bu değilmiş. Benim de sorun ettiğim konular; bu işin para kaynağına dönmesi ve işe yarayıp yaramaması. Şimdi bu adam bana diyecekki, 10-20 seans gel ) İşte o zaman anlayacağız... İzlediğin programa sanki ben de denk geldim. Ama saçmalık, 30 senede yamulmuş, düzleşmiş kemiği o doktor nasıl 2 dakikada düzeltir. O kadar güçsüz olsa o kemikler bozulduğu gibi kendi kendine düzelir de...

• aynen fakat bir görüşmekte fayda var. Dediğin gibi para kırpmaya çalışıyorsa gitmezsin olur biter.

• Ben kendim yfşadığım için biliyorum doktoruna düşmek gerek bence. Adana da Fizik tedavi doktoru Süleyman bey 👍

• bilgim yok ama çok geçmiş olsun en kısa zamanda şifa bulmanı dilerim

0|1
    0|0
  • Manuel tedavi çok yaygın bir yöntem. Ülkemizde sadece özel yerler yapıyor bazı ülkelerde ise devlet karşılıyor. Benimde bel fıtığım var. Hatta 3 yıldır çok kötü durumdayım. Dışarı bile çıkamıyorum. Bende bugün inşallah manuel terapiye başlayacağım.

0|0
    0|0
  • benimde arada belim ağrıyordu ağrıdığı zamanlar vurmalı titreşimli masaj kemerimi belime taktıp sabah akşam onar dakika tuttuyordum ertesi gün geçiyordu bayadırda ağrımıyor

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor...