Sen hiç aynaya bakıyor musun ? (travma)

Lise 2 deyden ömrümde ilk defa bir kızdan hoşlanmıştım okula genelde yürüyerek gider harçlığımı arttıırıp kız kardeşime verirdim nede olsa o kız çocuğu canı bişye ister benim olmasada olur mantığıyla hareket ederdim hep.Okula yürürkende hep aynı yollardan geçer bazende denk gelirdik hoşlandığım kızla ve yanı sınıftaydık bir gün tamam abi açılıcam dedim gittim en yakın arkadaşına söyledim böyle böyle die bana sen hiç ayanaya bakıomusun demişti o an çok içerlemiştim ama seviyordum söylemezsem daha çok içimde kalacaktı bir gün okul çıkışında denk geldik ve onu sevdiğimi söyledim bana sen hiç ayanaya bakıyormusun dedi o gün bugündür özgüvenimin içine sıçtılar ne ben bir kıza yaklaşabiliyorum nede biri yanıma gelipte birşey olsun die yaklaşıyor. Çok mutsuzum artık toparlanmak istiyorum üni bu yıl bitiyor ama daha bir kız arkadaşım bile yok sadece paylaşmak istedim sağolun..

1|0
2931

En İyi Kız Görüşü

• Off (afedersin ama) o kezbanlar sana bunu söyledi diye sen kendini hücrelere mi kapatacaksın?

Onlar kim oluyor da seninle bu şekilde konuşabiliyor ki? Kendileri dünya güzeli mi oluyorlar acaba?

Kendileri, aynaya baktıklarında gördükleri o sahte kişiliğe kendilerini o kadar kaptırmışlar ki kim olduklarını unutmuşlar. Özgüven eksikliği kesinlikle onlarda ki. Sende ki olay; kırgınlık. İçerlemişsin belli. Ve bunca yıl boyunca da bunu hiç unutmayıp kendini bazı şeylerden soyutlamışsın. Ne gerek var iki ergenin söylediği şeylere takılıp da canını sıkmaya Allah aşkına?

Hiç umursama bile. Emin ol her insanın bir güzelliği vardır, herkesin göremediği. Unut gitsin. Hiç kimse mükemmel değil.

2|4
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 28

• ya çok uzun yazdım ama yazmazsam içimde kalırdı umarım üşenmeden okursun

ben eskiden çok kilolu bir kızdım. kendimde en çok gözlerimi begenirdim çünkü begenecek baska bir şeyıim yoktu o zamanlar, evet güzeldir gözlerim, renkli, hoş. her zaman dışarı çıkarken gözlerime yogunluk gösterirdim çoğu kişide iltifat ederdi hani. bunları kendimi övmek için mi diyorum ? hayır. Birini sevmiştim, zamanında benimle dalga geçen birini. ona açıldım ( hatta hayatımda tek ona açıldım sanırım) benimle dalga geçti hatta " bir 20-30 kilo ver de öyle gel, o çirkin gözlerle de bakma dedi "HAYVAN" haa bir de şunu dedi "hahahahahahaahah" nasıl alınmıştım nasıl bozulmustum tahmın bile edemezsin. ya bir kere gözlerime laf etti tek onu beğenirdim ben kendimde. uzun süre kendimi berbat hissettim (her konuda) zamanla unutmaya çalıştım ve 2 yılda tam 25 kilo verdim ( nasıl verdim ben bile bilmiyorum). bana döndü. hatta aylarca peşimden koştu. ama ben o süreçte aynaya gözlerime bakamazdım bile. hatta bir süre sonra ben bile çirkin görmeye başladım. evet çok uzun süre yazdım ama kısacası

" o aptal egolarını tatmın etmek ve hakaret edince yükseleceklerini düşünecekleri için inlarlar seninle dalga geçecekler, seni incitecekler. Evet dostum insanlar acımasız ve düşüncesiz bunu yaparlar. ama sen yılma ve kimseyi dinleme BEN KENDİMİ SEVİYORUM DEMEK YETERLİ BAZEN. o angut gibi insarlar her yerdeler bunu engeleyemezsın

bende eminim gözlerimi çok begenecek birini bulucam :) sende bulacaksın

5|5
    0|0
    • çok ama çok teşekkür ederim yazdıkların için ..

• gözlerim doldu,*ağlıyorum...

• Bakar körlerin sizin görüşünüzü de köreltmesine izin vermeyin. Bu tip bakar körler, kalp gözüyle görmenin değerini öğrenmek için bir fırsat, bir sınavdır bize.

Gözü güzel yapan bazılarına göre güzel görünüşüdür, bazılarına göreyse güzel görüşüdür. "Güzel görenlere göre gözün güzeli, güzel görendir."

Onlara göre güzel bir gözü ayırdetmek icin onu görmek gerekmez.

Güzel bakan göz ışık saçan bir güneştir. Güneş gözlüğü bulut olup gözün önüne geçse bile gündüzü bilen güneşin varlığını da bilir.

• Kendine güven sadece. Elbet biri gelip seni bulur veya karşına çıkar o kişi. Herkes aynı değildir. Seni dış görünüşüyle değerlendiren senden uzak olsun boşver. Ben üniv. 3.sınıfın son döneminde buldum doğru insanı şimdi son yılımdayım. 2 yıl boyunca doğru insanı arayarak geçirdim tam aramadığım anda bir baktım, yanımda oturuyor :) Şimdi de yanımda. Beklememek gerek sanırım. Kendine güvenirsen sana güvenecek olan kişi sana gelecek :)

0|3
    0|0
    • öyle biri çıkar mı gerçkten bilmiyorum ama çıksın artık bu yıl mezun oluyorum bende

• bir kendini beğenmiş budala için özgüvenini kaybetme lütfen ,o insanlar hayatın her alanında var bazıları şu hayatta sanki sadece insanları ezmek için varlar

seni gerçekten seven biri çıktığında karşına seni herşeyinle sevecek gözü senden başkasını görmeyecek emin ol

ki sen çok iyi birisin belli kardeşin için düşüncelerinden belli bu

ALLAH gönlüne göre versin arkadaşım,yolunu açık etsin Amin

1|1
    0|0
  • ouuwww .. fena posta koymuş ya ben senin yerinde olsam ben aynaya sıksık bakıyorumda bir ara gözümede baktırsam iyi olucak senin gibi bir biiiiiiiiiiiiiiipppp ''' pi beğendiğime göre kesinlikle güzellik körlüğüm var demektir derdim .

sktret kimse senden daha önemli değiiil salla gitsin:)

1|3
    0|0
  • Başıma hemen hemen aynisi geldi cok sevdim hemde cook. Bana seni su an kardes olarak görüyorum zaman ver bana dedi. Okul bittiği gun balo vardi o baloda güzelliğime aldandi bu sefer o teklif etti bana ama cok gec. Bir kere kırılmıştim ve askimi yillarca platonik yaşadım.

Senin olay da cok kotu olmuş. Ancak o kizlarin edepsizligi bence bukadar karamsar olma derim.

0|1
    0|0
  • Canım benim ne üzülüyorsun böyle tipler sana bunu dedi diye mi?! Senin özgüvenin duvar gibi olmalı. Hiç bir şey yıkmamalı. Tamam arada bunu arka plana alabilirsin. Bana da neler dediler zamanında hiç takmıyorum. Bazı şeylerin Allah vergisi olduğunu hepimiz biliyoruz. Önemli olan duruşun kişiliğin tavrındır. Ne insanlar var bakıyorsun tipine boyuna posuna nefesin kesiliyor sonra tanıdığına pişman oluyorsun. Rahat ol kendin ol. Elbette kıymetimizi bilecekler bir gün. ;)

1|2
    0|0
  • Sende yıkıldın, üzüldün sanırım. İyi bir fikrim var! Kabullenmeyi dene? Yüzün güzel olmayabilir ona yakışmayabilirsin.. Bu kimin umrunda? Sende artık tanıştığın insanları farklı yönden etkiliyebilirsin.. Biraz aklını çalıştır. Acıtasyon işine yaramaz. Toparlanmaya bak en acilinden. Eminim içinde o özgüvenin kökü hala duruyordur. Su vermeye bak.. Bak ki yeşersin :)

0|2
    0|0
  • kıyamam çok üzüldüm o kendini beğenmiş salaklar yüzünden mi özgüvenini kaybettin boşver senin iyi niyetli kalbin sevgi aşk dolu kalbin onu ezmeye yeter herkes çok güzel çok yakışıklı olmak zorunda değil öyle de yaratılmamışlar zaten. o dengesizlere de mesela doğarken akıl beyin vermişler ama heralde ağırlık yaptı da kullanmıyolar. takma kimseyi hiç kimse senden kıymetli önemli değil

0|2
    0|0
  • ahh sıçtırsın o paçozlar. bir kişi reddetti diye başkaları da reddedecek değil ya. gözünü aç ve şansını denemeye devame t :)

0|2
    0|0
  • bence sen gercekten çok delikanlı birisin gönlüne göre birini verir rabbim..

2|1
    0|0
  • Bardak kırıldı diye su içmekten vaz geçmemelisin bencedaha cok aynaya bak ve kendindeki güzelliği.gör.gerisini zaten halledersin

0|1
    0|0
  • üzüldüm ama böyle kişiler yüzünden bu halde olmamalısın.sonuçta bu senin elinde değil ve güzellik ve yakışıklılık kavramı herkese göre farklıdır.sen kendine güveniyorsan veya güvendiysen başkalarının sözleri seni etkilememeli siye düşünüyorum.ben hep öyle yapıyorum.

1|0
    0|0
  • Yok panpa ayna fobim var benim deseymişsin.

Bence güzellik görecelidir. O kızın beğenmediği seni başkası elbet beğenecektir.

Tamam kesinlikle haklısın. Ama moralını bozmaya değmez. Kurtuldum diye bak.

Öyle yüzüne söyleyen kızdan hayırmı gelirdi ki?

0|0
    0|0
  • neler demiyorlarki :))) önemli olan bunlarla olgunlaşmak bence eğer kendine inanırsan o kızlar şimdilerde seni görüp ne kadar tatlı çocuk diyebilirler.

0|1
    0|0
  • Dizilerde filmlerde birçok örneği var bunların insanları bu şekilde eleştiren kızlar basit kızlardır.

Kafana bile takma akıl olarak büyüdüklerinde belki anlarlar oda belki :)

1|1
    0|0
  • O kızın ne özelliği varmış çok mu zengin ünlü falan mı neymiş bu özgüven

ve sen böyle değmeyecek biri yüzünden neden bu hale geldin yazık olmuş ya

inan bunu diyen birini sevdiğim için kendime kızardım senin yerinde olsam .

0|0
    0|0
  • Ne kötü bir yaklaşım ve ne kadar yanlış bir hareket en yakın arkadaşın dost acı söyler mantığıyla hareket etmiş sanırım oysa dost acıyı tatlı söyleyebilendir. Görünüş aşkta önemsizdir ama önemli olduğu bir şey var o da ilk izlenim ve bu ilk izlenim de işleri kolaylaştırma konusunda önemli :/ yani demem o ki senin doğru kişiyi bulman belki de yakışıklı birine göre zor olacak ama en azından doğru kişiyi bulduğuna emin olabileceksin ve seni sevecek kabuğunu değil. Özgüven konusunu anlamıyorum sitede çok rastlıyorum özgüvenim eksik diyenleri ama nasıl yükseltebileceğinizi bilemiyorum bir psikologa gitsen acaba olur mu?

0|0
    0|0
  • 'Ay, g ötüm!' diyemedin ya la.

1|1
    0|0
  • boşverrrr salla gitsin tek takılacan agaa

0|1
    0|0
  • Guzellik gören gozdedir, salla gitsin unut gitsin

0|0
    0|0
  • özgüven eksikliğini ancak kendin kazanabilirsin aynanın önüne geç ben yakışıklıyım ben çekiciyim ve kendimi seviyorum de tam 21 gün boyunca söyle bunu gün arasında da aklına geldikçe söyle 1 haftaya kalmaz etkisini görürsün yalnız inanarak diyeceksin bu cümleleri bunu unutma. neden 21 gün dedim bilinçaltı 21 gün sonra algılıyor söyleneni o yüzden aralıksız söyle eğer birgün söylemezsen tekrar başa alıp 1. günden başla kolaygelsin.

1|0
    0|0
  • Ohooo, sana ayanaya bakmıyormusun demişler bide gel bana sor neler dediler. hatta neler demeden uzaklaşıp gittiler :D

0|1
    0|0
  • Ozguvenin tam olsun azda firlama ol kaliteli espriler yap ortamdakilere sevdirkendini kizlardailgi duyarlar zaten ha birde takma kimseyi

0|0
    0|0
  • Bosver ya banada cirkin denilmisti haha vallah eskiden bende üzülmüstüm ama simdi her aklima geldikce gülüyom :D

1|2
    0|0
    • Ha birde ondan sonra kimseyi ne sevdim ne de hoslandim :(

• Üzülmeye bile değmez. Kendini heralde dünya güzeli zannediyor. Hiç kimse kusursuz değildir. Elbet biri karşına çıkar umudunu sakın kaybetme

0|0
    0|0
  • bana da aynısı olmuştu bir erkekten hoşlanıyordum bana ümit veren oydu gidip cesaretle açıldım ve benimle dalga geçti o gün bugündür bende hiç kimseyle çıkmadım

0|1
    0|0
  • bana da küçükken lakap takarlardı ama büyüdüm serpildim şimdi yolda numaramı isteyenler bile oluyor. bizim sınıfta çok yakışıklı çocuklar var ama kimse suratına bakmıyor. artık davranışlar önem kazanmaya başladı çocuk değiliz.. insanı yakışıklı/güzel yapan şey davranışlarıdır zaten. dünya güzeli olsun, ahmak bir kızla, nerede ne yapacağını bilmeyen bir kızla olmak ister misin?

ama bir yandan da belki bu sein için hayırlısı olmuştur ve temiz kalmışsındır -eğer temizsen-. sana uygun temiz bir kız gelecektir.. bunları bilemeyiz.

1|0
    0|0
  • S.ktr et senden daha onemlisi yok bosver insanlari

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 31

• Dostum senin olayın aslına bakarsan basit bir şey değil yani ben öyle gördüm anlattıklarından. Çünkü başlıkta yazdığın gibi aldığın o cevap sende bir travma yaratmış ve sen aldığın cevabı bilinç dışına atarak onu kompleks haline getirmişsin ve yeniden aynı cevabı alırım korkusuyla kimseye yaklaşamıyorsun daha doğrusu yaklaşmak istemiyorsun. Çünkü aynı cevabı almaktan ziyade reddedilmekten ve tekrar kırılmaktan da korkuyorsun bilinç dışına atmış olduğun şeyler yüzünden. Özgüvenini kaybetmiş gibi görünüyorsun ama özgüvenin yerinde duruyor sadece korkularının üzerine gitmiyorsun. Benim tavsiyem korkularının üzerine gitmen ve bu korkuları aşmaya çalışman. Kendini beğenmiş ukala bir kızın sana söylediği saçma sapan şeyi unut sonuçta tüm kızlar aynı değil ve herkes tipe önem vermez önce düşünce yapına ve nasıl biri olduğuna bakarlar yani en azından öyle tipler de var. Ayrıca diğer arkadaşların söylediği gibi güzellik veya yakışıklı olmak görecelidir. Öncelikle bu kompleksten kurtulmaya çalış ve ayaklarını yere sağlam bas. :) Belki özgüvenin kırılmıştır ama tamamen yok olmadı hala sende o özgüven ve tekrar geri getirmek ortaya çıkarmak hiç de zor olmasa gerek. :)

0|2
    0|0
  • O kızların onu on para.Sende yakışıklı bir yüzden fazlası var merhamet var,sevgi var,kişilik var zaten senin gibi birini hak edemeyecek kadar aşağılık bir insanmış.Dışarıda senin sevgine ve ilgine muhtaç bir sürü incinmiş ruh varken öyle karaktersizler le zaman harcama bence.^^

0|1
    0|0
  • Sakın aynanın karşısına geçip telkin verme sakın.

Çünkü bunlar egonu tetikleyecektir ve emin ol ego sana suni bir özgüven verecektir, balon özgüven ve senden daha iyi birisini gördüğün anda bu özgüven kaybolacaktır ve ondan sonra egonun köleliği başlayacaktır.

Bak herşeyden önce yüzünde bir kusur yok.Burnun iyi dişlerin düzgün çarpık değil fakat sanırsam dudağın biraz yukarıda dişlerini hafif açıkta birakıyor ki bu pek bir sorun değil.

O kız ve arkadaşının bunu söyleme sebebi büyük olasılıkla o zamanlar saçına başına kendine dikkat etmiyor oluşundandır.

Herşeyden önce spora başla fiziğini geliştir.Hem sağlık hemde dış görünüş adına

Ve saçlarına iyi bir şekil ver.Sakın arkaları kabartayım filan deme apaçi yapma.

Ve sonrasında şu dış görünüşüm kötü kızlar bakmaz mantalitesini aş.

Çünkü dışarda yüzlerce tip olarak kötü ama manken gibi kızları götürenler var.

Bunlar senin oluşturduğun zincirler seni tutan kabuk.

Büyük olasılıkla dik duramıyorsundur.Durmaya başla

İlk başta aşırı zorlanacaksın durmakta kafanın içinde bir ses seni durmamak adına ikna etmeye çalışacak sakın pes etme.

Kendine güven pısma.İnsanların sana bakmasında illa birşeyler arama.

Eğer ardı ardına bakılırsa bir aynada saçını başını kontrol et yeterli.

Eğer dahada takarsan bil ki sıkıntı var.

Ve kendini geliştir.Araştır.

Fakat asla ama asla kendini kanıtlama çabasına girme.

Kimseye birşey kanıtlamak zorunda değilsin.

Üstün görme kendini kimseden.

Ne oldum budalası olma.

0|0
    0|0
    • Ve kabullen.

Dibe vurmadan yükselemezsin.

Tipinin manken tipi olmadığını kabullen.

Fakat onların dediği kadar da çirkin olmadığını kabullen

• peki kıza sordun mu "sen hiç baktın mı" diye...

kendini fazla yüceltmiş o kız.

seni anlıyorum benzer şeyi bana da demişlerdi. lise 1 deyken. şimdi çokta skimde. kız arkadaşım oldu da noldu. olmasa ne olacak.

çözüm şu kardeşim: "seversen skerler, skersen severler. " kısa ve öz.

0|1
    0|0
  • Oğlum akıllı ol o sana aynanın yolunu gösteren hergeleler kibirli bencil egoist şizofren maanyaklardır. Sen öyle birisi ile başta olmamakla çok şanslı olduğunu anlamadınmı. Eminim senden hoşlanacak çok haanımefendi kendini bilen vakar sahibi birileri mutlaka çıkacaktır. iki hergeleye bakıpta özverine laf ettirme. saygılar.

0|1
    0|0
  • benimki özgüven kaybından değildi ama ben de üni boyunca kimseyle çıkmadım. üniden sonra işler bir açıldı :) aboovv dersin. merak etme senin de açılacak. sen sadece kendine yatırım yapmaya devam et. melseğini, kendini ve vücudunu geliştirmeye devam et. onlar etrafına toplanır nasıl olsa ;)

0|1
    0|0
  • çokta fifiydi başka kız yokmu dostum kendisi adriana sanki :D

1|0
    0|0
  • şerefsizler, gözlerim doldu ya, çok moralim bozuk zaten... bir de sana ağlıyorum şimdii...

1|0
    0|0
  • Başka bir kıza yaklaş bir kız yüzünden her kızdan korkma korkunu yenmek istiyorsan korkularının üstüne gidiceksin yoska hayatını sonuna kadar böyle olursun kardeşim

0|1
    0|0
  • Kardeşim çok iyi anlıyorum seni boşver sen kariyerini diz emin ol hayat arkadaşını bulucaksin bana güven dostum boşver sen o kenar mahalle... larını

0|1
    0|0
  • Baktım ama cirkinlerinde elinden tutup hayata kazandırmak amaçlı bir projem vardı ilk sanslı kiside sensin deyip verseydin ayarı .

0|1
    0|0
  • insanın içini görmek neden bu kadar zor?kendisi mükemmelmiş dimi?Ben de çok yalnızım,zira yalnızlık Allah'a mahsustur...Lan,..yoksa?

0|1
    0|0
  • Ulan sırf şu kırkardeşin olayını okurken bile duygulandım. Ulan tamam lan gel ben sana bu halimle vericem söz! :D

1|0
    0|0
  • Kardeşim sen kendini begenmiş soytarıların inadına özgüvenini koru ki onlar muradına ermesin

1|1
    0|0
  • Herkesin başına aynı şeyler gelmiştir.Benim ilk kız arkadaşım aklım başındayken anasıfında oldu onunla yatar onunla öpüşürdük :) Orta okulda bir kıza aşık oldum.Çekiniyorum normalde çekinmezken bana da git sen aynaya bak yamuk saçını düzelt dedi.Bende ona sende bıyıklarını al benden uzun demiştim.Sonra ne oldu küstü hala da konuşmuyoruz.Ama birgün onu yolda gördüm çok değişmişti kiloyla ilgili olarak abartılı.az önceki arkadaşla çelişki olmasın yanlış anlamayın.Bak kardeşim;bazen bir işin olmaması belki de iyidir bunu bilemeyiz.Kızlar öcü değil.İnan bana o kadar yalnız kız var ki sadece bulmak mesele doğru insanı.Bu sadece zamanla ilgili bir şey.Bana soracak olursan senin var mı diye benim de yok.Bekliyoruz ve beklyeceğiz.Kusura bakma uzun oldu samimiyetine inanarak yazdım.Sevgilerle...

1|1
    0|0
  • Abicim hemen kendini harcama herkesin bir sevdiği vardır bizede öyle bir olay oldu ama unuttum . Aynaya bakıyormusun demesiyle zaten kendini belli etmiş yaramazdı zaten o sana abicim .

Selametle.

0|0
    0|0
  • Hicbirzaman vazgecme ozguvenini koru seni sevecek illaki birisini bulacaksin

0|1
    0|0
  • bir kız için üzülme amk sana kızmı yok burda :D koy götüne gitsin :D

0|1
    0|0
  • herkes eskiden yaşadığı kötü bişeyi paylaşmış da benim yok öyle bir anım :D allah yardımcın ıolsun garrdaş :D

0|0
    0|0
  • öyle aşağılık bir kız için özgüvenini nasıl kaybedersin yapma be abi gözünü sevim

1|0
    0|0
  • Sen sen ol kendin için yaşa başkaları için değil

0|1
    0|0
  • dostum sana şöyle söyliyim lise döneminde çok yakın bir arkadaşım vardı bu çocuğa tipsiz demek hoş olmaz ama yakışıklı değildi diyeyim bu çocuk kızlara yanaşma konusunda bayağı iyidi kendiyle çok iyi dalga geçerdi(face off u izledim ilerde bende öyle yaptırcam gibi :D) beni yakışıklı bulan kızlar olsada o herzaman tanınırdı ve biçok sevgilisi olmuştur ama benim hiç olmadı sana demek istediğim olay tip değil laf,karakter ve en önemlisi özgüven insanın etkilenmesi için bazen bir hareket bile yetiyor (bu arada sen gene açılabilmişsin ben lise 1 de aşık oldum lise 4 te araya birini sokarak sordurdum ben onu bile beceremedim)

0|0
    0|0
  • Kardeşim bir an seni kendi yerime koydumda gerçekten bir erkeğin özgüvenini kaybetmesi zamanını alıyor.Bazı kızlar vardır insanları karekteriyle değerlendiren bazı kızlar vardır kendini çok yükseklerde gören ama sana şunu söylemek istiyorum her kız aynı değil bilindik laflar etmek istemiyorum tipini sen doğarken seçemiyorsun falan diye ama tarz da önemli kardeşim bence kendine biraz çeki düzen ver giydiklerine dikkat et nerede ne konuşabileceğini iyi seç sevilen kişi ol inan bunların sana getirisi çok yüksek olacak.

0|0
    0|0
  • duygulandım reyiz :((( takma kafana

1|0
    0|0
  • zilliler

0|0
    0|0
  • keşke resmin olsaydı da yorum yapabılseydık:)::)::))):)

0|1
    0|0
    • yok yaa. inan daha kötü bişey bekliyordum. o kadar abartmışsın ki.. Püff rahat ol be dostum.. Çıkar biri karşına hayat uzun ;)

• kardeş*et öyle tipleri ama sana şöle sölim önce git bir fitness salonuna 6 7 ay vücut yap sonra biraz havuz partileri cluplerde felan takıl bir gece hayatı yarat kendine sonra o özgüvenin zati tavan yapar o dedin kızıda bir ara tavlar işini gördükten sonra köpek gibi atarsın sokaga bu kadar işte kendini niye herkesten eksik veya tipsiz göresinki herşey senin elinde :)

0|0
    0|0
    • Kardeşimşu anajanstayım zaten boy 182 kilo 78 elim yüzüm düzgün ayrıca yüzmede 2 defa milli oldum olay psikolojik

• 182 boy 78 kilo üstüne birde eli yüzü düzgün kız harbi gerizekalıymış abi. :)

• Öz güvenini kazanmak senin elinde cevap benliğinde saklı.

0|0
    0|0
    • karete kitin hocası gibi konustun :)

• :D bak çekirge özgüvenini kazanmak istiyorsan çok okumalısın kişigelişim kitapları okumalısın sın sın!

• kardeşim hiç ama hiç takma kafana sen kendini geliştirmeye bak sade oku,spor yap gez gör .kız istemedğin kadar var ..benimde ilk kız arkadasm 28 yasındayken oldu üzerine 3 tane eskitti rahat ol sen takma kafana hayatını yaşa

0|0
    0|0
  • Bu sorundan ne kadar çok mustarip insan varmış.. en güzeli kendini ve karşındakini bilmek. bende hep kendimden 1 gömlek üst kızlara aşık olurum. yani ben 1 gömlek üst görüyorum millet yakıştırıyor hatta sen ona fazlasın bile diyecekler ama gidip hiç açılmadım. 4 yıldır sevgilim yok pişmanda değilim. birde şey oluyor bir kız benden hoşlanmış ben ondan hoşlanmamışsam çaktırmadan soğutuyorum yani hikayeleri okudum da ne dangalak insanlar varmış beee.. en iyisi açılmamak :D öz güven bir tek aynada ki yansıman değildir. özgüven gidip bir kıza erkeğe teklif etmekte değildir. özgüven tamamen farklı. ben kendimi yakışıklı görmem mesela öz güvenim yok. bence özgüven bu.

0|0
    0|0
  • Erkeklerden görüşlere devam
    1
Yükleniyor...