Şifayı kapmışım... Bana önerebileceğiniz kocakarı ilaçları var mı?

Bana önerebileceğiniz koca karı ilaçları var mı arkadaşlar :( Boğazım çok acıyor yanıyor ilaç kullanmak istemiyorum antibiyotik burnumu ağzımı dudaklarımı kurutuyor. mesela ılık su,bal,limon karışımı gibi bildiğiniz karışımlar var mı?
Güncellemeler:
yalnız dikkatimi çekti koca karı ilacı istedim sadece beyler yorum yazdı çook sevindirici :) demek ki erkekler de bu işlerden anlıyorlar :)
cevap veren herkese çoook çoook çookkk teşekkür ederim arkadaşlar önerileriniz arasında bulunan zencefil,bal ve süt karışımı bide elma sirkesini denedim hafifletti ama kesin çözüm olmadığı için antibiyotik tedavisine başladım hala geçmedi ama çok şükür çok acı çekmiyorum artık. Hepinizi teşekkürler :)

0|0
832

En İyi Kız Görüşü

• 2 hafta üstüste grip oldum.Acillerde süründüm.Yine de ilaç kullanmadım.Sana bir çay önereceğim,günde 3 bardak kadar içebilirsin.Zencefil (toz),zerdeçal (toz) ve içine bal koy.15-20 damla limon damlat.Kaynatmadan üzerine sıcak suyu dök,karıştır,5 dk. soğusun ve iç.

1|0
    0|0
    • bu boğaz ağrısına iyi gelir mi peki

• Bir de,süt ve ürünleriyle birlikte alma augmentin muadili ilaçları,etkisini azaltır.Miligramı çok vermiş,demek 12 saatte bir alıyorsun.Aferin 2012 de yasaklandı.Re-edit olarak piyasaya sürülmüş bir ilacı doktor hangi maddeyi kullanarak yazmışsa artık? :D Doğaya dön :)

• canım aferini sürekli içmiyorum zaten daha o günden beri 1 tane içmiştim onda da uyudum 1000mg yazmazsa antibiyotiği bana faydası olmuyor geçirmiyor :) sütüde içmiyorum şuan taze mandalina suyu içiyorum bide antibiyotikle gargara eğer bunları yapmazsam düzelmezdim

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 32

• Oy oy oyyy hasta da olmuşmuş kendisine bakamaz olmuşmuş :)) Geçmiş olsun :)) Sana bir tavsiyem var bir kase çorbaya karabiberi dolduruyorsun ama yiyemeyeceğin kadar çok koy. Çorbanın renki sadece karabiber olmalı. Boca etme ama sadece çok koy ve boğazın yana yana o çorbayı ekmeksiz iç :))

1|0
    0|0
    • valla geçen gün çok uzun konuşmak zorunda kaldım ondan oldu ya :( karabiberide hiç sevmem ama mecbur artık yapcam :/

• sen ne kadar çok konuşuyorsun yahu iyiyim iyiyim teşekkürler

• Aaaa çok konuşuyor oldum şimdi de iyi mi?

Halini sorduk kötü olduk tamam sustum...

• 5 gün oldu üstüne 30 saatlik yol çektim ölü gibi yatıyorum gözlrim sanki ağlıyor gibi akıyor ve sağlık güvencemde sorun oldu için eczaneden burun spreyi ve hap aldı mgeldim istersen mesaj atayım kardeş dene geçmiş olsun

1|0
    0|0
  • Kocakarı ilaçlarını kullanmam tavsiyede etmem. ama madem isteden. 1 bardak sıcak süt 1 çorbakaşığı bal yarımçay kaşığı karabiber iç yat. Yada 1 çaykaşığı kestane balı ama onu bulamazsın.

1|0
    0|0
    • kestane balını ilk kez duydum senden ama o diğer söylediğin iyi gibi karabiberin yakma özelliği var geçirir belki

• Emin ol. Kestane balını bulamazsın zaten. orjinalinin kilosuda 400 tl dir.

• parası önemli değil boğazıma iyi gelecekse ve geçiriyorsa alırım ama nerde bulunur bilmiyorum

• bir bardak suyun içine bir yemek kaşığı ev yapımı elma sirkesi, bir kaç diş ezilmiş sarımsak, bir tatlı kasıgı bal. biraz kırmızı acı biber bomba :)

1|0
    0|0
  • rahatsızlığının kuvvetle ihtimal franjittir..bende de kronik franjit var.. yılda 3-4 kez gelir beni bulur bu hastalık.. sebebi malum öğretmen oldugumdan dolayı..( faranjite öğretmen hastalığı derler..).. antibiyotik kullanmak istemiyorsan her gün yatmadan önce ve kalkar kalkmaz 1-2 şeker kaşığı bala, 1 çay kaşığı zencefil tozu at, karıştır ve iç... bunu hastalığın gectikten sonrada yapmalısın, bırakmamalısın.. ikincisi sıklıkla ama yudum yudum su içmelisin...

1|0
    0|0
  • Geçmiş olsun... bildiğim Bal Süt ve Zencefil var.. Ciddi Anlamda iyi geliyor tavsiye ederim..

Öksürük içinde Bal karabiber öneririm...

1|0
    0|0
    • Gribal enfeksiyonlar virüs tarzı miktop oldugu için Anltibiyotik kullanma derim ;) Bakteriyel hastalıklarda faydası var sdece Antibiyotıklerın ;) Onun yerine vitamin alıp bağışıklık sistemini kuvvetlendirecek besinler tüketmelisin ;)

• Ozaman Geçmiş olsun;) Kojaman ^_^

• çok teşekkürler:)

• Canım öncelikle geçmiş olsun.

Dediklerimi yaparsan 1 ~ 3 gün sonra hiçbir şeyin kalmayacak.

Sigara kullanma. (iyilesene kadar)

el temizliğine dikkat et.

Evcil hayvan beslenmeyen temiz bir yerde yasa.

gunde 4 ~ 5 kez gargara yap.

Sıvı takviye et. Sakın cok sıcak ve soguk birşey icme. Ilık ic.

Meyve tüket

dişlerini 4 kez fırçala günde.

gunde 3 ~ 4 kez limon ile balı karıştır onu ye ki vücudun balgam ve pislikleri daha kolay atabilsin.

1|0
    0|0
  • Adaçayı Gargarasını fena halde tavsiye ederim ben kullanıyorum tadı kötü ama antiseptiktir araştırabilirsin ;)

1|0
    0|0
    • aaa evet ben bunu duymuştummmmmmm kesinlikle işe yarıyor hatırladım

• bal ve zencefil tozunu karıştır,sabah akşam birer kaşık ye.yada arada şeker yerine çayla tüketebilirsin.Geçmiş olsun:)

1|0
    0|0
  • 1 tutam taze öğütülmüş konya etli ekmek kurusunu portakal oroleti ile karıştır. camdan aşadı dök.

1|1
    0|0
  • bal süt karıştır iç ve bol c vitamini tüket greyfurt içmni şiddetle öneririm

1|0
    0|0
  • ballı süt çok güzeldir bogazını yumusatır uyumanı kolaylaştırır ama hastalık biraz orta seviyede ise kısa surede iyileşmek istiyorsan ilaç kullanacaksın :(

1|0
    0|0
  • çayın içine limonu ince ince dilimle yut. yatmadan öncede nane limon klasiktir ama etkilidir

1|0
    0|0
  • zencefil,zerdeçalı balla karıştır 2-3 kaşık ye günde. bide sarımsak yut günde 3-4 tane.

1|0
    0|0
    • sarımsağı yutunca ne işe yarıyor antibiyotik niyetine mi

• normal antibiyotikte 2-5 tane falan etken madde var. sarımsakta 35 ve çözülemeyen başka etken maddeler de var antiviral. bikaç makale okumuştum bununla ilgili yabancı.

• anladım,yardım için çok teşekkürler denicem bunu

• ablacım şimdi bir ezilmiş sarımsağı alıyosun.. şaka şaka git ilaç al yahu

1|0
    0|0
    • abe yavrum ben soruda ilaç kullanmak istemiyorum dedim ilaç kullanınca yan etkisinin nasıl ortaya çıktığını söyledim o yan etkiler günlük hayatımı etkiliyor

• ilaç,ilaç,ilaç..

• içiyoz dedik ya la...

• geçmiş olsun :(

kedi seninmi ne dakar tatlı ya :( oşş

1|0
    0|0
  • çok çabuk hasta olan biriyim acayip hassasım sorma..Bir gün arkadaşım evde bişey içiyordu tuhaf geldi kokusu sordum zencefil dedi iyi gelir iç dedi sende... o gün bu gündür (3 yıldır ) hiç doktora grip & soğuk algınlığı vs vs gibi nedenlerden gitmedim.hem farkettimki antibiyotikler gribin süresini uzatıyor...

Tek bildiğim ve uyguladığım tarif şu.

2 çay kaşığı toz zencefili bir su bardağı sıcak suyun içine atıyoruz içine birazda şeker atıyoruz karıştırıp içiyoruz.

tavsiyem zencefili kaynatmaman ya da başka otlarla karıştırıp içmemen herşeyin saf hali güzel ve faydalıdır geçmiş olsun :)

1|0
    0|0
  • Ben kışın genelde ıhlamur içiyorum tavsiye ederim:)

1|0
    0|0
  • karıkoca ilacı olsa olmazmı? :)))))

2|2
    0|0
  • geçmiş olsn sende mi :)

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    12

Kızlar Ne Diyor 7

• poff herkes hasta bu mevsimde ben de hasta olacam gibi görünüyor yeni iyileştiğim halde :((( zencefil boğaza acayip iyi geliyor ve arada ballı adaçayı da içebilirsin :)

1|0
    0|0
    • mevsimi heralde hastalığın :( evet zencefil içmem gerek yarın alcam :/

• hahahah!yağmurcan benim ona tavsiye ettiğimi sana tavsiye etmiş:)))üeheüeühe:)manyak bu kız yaa.valla!:)

• kim kine ne tavsiye etmiş be :)

• Ihlamuru koy büyük bir cezveye içine elma kabuğu ile ayva kabuğu at. iyice kaynat. sonra bir bardağa al içine 1 tatlı kaşığı bal at karıştır biraz da limon sık iç bunu. boğazın acıdıkça. bir iki içmede bişeyin kalmaz zaten. geçmiş olsun.

1|0
    0|0
  • Hemşerim Dikmen'e gel soğuk gör. Biz nasıl kapmayalım :(

1|0
    0|0
    • Sus kız sen uyuss :)))

• oy oyy şimdi olacaktı ki Ukrayna votkası şişeyi bitiridim ki :)) Canım da çekti yaaa :))

Çupi kim ya :))

• Bana da yolla afiyet olsun

• keçi boynuzu var ya onu kırıp su dolu cezveye koy içine çubuk tarçın at kaynat iç

1|0
    0|0
  • Ballı süt- nane limon- ıhlamur.

1|0
    0|0
  • ne koca karı ilaçları doktora git

0|0
    1|0
  • Geçmiş olsun

1|0
    0|0
Yükleniyor...