Kedinin tırnağı derinden kesilmiş, ne yapmam lazım tırnağına?

dilaraziyagil
Çiftleşmek için eve bir tane kedi getirdik, kedinin sahibi tirnaklarini cok derinden kesmir bir parmağı kan icinde. Cok uzuldum cok agladim. Zavalli eve geldiyi gibi mama kabina koştu yemek yedi doyana kadar. Bu insanlar ad olsun diye hayvan besliyor, ama ac birakip, zarar veriyor. Ne yapmam lazim o kedinin tırnağı icin? Bilgisi olanlar söyleye bilir mi? Ölür mu acaba?
Kedinin tırnağı derinden kesilmiş, ne yapmam lazım tırnağına?