Muhabbet kuşumun kanadı kanayıp yara olmuş, ne yapmam gerekiyor?

bodi1
Kafesine salıncak aldık. Salıncak büyük geldi sanırım. Demiri sivrilmiş gelip geçerken çizmiş canımı. Okadar uzuldum ki kanadigini gorduk cok hafif mudahale edicektik. Kremi yer diye korktum surmedim bekledim geçti sandim ufak bisi sandim ama kendini sisiripte hafif halsizlesince baktim ki orasi yara olmuş canı yanıyor evde mudahale edicem ilk medikasol sürücez ilk birsey olurmu cok korkuyorum. kuşlar hakkında bilgim vardır ama korkuyorum yinede. Normalde canlı ele gelir
Muhabbet kuşumun kanadı kanayıp yara olmuş, ne yapmam gerekiyor?