Hayatımızdaki̇ En Değerli̇ Şeyleri̇ Kaybetmek Hakkında!

thefesra

Selam KizlarSoruyor ailesi. Daha önceki yazılarımı okuyup bildiğim, uyguladığım ve sizlerle paylaşmak istediğim konularla alakalıydı. şu an ise kalbimden aktığı, karşılaşmadığım, karşılaşmaktan da çok korktuğum bir şey üzerine size yazmak ve sizinle etkileşim kurmak istiyorum.

Hayatımızdaki̇ En Değerli̇ Şeyleri̇ Kaybetmek Hakkında!

Hayatta şanslıysak saf sevgi ve bağı hissettiğimiz bir ilişkimiz olmuştur. Bence hayatta bir insanı üste taşıyan en önemli şeylerden biridir bu saf sevginin gücü. Hep korumada, sakin ve özgüvenli hissederiz bunu yaşadığımızda kendimizi. Bu durum kimimiz için annemiz, babamız, eşimiz, sevgilimiz, bir eşya veya dostumuz olabilir. Ben ise kendimi bildim bileli bu sevgi ve bağlılığı kalbimde hayvanlar ile hissettim. 2 yaşımdan, şu an olduğum 22 yaşıma kadar.

Bu seferki durum daha farklı, bağımlılık olabilecek bir bağ kurduk köpeğimle. Onu kemikleri görünen, yaşamaz denilen bir günden aldım ve 2-3 günlük ömür biçilmişken pes etmedim onu hayata döndürmek için. şu an ise 5. yılımızı birlikte geçiriyoruz Şiloş'la. 5 yılda sadece 2 gün ayrı kaldık, çünkü onu görmeden kendimi nefes alamıyor gibi hissediyordum.

Onunla birlikteyken kalbim ısınıyor, gözlerine baktığımda neşe duyuyorum. Çünkü her şeyden önce dostun bir insan olabileceği değil, bu evrende her şey ile dost olup sevgimi karşılıklı paylaşabileceğimi bana öğretti.

Şahane geçen yıllarımızla birlikte doğanın bir kuralıyla karşı karşıya kalıyorum ben de. Yaşlanıyor o da herkes gibi ve dünyadaki yaşantısı bir gün son bulacak. Bu fikre alışmak nefes almamı güçlendiriyor, onsuz ne yapabileceğimi tahmin etmekte zorlanıyorum. Duygularımı konuşarak ifade edemiyorum, aklıma geldikçe yazmak gibi bir çare buldum. Belki de bu acı güçlendirecek, belki yıkılıp tekrar ayağa kalkmamı sağlayacak emin değilim, yaşayıp göreceğiz.

Buradan sevgiyi kalbimize ekmiş ve şanslı kişi olmamızı sağlayan başta kızım Şiloş olmak üzere teşekkür ediyorum. Bu teşekkür ve sevgim aynı duyguyu tatmış olan herkese. Eğer sizler de böyle bir durum yaşamış iseniz, bana bu süreçte destek olursanız çok sevinirim.

Sevgiyle kalın, thefesra.

Hayatımızdaki̇ En Değerli̇ Şeyleri̇ Kaybetmek Hakkında!
4
1
Görüşünü yaz
1Kız Görüşü
4Erkek Görüşü

En İyi Erkek Görüşleri

 • vManken
  Maalesef böyle bi bağ kuramadım buz zamana dek, ama desteğim seninle. Dediğin gibi doğanın bir kanunu, senin için kolay olmayacaktır. Umarım kolay atlatırsın ve yeniden güzel bağlar kurarsın.
  Sevdim 1 Kişi
  Görüş hala geçerli mi?
 • BeeCactus
  37 yaşındayım. Hayatımın çoğu kedilerle geçti.
  Sevdim 1 Kişi
  Görüş hala geçerli mi?
  • thefesra

   Ne güzel. Size kattıklarını paylaşmak ister misiniz? Ne öğrendiniz onlardan?

  • BeeCactus

   Temiz ve düzenli olacaksın. Eğlenmeyi, kendine vakit ayırmayı bileceksin. Sabırlı olacaksın. Biri sana ekmek, iş, makam verdi diye ona kul köle olmayacaksın; her zaman kendin olacaksın.

  • BeeCactus

   Başkasının sana mesafeli ve haddini bilerek davranmasini beklemeyecek sınırını kendin koyacaksın.

  • Hepsini Göster

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

12
 • IAmarPresterAen
  Çok doğru emeğinize sağlık
 • UNUTULMUŞHAZİNELER
  Güzel bence olmuş eline sağlık
 • Gizli Üye
  Hayvanlar her zaman hayatımda oldu. Her daim onlara yardımcı olmaya çalıştım gerek sokakta gerekse evimi açmaya çalıştım. Yıllar boyu baktığım kedim dısında sürekli baktığım bir evcil hayvanım olmadı. Kışı geçiren kedileri hep sahiplendirdim. Umarım daha pek çok insan bu şekilde yardımcı olur hayvanlara. Çünkü onların bizden başka yardımcı olabilecek kimseleri yok
  Sevdim 1 Kişi
YÜKLENİYOR...