Çamaşırları nasıl yıkıyorsunuz?

ErkekBeyni
Çamaşırları nasıl yıkıyorsunuz?
Arkadaşlar annem beyazları 90 derecede yıka diyor.

Makine üreticileri olsun, deterjan üreticileri olsun onlar beyazlar 60 derecede yıkanır diyorlar.

Genel olarak okuduğum kadarıyla

Beyazlar 60
Renkliler 40
Siyahlar 30

derecede yıkanması lazımmış. Ama bazen çamaşır yıkayacağım zaman siyahlar da renkliler de az oluyor ikisini birlikte atsan bile yarım makine anca yapıyor. Çok az çamaşır ile makine çalıştırmak makineye zarar veriyormuş. Ben de renklilerle siyahları birlikte koyup, Renkliler için deterjan ekliyorum, Dereceyi de siyahlar renk vermesin diye 30 dereceye ayarlıyorum.

Şimdi ben 30 derece yaptım diye, renklilerim temizlenmiyor mu? Ya da 40 derece yapsam siyahlar hemen renk mi verir?

Ayrıca bu beyazlar bile 60 derecede yıkanıyorsa, makinede neden 90 derece ayarı koyuyorlar üreticiler?
Çamaşırları nasıl yıkıyorsunuz?