DOĞANIN GÜCÜYLE TERTEMİZ ÇAMAŞIRLAR

Rinso

Güneşlik Perde Kaç Derecede Yıkanır?

FireandFire

Çamaşır makineleri evimizin en vazgeçilmez parçası olabilir; ama onları nasıl kullanacağımızı iyi bilmek gerekiyor. Eğer eşyalarımızı doğru bir biçimde yıkamaz isek onların kullanım sürelerini düşürüyoruz. Bu noktada neyi ne şekilde yıkayacağımızı iyi bilirsek ev ekonomisine olan katkımız da en üst seviyede olur. Bu sorunun en fazla yaşandığı eşya grubu olan güneşlik perdeler ise değerleri itibariyle çok dikkat edilmesi gereken eşyaların başında geliyor. Soru ise çok net: güneşlik perde kaç derecede yıkanır?

Güneşlik Perde Kaç Derecede Yıkanır?

Perde yıkamanın püf noktaları nelerdir?

Güneşlik Perde Kaç Derecede Yıkanır?

Öncelikle perdenin neden yapıldığına bakmak gerekiyor. Pamuk, poliester ya da başka malzemeler... Bu noktada perdenin ham maddesini tespit edip, yıkama derecesini ona göre belirlemek gerekiyor. Güneşlik perde kaç derecede yıkanır sorusunun da tam olarak karşılığı da burada yatıyor.

Pekala tam olarak kaç derece?

Güneşlik Perde Kaç Derecede Yıkanır?

Halen güneşlikler kaç derece yıkanır sorusuna yanıt alabilmiş değilsiniz biliyorum. Bu sebeple perdenizin içindeki malzeme oranını bilmeniz gerekiyor. Eğer perdenizde organik madde oranı yani pamuk ve yün gibi malzemelerin oranı yüksek ise, olabildiğince düşük derecede perdelerinizi yıkamalısınız. Yani günelik perdeler kaç derecede yıkanır sorusuna 40 ila 60 derece olarak yanıt verebilirim.

Sentetik olursa ne yapacağız?

Güneşlik Perde Kaç Derecede Yıkanır?

Saten olarak bilinen sentetik malzemelerden üretilmiş perdelerde ise sıcaklığı biraz daha yukarıda tutabilirsiniz. Yani 80 dereceye kadar çıkabilirsiniz. Bu bilgi ile birlikte güneşlik nasıl yıkanır sorularınıza umarım gerekli yanıtı vermişimdir.

Güneşlik Perde Kaç Derecede Yıkanır?
5
3
Görüşünü yaz

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Erkekler Ne Diyor (5)

Kızlar Ne Diyor (3)

YÜKLENİYOR...