Sizce günlük çalışma saatleri ne kadar olmalı?

Birçok ülkelerde haftalık çalışma saatleri 40-45 saat olarak değişiyor, günlük iş saatleri 8 saat olarak gösteriliyor.
Günümüzde Avrupanın bir çok ülkelerinde iş saatleri daha aşağı olduğu halde, haftalık 40 saat çalışmamız ne kadar doğru bilmiyorum.

Uluslararası Çalışma Örgütü tavsiyelerinde daha aşağı iş saatlerinin işçinin sağlığı açısından daha faydalı olduğunu gösteriyor.
Başkalarını bilmiyorum, ama 8 saat çalışan birisi olarak söylemem gereken şu “aslında sadece 6 saat normal çalışıyoruz diğer 2 saat, sadece dinlenmeye gidiyor. Belli bir zamandan sonra, beynim artık çalışmıyor ve16:00-dan sonra iş hiç çekilmiyor :/

Sizce yasal olarak işçi günlük ne kadar çalışmalı?

0|3
2544

En İyi Erkek Görüşü

• 6.5 saat olmalı o yarim saatte dinlenme olmalı. Haftada izin gün sayısı en az 2 gün olmalı. Insanlar kendilerine vakit ayıramıyor ailelerine vakit ayıramıyor maaşları kötü. Eğer bir kişi aylık tüm giderlerini karşıladıktan sonra maaşının bir bölümünü kenara koyamiyorsa kötü bir maaş alıyordur bir de.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Aynen bende de 4 den sonra beynim uyku moduna geciyordu genelde. Sabah da zaten ise kendini vermen icin en az yarim saate ihtiyacin oluyor

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 43

• Sabah 9 gece 11 çalışıyorum. Bir insanın maksimum dikkat süresi 20 dakika sonra 5 dakika ara vermezse 10 dakika daha devam ediyor. yani 20 x 20 desen 400 / 60 = 6,67 saat Dinlenme ve yemek molası çıkınca 5,30 saat idealidir. Gözü doymayan patron ve her boku özelleştiren başımızda ki pislikler ölsün gebersin. Bunca çalışmaya asgari ücrette bir şeye yaramaz emekli maaşıda Türkler bu paralar da kalırsa evlilikler çok düşecek ve sanırım 20 yıla Türk kalmayacak. Kendine bakamayan kimseye bakamaz. Çocuk yapıp onu istediği gibi yaşatamadıktan sonra her şey bitiyor. Hayatta her şey birbirine ve hayat pamuk ipliğine bağlı ya işte orada sıçtık.

2|1
    0|0
  • Günde kaç saat çalışırsak çalışalım insan bedeninin verimli çalıştığı süre mola vermeden 2 saat. 1 saat mola verilip tekrar 2 saat verim elde edilebilir. Buradan 5 saatlik bir çalışma düzeni yeterli olur. Ancak bu ülkemizde mümkünatı olabilen bir durum değil.

1|0
    0|0
  • Bir akaryakıt şirketinde 2 hafta çalıştım. Çalışma süresi 8 saat idi.

Bir kuru yemiş fabrikasında 1 gün çalıştım. Çalışma süresi 10 saat idi.

Bir lokanta da 3 gün çalıştım. Çalışma süresi 12 saat idi.

Bir süre sonra mental, zihinsel, ve fiziksel yorgunluk bitiriyor insanı

1|0
    0|0
  • 3 sene önce 12 saat çalışıyordum, şimdi 8 saate düştü. İnsan hep istiyor, daha az çalışsın, 6 saat iyidir.☺️

1|0
    0|0
  • Merhaba
    Haftalık olarak ev ve işte toplam 55 saat çalışıyorum
    Ancak yorgunluk vs diyorsanız sevdiğim işi yapıyorum bir 55 saat de çalışırım gerekiyorsa :)

1|0
    0|0
    • Sorun sevdiği işi yapmak değil, sosyal hayata zaman ayıramamaktır. Mesela, yorgun halinle sadece eve gidiyorsun, ne spora, sinemaya, tiyatroya ve s. zaman kalmıyor

• Efendime söyleyeyim, akşamda istenildiği taktirde spora gidilebilir ve sosyal aktiviteler için 2 gün bana yetiyorda artıyor. Ama söyledikleriniz yapılan işin fiziki zorluğuna göre değişir :)

• 37,5 saat yeterli.

1|0
    0|0

• .

İşe aç karnına gidilmeli ve 6 saat olmalı.

.

1|0
    0|0
  • Ben İskandinav ülkelerine gittim, insanlar günlük olarak 6 saat ile 7 saat arası çalışıyorlar.
    Saat sabah 09:00 iş başı, öğlenden sonra 15:00 paydos yapıyorlar.
    Bence en uygun çalışma şekli budur.

1|0
    0|0
  • şu an normal geliyor daha aşağı düşüreceklerini sanmıyorum. Çünkü bu kanunları koyanlarda iş sahibi ya da patronlar...

1|0
    0|0
  • Maalesef ulkemizde cogu kisi 12 saat calisiyor ben 9 saat calisiyorum hafta da tek gun izin maas olarak iyi ama bir sosyal hayat yok ev is ev tek izin gununde de insanlar normal islerini hallediler dinleniyor normal sosyallesmeyr vakit kalmiyor... calisma sartlari cok kotu ve herkes boyun egiyor 10 saat calisip aksam 11 de mesai bitirip ertesi sabah 7 de ise baslayan tanidiklarim var

1|0
    0|0
    • Özel sektör çok özel maalesef işsizlik almış uçmuş ekonomimiz uçuyor bugün işten çıksan yarın iş bulduğumuz için bunlara katlanmak zorunda değiliz. An-la-ya-na.

• Hacım emekli olamıyorsun ki çok az maaşı var :). İşsizlik o yüzden yüksek ya.

• Ne bileyim b*ktan isler hukumete gore is olsunda saati onemli degil ama geceli cok oldu 80 li yillari

• Bu yaşıma kadar hiç işim olmadı çalışmadım bilmiyorun

1|1
    0|0
  • 19 saat çalışmışlığımda oldu, yeterki moral bozan unsurlar olmasın.
    Ortam iyi değilse 4 saat bile çekilmez

1|0
    0|0
  • Japonyada mesai yapmadan eve geleni dovuyorlarmis , yasal calisma saati zaten normal seviyede , onemli olan yasal calisma saatinden fazla calisan iscilere hakkinin verilmesi.

1|0
    0|0
  • Üretim faaliyetleri için 40 saat uygun süre..

1|0
    0|0
  • Dolu dolu 8 saat çalışan olduğunu sanmıyorum. Elbette mesai saati 8. Ancak iş ve emek anlamında günlük 4 saati geçtiğini düşünmüyorum. İstisnalar var elbette. Doktor ve öğretmenler gibi.

1|0
    0|0
  • 4 saat iyidir. 4 saatlik iş için işlemi gidilir orası ayrı😉

1|0
    1|0
  • Valla ben 12 de gidiyorum cogu zaman 5 te geliyorum 10 numara oluyor bence 5 saat yeter zaten bizim ulke uretmeyi pek sevmez 😀

1|0
    0|0
  • 11 saat ideal

1|0
    0|0
  • dünya satnadartlatında

1|0
    0|0
  • 8 saat ideal
    #iyiaksamlar

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    23

Kızlar Ne Diyor 24

• gunluk 8 saat idealdir.

1|0
    0|0
  • Bence 10 11 saat bile fazla önce onlara el atılmalı

1|0
    0|0
  • 8 saat ideal
    *Gecen bol olsun.*

1|0
    0|1
  • Özel sektöre adım atılmalı.
    Devlettekilerin yeri iyi zaten

1|1
    0|0
  • 2 Saat uygundur :D
    günlük 8 Saat calisiyorum, mesaileri saymazsak

1|1
    0|0
  • Ben 24 saat çalışıyorum onu napcaz. s

1|0
    0|0
  • 7 saat

1|0
    0|0
  • 2 saat :D

1|0
    0|0
  • Japonların neden bu kadar güçlü olduklarını araştırmanı isterdim..

1|0
    0|0
    • Onu biliyorum zaten. Japonya'da bazen haftalık çalışma saatleri 60 olarak gösteriliyor. Eğitim konusunda Japonyayı desteklediğim halde çalışma konusunda Avrupa bana daha uygun

• Bence insanlar istedikleri kadar çalışmalı

1|0
    0|0
  • Günlük 6 saat çok iyi

1|0
    0|0
  • 6 saat ideal fazlası insanın sosyal hayatından götürür stres seviyesini arttırır daha verimsiz çalışanlar olur

1|0
    0|0
  • Ben çalışmak zorunda olmayı tercih etmiyorum.

1|0
    0|0
  • günlük 8 saat haftada 5 gün en ideali bence...

1|0
    0|0
  • 6 saat.

1|0
    0|0
  • 1saat arayla olmalı

1|0
    0|0
  • 40 saat ne ki ben neredeyse 60 saat çalışıyorum.

1|0
    0|0
  • 5 saat çok bile bence

1|0
    0|0
  • Günlük 4 saat olsa ülkemiz çok daha gelişmiş olurdu bence

1|0
    0|0
  • Yasal olmayan çalışma saati 12 saat onu ne yapalım?

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    4
Yükleniyor... ;