Bu yıl üniversite sınavına girmeli miyim?

Gizli Üye
Bunu sürekli sordum ama kararsızlıktan bıktım.
Ben şu an istemediğim bir bölümde okuyorum 1. sınıfım bu yıl sınava girip bölüm değiştiricektim ama ygs matematikte kaydırma yaptım netim eksiye düştü. Şimdi lys var ama istediğim yer sıralaması yükske benim okul puanım yarıya düşüyo anlıcanız direk bir geriye düşüş olucak.Üstelik lys'ye iyi hazırlanmadım yani şimdi sınava girsem gelme ihtimali mucize gibi olur. Ve düşük alırsam durduk yere kendimi kötü hissedebilirim yani o psikoloji garip oluyo. Seneye bırakıyım diyorum sınav sistemi değişebilir yine bir sınav olur ama değişen sistemle hepten kalırsam diyede korkuyorum üstelik olduğum okula 1 yıl daha katlanmak zorunda kalıcamki çok kötü geliyor lütfen bana mantıklı bir cevap verir misiniz?
etrafımdakiler gir en azından soruları görürsün diyolar ama çıkışta çok kötü geçerse kendimi başarısız hissetmekte istemiyorum çünkü o durum o psikolojiyi durduk yere oluşturuyo
Bu yıl üniversite sınavına girmeli miyim?