Dini konuda bilgisi olanlar varsa yardımcı olabilir mi lütfen?

Ben henüz lise öğrencisiyim ve hayalim asker olmak. Ancak bazı dini konular haftalardır kafamı karıştırıyor. Örneğin yönetmeliğe göre askerler pantolon giymelidir ancak bu İslam'da kadınlar için yasak. Bende dindar birisiyim ve bir işe başlamadan önce dine uygun olup olmadığını sürekli araştırırım. Bu konu kafamı o kadar kurcalıyor ki içimde sürekli oturup ağlama isteği var. İnsanlar bana başka meslek bulursun diyorlar. Elbette belki zaman içinde fikrim değişebilir ancak şu an hiç değişecek gibi görünmüyor. Kendi istemediğim mesleği de Allah'ın istemediği bir şeyi de yapmak istemiyorum. Ancak dediğim gibi son zamanlarda çok aklım çok karışık ve Allah'ı unutmuş gibi hissediyorum. 5 vakit namazımı kılarım, orucumu tutarım ve gerekli diğer tüm ibadetleri yapabilirim ancak tesettür konusuna gelince ne yazık ki askerlikte tam tesettüre uymak mümkün olamayabiliyor. şu an başörtülüyüm ve okul sebebiyle pantolon giyiyorum. Allah'a sürekli okulum bitince pantolonu bırakacağım diye söz veriyordum ancak işin içine askerlik girince pantolonu bırakmak mümkün olmuyor ve bu yüzden sanki Allah'ı terk etmiş gibi hissediyorum. Ancak bu meslek sıradan değil kutsal bir meslek ve aynı zamanda peygamber ocağıdır. Lütfen dini konularda bilgisi olan birileri bana yardımcı olsun.
Dini konuda bilgisi olanlar varsa yardımcı olabilir mi lütfen?