BAtıya gidersen seni silerim diyen babam için üniversiteden mi vazgeçmeliyim yoksa babamdan mı?

Gizli Üye

Ben bu yasıma kadar hep onu sabrettim üniversite için durdum yoksa defalarca zaten evden kaçmıştım hep birileri dur üniversite zamanı gelsin gidersin diyip tutturdu ve sonunda sınava girip çıkmaya karar verince sana maddi destekte vermicem diyince bunca zaman zaten vermiyordu hani ben çalısıyordum dısarıda çalısmama bile izin vermedi düşünün gittim akraba işinde çalıstığım için çok haksızlık gördüm orada da ama onlara mecburdum diye sesimi çıkarmadım şimdi hepsini terk edip 0 dan bir yerde bir hayat kuracağımı öğrenince seni silerim senin gibi kızım yok diyince iş yerine geldiğimde sinir krizi geçirdim. Hani ailenin kızına destek vereceği yerde diğer çocuklarına tam imkan verip zaten lise yanlıs tercihlerinden dolayı bu yasıma kadar üniversite okumam gecikti şimdide bunu dedi , onu çiğneyip hayallerimi gerçekleştirmeyi hem çok istiyorum hemde ailem diye kıyamıyorum ama doğuda yasamak bana göre değil burada ruhsal sağlığımdan da oldum bedenselde. Bir babanın kızının geleceğine sırf baba diye karısma hakkına sahip midir sizce? Bunca zaman maddi manevi destek vermemiş bir adam olarakta tabii

Güncellemeler
2 ay
Bana şiddette uyguladı zamanında ve Özgüvenim her yerledeydi ben konusmayı kendimi ifade etmeyi bile bilmiyordum bugün çalıstığım yerde insan oldum. Egzama yayıldı vücuduma ama Çalıştığımdan beri iyileştiğini gördüm uykularım düzene girdi çalıstığım zamanda da hatta çıkayım diye çok baskı kuran adam bugün oğlunu batıya gönderdi sadece bana bu yapılsa yine hadi eşit davranıyor çocuklarına derim ama öyle birşeyde yok ve oğluna hep maddi destek sağlıyor ona hep en iyilerini en güzellerini alıyor
BAtıya gidersen seni silerim diyen babam için üniversiteden mi vazgeçmeliyim yoksa babamdan mı?
7 Görüş