Aileme üniversiteyi bırakacağımı nasıl açıklayacağım?

Gizli Üye
Üniversiteyi bırakmaya karar verdim psikolojik sebeplerden dolayı. Derslere hiçbir şekilde odaklanamıyorum bir de aylarca eve kapandıktan sonra böyle bir ortamda bulunmak afallattı durumu idrak edemedim. Kalabalık kalabalık her yer insan. Tuhafıma gitti. İnsanların bir amacı var, herkes bir yere koşuşturuyor, hayatı ciddi ciddi önemsiyorlar. Peki ya ben… Kendimi yaşamayı hak etmiyormuş gibi hissettim. O yüzden üniversite okumak için yeterli değilim şu an. Fakat bunu nasıl açıklayacağımı bilmiyorum. Çok baskıcı değiller git diye zorlamazlar. Sadece.. bilmiyorum üzülecekler galiba. Ki anlamışlardır bence her gün eve ruhsuz ruhsuz geliyorum. Gerçi hep ruhsuzum da.

Tabi böyle bir şeyi yapmak için bir gerekçemin olması gerekiyor o da şu: Önce bir psikiyatriste gideceğim sonra… Sonrasına da bakıcaz artık. Tüm gerekçem bu.

Nasıl açıklayabilirim sizce? Bu arada sık dişini devam et demeyin mümkün değil. Kendimi çoktan deşifre ettim. Bu üniversite ilkokul değil lise değil. O yüzden bırakmak şu durumda en doğru karar zaten öylesine bir bölümdü. Tuttu ve gittim şimdi de bırakıyorum.
Aileme üniversiteyi bırakacağımı nasıl açıklayacağım?
23 Görüş