Ne olacak bu gençlerin hali?

Gizli Üye
Erkek kardeşim bu yıl mezun oldu. Hiç iş bakma girişimine bile girmiyor. Çok umutsuz bir yapısı var.. Bi şirkette deli gibi çalışıp 3 bin kazanmak istemiyorum ben kendi dış ticaret firmamı kurmak istiyorum diyor. Ama ne para var ne deneyim var iş dünyası hakkında. Ne de çabası var. Sabaha kadar uyanık nette, sonra akşama kadar uyuyor.
Ben Tr de 4 yıl çalıştıktan sonra yurtdışına geldim. İsterse ona tr de deneyim edinip en azından CV sine yazabileceği, ve istediği alanda iş sağlayabileceğimi söyledim ama hiç sıcak bakmadı. Ben bile ona 10 binler kazandıramam çünkü staj deneyimi bile yok. Kimse o paraları vermez. Bir kaç akrabamız bankalara sokabiliriz tanıdıklarımız var dedi. Ama helede bankada çalışmayı hiç istemediğini söylüyor.

Söyleyin bakalım gençler, sizde böyle misiniz? Nasıl tavsiye verilir bu çocuga nasıl ikna edilir, çalışması için?
Psikolojik olarakta iyi değil, okurken başka şehirde kendi yaşadığı bir düzeni vardı ama şimdi aile evine dönmek zorunda kaldı maddi yetersizlikten dolayı. E oradada çalışmaya niyeti yok. Bizimkiler evi kapat dön dediler çalışmıyosan.
Ne olacak bu gençlerin hali?
7
1
Görüşünü yaz