2019 Üniversite tercihlerinde 4 yıllık puanı düşük üniversite ve bölümler hangileri?

4 yıllık puanı düşük bölümler ve üniversiteler biliyor musunuz? Şunlar nasıl?

Felsefe

2019 düşük puanlı bölümler-felsefe
2019 düşük puanlı bölümler-felsefe
Felsefe aslında düşünmedir, bu yüzden her şeyin temelini oluşturur. Milli eğitim bakanlığında, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında çalışabilirler ve öğretmen olabilirler.

Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık

2019 düşük puanlı bölümler-Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık
2019 düşük puanlı bölümler-Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık
Bu bölümün amacı da, lojistik ve taşımacılık sektörü ile üretici ve ticari işletmelerin lojistik konularının yönetimi için insan gücü yetiştirmektir.

Turizm İşletmeciliği

2019 düşük puanlı bölümler-Turizm İşletmeciliği
2019 düşük puanlı bölümler-Turizm İşletmeciliği
Turizmde müşterinin her türlü ihtiyacını karşılamak üzere çeşitli hizmetler veren oteli, lokantayı yönetecek personeli yetiştirmektir bu bölümün amacı. Oteller, Havalimanları, Havayolları, Seyahat Acentaları, Organizasyon Şirketleri, Yiyecek-İçecek İşletmeleri gibi turizmin çeşitli kollarında iş bulma imkanı söz konusudur.

İktisat

2019 düşük puanlı bölümler-iktisat
2019 düşük puanlı bölümler-iktisat
İktisat kaynakların kullanımı, üretim, fiyatların belirlenmesi, tüketim ve paranın sirkülasyonu gibi geniş bir yelpazeye ışık tutan bir bilim dalıdır.

İstatistik

2019 düşük puanlı bölümler-istatistik
2019 düşük puanlı bölümler-istatistik
Belirli bir alanda ya da konuda veri depolama, bu verileri çözümleme ve yorumlama yöntemleri konusunda eğitim ve araştırma yapan bölümdür.

İşletme

2019 düşük puanlı bölümler-işletme
2019 düşük puanlı bölümler-işletme
En bilinen bölüm :) İşletme kurma, işletmelerin çalışma biçimlerini anlama, işletme yönetimi becerisini geliştirme, başarılı bir işletme yöneticisi yetiştirme gibi amaçlarla tercih edilir genellikle.
Güncellemeler:
+1 yıl
Arkadaslar yalnız devlet üniversitesi olacak
2019 Üniversite tercihlerinde 4 yıllık puanı düşük üniversite ve bölümler hangileri?
8
3
Görüşünü yaz