2019 Üniversite Tercihleri: 2 yıllık en iyi bölümler neler?

2 yıllık en iyi bölümler neler iş sahası fazla olan? Ben en iyi 2 yılık bölümler olarak şöyle bir araştırma yapmıştım, katılıyor musunuz?

İlk ve Acil Yardım

2 yıllık en iyi bölümler-paramedik
2 yıllık en iyi bölümler-paramedik
Paramedik olarak da geçen meslek, en iyi 2 yıllık bölüm olarak geçiyor. Tabii biraz zor çünkü hasta ve yaralıya acil yardım yapmak, yaralının durumunu tespit etmek ve doğru işlemi uygulamak lazım. Hastanelerin acil servislerinde, 112 merkezde ve ambulansta çalışabiliyorlar.

Anestezi

2 yıllık en iyi bölümler-anestezi
2 yıllık en iyi bölümler-anestezi
Bir diğer en çok tercih edilen bölüm yine sağlıktan. Burada da ameliyat öncesi hasta hazırlığı yapabilecek, anestezi uzmanına destek verecek ve sonrasında da hastayı kontrol edecek teknikerler yetiştiriliyor. Devlet ve özel hastanelerde çalışabiliyorlar.

Tıbbi Laboratuvar Teknikleri

2 yıllık en iyi bölümler-tıbbi laboratuvar teknikleri
2 yıllık en iyi bölümler-tıbbi laboratuvar teknikleri
Tabii ki yine sağlık. :) Burada da patoloji, biyokimya, mikrobiyoloji gibi konularda çalışabilen elemanlar yetiştiriliyor. Yine hastaneler, tıp fakülteler, tahlil laboratuvarlarında çalışabiliyorlar.

Fizyoterapi

2 yıllık en iyi bölümler-fizyoterapi
2 yıllık en iyi bölümler-fizyoterapi
Doğuştan veya sonradan herhangi bir nedenle oluşan fiziksel engellerde tedaviye yardımcı olan ve yaşam kalitesini artıran elemanlar.

Çocuk Gelişimi

2 yıllık en iyi bölümler-çocuk gelişimi
2 yıllık en iyi bölümler-çocuk gelişimi
Çocukların sağlıklı bir ortamda çalışabilmeleri için gereken eğitimi ve danışmanlığı veren kişiler oluyorlar. 0-18 aş arası normal ya da özel eğitime ihtiyaç duyan çocuklarla ilgileniyorlar. Kadınlara çok yakıştırılıyor bu meslek de.
2019 Üniversite Tercihleri: 2 yıllık en iyi bölümler neler?
46
31
Görüşünü yaz