Arkadaşlar ailemin dini baskısı ile alakalı ve aldığım yeni kararlar ile ilgili fikrinizi almak istiyorum. ?

Gizli Üye
Babam emekli imam arkadaşlar. 7 yaşımda başımı örtüler. Tabiki de hiç bir konuda fikrimi sormadılar. Çocukluğumdan beri ismimi bilmeyenler bana imamın kızı diye seslendi. Adeta damgalı biri gibiydim. Sadece baş örtü değil. Dini her konuda korkunç bir psikolojik bazen de fiziksel şiddet söz konusuydu. Mesela polis olmak istedim. Babamdan dayak yedim. Babamın baskısı ile ilahiyat okudum. Bu sene mezun oldum. Ama içim çok boş. Neden üniversite okurken değiştirmedin bölümü vs. Demeyin. O cesareti yeni buldum kendimde. Şimdi 23 yaşına gircem kasımda. Hayata yeniden başlamak istiyorum. Her konuda sorgulamak istiyorum. Başörtüyüde çıkarmayı düşünüyorum. Ama bir yandan da başörtü konusunda acaba şımarıklık mı yapıyorum diye düşünmüyor değilim. Çok yoruldum. Balkona örtüsüz çıktığım anda annem ağzına geleni söylüyor. Bu durumu kabul de edemeyecekler muhtemelen. Saklamayı düşünüyorum. 1 ağustosta kpss var. Eğer atanırsam din kültürü öğretmeni olacağım. Başörtüsüz din öğretmeni olsam tepki alır mıyım diye korkuyorum. Ayrıca yks sınavına tekrar girdim. Nasipse bu sene üniverste okutacağım. Planım bir yandan çalışmak bir yandan da üniversite okumak. Çok korkuyorum. Bu durumum hakkında genel düşünceleriniz nelerdir?
Arkadaşlar ailemin dini baskısı ile alakalı ve aldığım yeni kararlar ile ilgili fikrinizi almak istiyorum. ?
5
6
Görüşünü yaz