Girişimcilik için üniversitede belli bir bölüm okumak gerekir mi?

Gizli Üye
Girişimcilik deyince aklıma sağlam fikirler, para kazandıracak icatlar geliyor ama bunun bir dersi, en azından üniversitede bölümü falan olmalı bence. Reklamcılık bölümü var da o girişimciliğini kapsar mı bilmiyorum. Girişimcilik için üniversitede belli bir bölüm okumak gerekir mi?
Girişimcilik için üniversitede belli bir bölüm okumak gerekir mi?