Ailem motivasyonumu düşürüyor, ne yapmalıyım?

z_tkl
Sınavıma 2 sene var evet daha erken fakat kendimi çok sıkıyorum. Babam bana alttan alttan tıp okuyacaksin mesajlarini veriyor. En iyisi olmak zorundaymışım. Hiç kendi istediğimi yapmıyor. Kendime bir hobi edindim. Kitap yazarak ve internette bölüm bölüm paylaşıyorum. Korku kitabiydi ve 15 bin okunma aldi. Yazmami istemedi derslerime engel oluyormuş. Kitap okuyarak vakit kaybedemezmisim. Ders çalışmam gerekiyormuş. Erkek arkadaşımı söylediğimde izin vermedi ve izin vermemesinin tek nedeni ise hayatımı mahvedermis. Tıp kazanamazmisim ona öyle demiş. Resim çizerken de şeytan işi onlar uğraşma diyor. Anlıyorum iyi yerlere gelmemi istiyor ama böyle de olmaz ki. Benj kendinden ve ders çalışmaktan soğutuyor. Sürekli ders calismiyorsun bu gidişle hiçbir yeri kazanamazsin diyip duruyor. Sinir hastasi oldum bu evde suratını görmeye tahammülüm yok. Dışarı cikarken bile laf edecek diye gizli saklı yapıyorum. Her şeyi ondan saklayarak yapiyorum. Eskiden manyak gibi tıp isterken sırf o baski yapiyor milletin falancanin kizi doktor olmuş demesini istedigi için vazgeçtim. Psikoloji istiyorum ona da saçma meslek diyor. Onun yerine psikiyatrist ol diyor. Var mi boyle bir şeyler yaşayan. Nasıl sakinlesicem? Kendime guvenim kalmadi. Onun yüzünden ders çalışmak istemiyorum hocalarim da laf ediyorlar. Biri bana bir abi abla tavsiyesi verirse çok iyi olur. Şimdiden teşekkürler.
Ailem motivasyonumu düşürüyor, ne yapmalıyım?
4
6
Görüşünü yaz