Kadınlar için polis memurluğu mu komiser yardımcılığı mı?

İmcern
Lise son sınıfa geçmek üzereyim. Polislik hayalimden de öte aşkım diyebileceğim konumda benim için. 4 yıllık üniversite okuyup komiser yardımcısı olarak işe başlayıp hem gururlu hem adı olan bir mevkide başlayabilirim. ya da 2 yıllık bir polis okulunda okuyup polis memuru olarak başlayabilirim. Normalde kimseye fikir soran biri değilim sorsamda kendi bildiğimi yaparım hiç bu kadar kararsız kalmamıştım. Benim asıl sorum hangisinin daha rahat olacağı? Rahattan kastım sadece ve sadece çalışma saatleri. Yatmak masa başı falan istemiyorum zaten. Sakın polis olma gece gündüz çalışıyorsun diyen başta akrabalarıma hak verdirtmemek dahil olmak üzere özel hayatı da baz almak lazım. Ancak şimdiye kadar okuduğum kızlarsoruyorun bu tarz yanıtlarında gördüğüm şeyler hep "özel hayatını düşünüyorsan olma, polis olacaksan özel hayatın olmamalı, sen şimdiden bunları düşünüyorsan bırak zaten falan. Polisler askerler robot değiller arkadaşlar. Güzel bir puan alabilecek başarıdayken polisliğe gönül koymuşum sakın bunları yazmayın lütfen. Evet asıl sorum komiser yardımcısı ve polis memuru arasındaki çalışma saatleri ya da mesleki farklar nelerdir? Kadın olarak değerlendirirseniz sevinirim. Özellikle meslekteki abla, abilerim görüş ve yaşadıklarını belirtirse çok çok minnettar olurum. Şimdiden teşekkürler:)
Kadınlar için polis memurluğu mu komiser yardımcılığı mı?
6
4
Görüşünü yaz