Hayatlarını Kökten Değiştiren İlham Verici 6 İnsan

ColorfulDarkness
Hayatlarını Kökten Değiştiren İlham Verici 6 İnsan

Bu Bencede insanlarda sık sık gördüğüm bir tutumdan yola çıkarak sizlere ilham verebilecek hayatlarını kökten değiştirmiş insanları paylaşmak istiyorum. Bu tutumu ister 20 ister 40 ister 60 yaş olsun her insanda görüyorum, açıkçası insanın yaşının bu tutum ile bir ilgisi olmadığını anladım ancak bu başka bir Bencenin konusu.

Her insan kendine inanarak hayatını değiştirme yeteneğine sahiptir. Birçok kişi konfor alanlarını terk etme ve olağan yaşam tarzlarını değiştirme konusundaki korkularından ötürü kendilerini durduruyor. Ama eğer şimdiki hayatınız size uymuyorsa bu kadar korkmaya değer mi? Bu hikayeler değişimin o kadar da korkutucu olmadığını kanıtlıyor. Ve sizin için dayanılmaz derecede zor olsa bile her şeyin üstesinden gelebilir ve mutlu yaşayabilirsiniz.

Başlamak için ASLA GEÇ DEĞİL..

Ruth Flowers

Hayatlarını Kökten Değiştiren İlham Verici 6 İnsan

İngiliz kadın Ruth Flowers sakin, ölçülü bir yaşam tarzı sürdürdü ve emekli olduktan sonra müzik dersleri verdi. Zaten 68 yaşındayken torunu onu doğum günü için bir gece kulübüne davet etti. Kadın orada hüküm süren atmosferden o kadar etkilendi ki DJ olmaya karar verdi. Daha sonra içerinin gürültülü olduğunu, renkli ışıkların yanıp söndüğünü hatırladı ama birden tüm bu gençlerin harika vakit geçirdiğini fark etti ve onun partilerde çalabileceğini düşündü. "Kocam öldü, ben zaten emekliyim, yeterince boş zamanım var, neden olmasın." Ruth, Mamy Rock takma adını aldı. Yapımcıyla torunu aracılığıyla tanıştı ve halkın onu büyük bir keyifle karşıladığı Cannes Film Festivali de dahil olmak üzere çeşitli partilerde DJ olarak sahne almaya başladı. Ruth daha sonra tüm dünyada performans sergilemeye başladı ve büyük bir üne kavuştu.

Louise Hay

Hayatlarını Kökten Değiştiren İlham Verici 6 İnsan

Earnest Holmes ve Scovel Shinn gibi kişilerin çalışmaları, Hay'in düşünce gücüyle hayatını nasıl değiştirebileceğine dair aydınlanmasına ilham kaynağı oldu. 55 yaşında din bilimleri kilisesinde, yeni düşünceyi incelemek için hayatını değiştiren bir fırsat yakaladığı yerdi. Böylece pozitif bir zihinsel statüyü koruyarak kendini iyileştirebileceğini öğrendi. Ardından ilk kitabını yayımladı. Sonraki yıllarda pek çok kitap yazdı, pek çok insana yardımcı oldu ve pek çok insana ilham kaynağı oldu. The Hay House, 2014 yılında 6,3 milyon ürün sattı.

Çok sayıda insanla iletişim kurdum, onlara yardım ettim, onları destekledim ve onlara “Kendini iyileştir” tekniğimi öğrettim. Hayatımın geri kalanında aktif ve aklı başında kalacağım. -Louise Hay

Daphne Selfe

Hayatlarını Kökten Değiştiren İlham Verici 6 İnsan

70 yaşındayken kocası ölene kadar hayatı boyunca sıradan bir ev hanımıydı. Daphne'nin çocukları zaten yetişkin ve bağımsızdı ve onun yapabileceği tek şey televizyon karşısında oturmak, komşularıyla iletişim kurmak ve yıllarını geçirmekti. Bu ihtimalden hoşlanmadı ve bir mankenlik ajansıyla sözleşme imzalamaya karar verdi. Kısa süre sonra fotoğrafları fotoğraf dergilerinde yayınlanmaya başladı ve 15 yıldan fazla bir süredir Daphne podyumları fethediyor ve insanların güzelliğine hayran kalmasını sağlıyor. Kendisi şu an 95 yaşında.

Henry Ford

Hayatlarını Kökten Değiştiren İlham Verici 6 İnsan

Henry Ford, Detroit'te sıradan bir çiftçi ailesinde doğdu. 16 yaşındayken evinden kaçtı, Thomas Edison şirketinde sıradan bir mühendis olarak işe girdi, burada baş mühendis rütbesine yükseldi ve bilimsel üretim çalışmalarını organize etme konusunda birçok beceri öğrendi. Boş zamanlarında ilk arabasını tasarladı, daha sonra Detroit otomobil şirketinin ortak sahibi oldu, ancak meslektaşlarıyla olan anlaşmazlıklar nedeniyle oradan ayrıldı ve 40 yaşında kendi şirketi Ford Motor Company'yi kurdu. O zamanlar mevcut olan büyük sendika tarafından engellenen çalışma. Tüm bunlara rağmen Henry Ford, ünlü Ford Model T'yi piyasaya sürmeyi başardı ve ardından şirketin işleri başladı. Şirketi, çoğu insanın karşılayabileceği ucuz arabaları üreten ilk şirket oldu. Ayrıca sürekli üretim için endüstriyel konveyör kullanan ilk şirkettir. Toplamda, Henry Fort hayatı boyunca 161 patent tescil ettirdi.

Richard Adams

Hayatlarını Kökten Değiştiren İlham Verici 6 İnsan

Hayatının büyük bir bölümünde İkinci Dünya Savaşı'na katılmış, sıradan İngiliz memurları olarak çalışmış, yazmayı severmiş. Kızlarına bir tavşan hakkında bir hikaye anlatırdı ve birçok denemeden sonra kızları Richard'ı hepsini yazmaya ikna etmeyi başarıyorlar. Ardından iki yıl sonra bu kayıtlar "Tepelerin Sakinleri" kitabı olarak yayınlandı ve hemen en çok satanlar arasına girdi. Adams bakanlıktaki işinden ayrıldı ve profesyonel bir yazar oldu; Shardik, Veba Köpekleri, Su Gemisi Tepesi Masalları gibi ünlü eserler yazdı, dünya çapında ün kazandı ve tepelerin sakinleri için çocuk edebiyatı alanında prestijli bir ödül olan Carnegie Madalyası'nı aldı.

Samuel Jackson

Hayatlarını Kökten Değiştiren İlham Verici 6 İnsan

Samuel Jackson hayatında çok şey denedi, bir orkestrada çaldı, drama bölümünde mimar olarak okudu, kendi tiyatrosunu açtı ve sivil haklar hareketine katıldı ve sonunda kendini oyunculukta buldu. Zaten 46 yaşındayken Quentin Tarantino'nun "Ucuz Roman" filminde rol aldı ve ancak bundan sonra aranan bir oyuncu olarak kendini kanıtladı. Şimdi Jackson 70 yaşında ve birçok büyük ölçekli film projesinde aktif olarak rol almaya devam ediyor ve öyle görünüyor ki durmaya niyeti yok.

Part 2 gelsin diyorsanız yorumlarda belirtmeyi unutmayın <3

Takip etmeyi unutmayın <3

Hayatlarını Kökten Değiştiren İlham Verici 6 İnsan
32 Cevap