REGL DÖNGÜNÜ KOLAYCA TAKİP ET!

Orkid

Objektif Bir Değerlendirme: Sincan'da Öğrenci Olmak

8matador1180

Ankara'nın 700 bin nüfuslu güzide ilçesi Sincan'da öğrenci olmanın eksi ve artılarını bugün hep beraber masaya yatıracağız.

Sincan'da öğrenci olmanın avantajları:

Gimsa marketlere sahip olması

Objektif Bir Değerlendirme: Sincanda Öğrenci Olmak

Gimsa için ayrı bir bence bile yazılır. Uygun fiyatı ile her öğrencinin mutsuz ayrılmayacağını söyleyebiliriz. Gimsacıları görelim :)

Ankara oyun havalarının merkezidir.

Objektif Bir Değerlendirme: Sincanda Öğrenci Olmak

Bunu sadece oyun havası sevenler beğenir, Ankara'da oyun havalarının esas yaşandığı samimi ortamdır Sincan. Esas kültür burada yaşanır. Dostlar konağı da var tabi :D

Harikalar Diyarında uzun uzun gezilebilir.

Objektif Bir Değerlendirme: Sincanda Öğrenci Olmak

Her ne kadar keko dolu olsa da arkadaşlarla mangala gidip, parkta uzun uzun yürüyüşler yapabilirsiniz. Yandaki lunaparkında da yine eğlenme imkanınız var.

Ev kiraları diğer Ankara ilçelerine göre gayet uygundur.

Objektif Bir Değerlendirme: Sincanda Öğrenci Olmak

500 Liraya 2+1 ev bulunabilir. Diğer ilçelere göre oldukça uygun fiyata ev kiralayabilirsiniz.

Ulaşım açısından kötü olduğu söylenemez.

Objektif Bir Değerlendirme: Sincanda Öğrenci Olmak

Metro her ne kadar uzakta olsa da Sincan'da bulunur. Onun yanı sıra banliyö trenler, otobüs ve dolmuş seferleri de hizmet verirler Sincan'da.

Bu kadar iyi yön yeter çünkü biraz da eleştiri yapmak lazım :)

İlçede bir tane sinema salonu ya da profesyonel tiyatro, opera vb. hiçbir şey yok.

Objektif Bir Değerlendirme: Sincanda Öğrenci Olmak

Ne bir devlet tiyatrosu sahnesi ne de gerçekten bir sinema mevcut. Öğrenciler mecburen bu tarz faaliyetler için en azından Eryaman'a gitmek zorunda kalıyor

İlçede hayat akşam saat 8'de biter.

Objektif Bir Değerlendirme: Sincanda Öğrenci Olmak

Eğer öyle arkadaşlarımla cıvıl cıvıl akşam gezeyim diyorsanız büyük bir hayal kırıklığına uğrarsınız çünkü akşam sekizde merkezde bile birilerini görmeniz, açık dükkan bulmanız çok zordur.

Halkı muhafazakar yapıdadır.

Objektif Bir Değerlendirme: Sincanda Öğrenci Olmak

Halkı küçük bir Konya'yı andırabilir. Kızlar için en ufak bir diz dekoltesi bile kötü yorumları almaya yetse de, bu tarz ikili ilişkilere çok elverişli bir ilçe değildir.

Üniversitelerin geneline uzaktır.

Objektif Bir Değerlendirme: Sincanda Öğrenci Olmak

En az 40 dakikalık bir toplu taşıma kullanımı gerekebilir bir üniversiteye ulaşabilmek için. Ancak yine de gülü seven dikenine katlanır :P

Sizlerin de Sincan hakkında fikri varsa yazabilirsiniz, teşekkür ederim.

Sincanlılara da selam olsun ♥

Objektif Bir Değerlendirme: Sincan'da Öğrenci Olmak
8
17
Görüşünü yaz

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

817
 • KürşattTarıkk
  Keçiören desen Çankaya filan desen neyse diyeceğim... Sincan Etimesgut gibi merkeze 30 km olan yerler için en ufak bir avantaj göremiyorum. Çoğu kişi oradan ulusa kızılaya işe gelmek için çile çekiyor. Sebebi ise uygun fiyatlı ev kiraları olabilir 🙂
  • Keçiören görüntü olarak güzel 3 sene oturdum orada inan merkeze yakın ama kızılay gidiş dönüş tam işkence sincan ı sevmem ama etimesgut a batıkent metrosundan otobüsler vardı eskiden ve metro bağladılar bence rezil bir ortam oldu metrodaki insan sayısı ikiye katlandı aynı şekilde kızılay da da öyle çayyolu bağladılar hiç iyi olmadı

  • pik saatlerde sincana ulasımda kecıorene ulasımda aynı sure merkeze :)

  • Kızılay gidiş dönüş en sıkışık trafikte otobüsle 45 dk. Çoğu zaman 20-30 dk arası o kadar da olsun. Metroyla çok daha kısa. Keçiörenin en yakın yeri (benim evim) ile Kızılay arası 10 dakika... Sincanın en yakın yeri 30 km... Yani 100-200 lira az kira vericem diye dağ başına gitmenize gerek yok. İki yer kıyas kabul etmez, tabi bu benim fikrim

  • Hepsini Göster
 • aheste_06
  konuyla bir ilgisi var mı bilmem. sene 95 te sincan a taşındık liseye kadar orda okudum ailem halen orda gider gelirim aslende Angaralıyım. meslek icabı bir çok başka şehirler de kaldım hep dediğim söz şuydu. ey gidi sincan senmiydin bizi o güzel insanlarla tanıştıran.
 • Benanneyim2204
  Sincan candır ya insanları içten ve samimi resmen aile ortamına sahipsin yanlız kekolar her yerde onun dışında gayet neşeli ve güzel bir yer
  • 8matador1180

   Sincani da bilirmiş. d

  • Etimesgut da yaşıyorum bilmeme ihtimalim yok herhalde

  • 8matador1180

   O etimesgutun dar yolu var ya ankaraya giderkenki senelerim gecti orda. her sabah her aksamdjdj

  • Hepsini Göster
 • Sincan ı oldum olası sevmem ne şehir merkezi ne şehir dışı insanları kaba gelir çinçinliler dolu orada yinede orta halli veya dar gelirli aileler için kira ve ev alma durumları orada daha iyi yenikent hatta ayaş tarafındaki mahallelerde sanırsam şehir hayatı yeni yeni oturuyor fatih harikalar diyarı açısından iyi yenikent sakinlik törekentte hiç iyi değil mamak altındağ sincan bala haymana polatlı keçiören mecbur kalmadan yaşayacağım yerler değil benim
  • yaşadıgınız yer neresı belkı bızde oraya daır bıseyler soyleyebılırız:)

 • Sincan aslında İstanbul'un Fatih ilçesinin sosyo-kültürel yapısının Ankara'daki yansıması gibidir. Sosyal hayat yoktur. Kapalı ve tutucu bir toplum yapısı fardır. Geniş ve ucuz kiralık evleri dışında bence pek de yarsıyacak bir yer değildir.
 • BeniBöyleBill
  Şu Gimsa lar savaş halinde kale olarak kullanılmak üzere inşa edilen marketler değil mi? BIM in az şubeli çok katlısı sanırım :)
  Ya bırak Sincan ı, Ankara da bile akşam 10 da hayat bitiyor... Kızılay da gezerken, birden şehir boşaldı.. dedim herhalde savaş çıktı herkes saklandı.. O nasıl bir şehir yaa... tipim değil, tarzım değil... Gözünü seveyim, 7/24 yaşayan İstanbul un..
 • Sezayalan
  Ankaraliyım da, pek yaşanacak yer değil ne sincani, ne başkası
 • mastergreeneyes
  ve aleyna aleykum selam... ben orjinal sincanlıyım.. doksan seneye yakın aılem burada.. sanırım burayı hem gözlemlerimle hem duyduklarımla hem bildiklerimie benden ıyı hıc kımse anlatamaz.. cok fazla asırı gerıye gıtme ıhtıyacı yok benım hayatım bıle gordu..
  sincan son 30 senede çok buyuk degısım yasadı.. 30 sene 40 sene once tam uc tane sınema vardı! neden kalmadıgı sorgulanmalı? o zaman ınsanlar gece onıkıye kadar kadınlı erkeklerı sokaklardaydı neden bu bozuldu sorgulanmalı? daha dogrusu bugun sıncanda kac tane sıncanlı var sorgulanmalı:)) sıncan bır cennet ıken sıncanı guya varos bı yer ılan edenler hep goc ıle gelenler.. yasadıkları yerde yapamadıklarnı burda yapmaya kalktılar cok hızlı bır buyume oldu.. o arada yurdun neresınde ben burayı terkedecem dıyen kopuk varsa sıncanda aldı solugu! kendı yetmedı begenmedıgı sıncana akrabasınıda cagırdı.. begenmedıgı yere cagırdı:)) attıgınız her resmin eski halini dusundumde.. sincanı dısarıdan gelenler katletti!!! sincanlılar değil..
 • bensherlock
  Harikalar diyarında keko mu var gxnsnbfnsnwkskjd Olm bunlar niye her yerde ya sıkıntı yok benlik yer😂
 • bahtsızbedevibusra
  Tam bir aile ortamı, öğrenciler için biraz daha Çankaya taraflarına yönelmek lazım
 • Cagatay_doga16
  Orda yaşanılmaz.
 • Sincan da öğrenci olmak eğlencelidir☆
 • SleepWalker__
  Burdan yenimahalleye selam olsun
 • Hulk00
  Batıkent’i tercih ederim ben
 • muratxcx
  Okurken eğlendim lan
 • DeNiz-KuM-GüNeŞ
  Ankara'm candır.
  • Hulk00

   Angara demek istedin herhalde 😀☺️

  • Evet Gardaş.

  • Hulk00

   Gardaş mı😂😂

  • Hepsini Göster
 • Ankarayı da hiç bir ilçesinide sevemedim.
 • mintakisleyelim
  pavyon yokmuymuş
 • MegaMan8bit
  Aklima direk Pavyonlar geliyor :)
 • Hareketlilovzur
  Cok tercih edecegımr bir yer değil
 • Gizli Üye
  Sincan çok güze bir yer.
 • Gizli Üye
  yaşanılmaz burda
 • Gizli Üye
  aman uzak olsun ya içim daraldı o nasıl yer öyle :D gerekirse kira pahalı olsun ama böyle o yok bu yok olmasın. napm oyun havasını. manita ile çıksak taşa tutarlar. :D emeğine sağlık yine de güzel olmuş. müziği açıp keyifle okudumhttps://www.youtube.com/embed/tuETAozo3EM
 • Gizli Üye
  tiyatroyu boşverdim de bir sinema olaydı iyiydi...
 • Gizli Üye
  Kendi başına yetebilen bir yerdir, şehir merkezine uzak olması bir eksi sayılmaz bence ki günümüzde şehir merkezi kavramı büyükşehirlerde önemini yitirmiştir. Her bölge kendi içinde bir merkezdir. Neye göre kime göre şehir merkezi? Organize sanayi bölgesinde bir şirkette çalışıyorsan Sincan’da oturup tüm ihtiyaçlarını merkez diye tabir ettiğiniz Kızılay’a gitmeden yapabilirsiniz. Mağazaysa aynı mağaza dil okuluysa aynı dil okulu orada da kızılaydaki de şube o da şube fark yok :) Hatta öyle ki Sincan’da suç işle orada nezarete girer mahkemeye çıkar cezaevinde yatarsın, başka bir yere gitmene gerek yoktur.
  Kız arkadaşınla takılabilirsin kimse sana bir şey demez hatta Ramazan’da Çarşı’nın ortasında bira iç keçiörendeki gibi sana saldıran olmaz. Bu arada Sincan’da hiç pavyon yok hani bilgisi olmadan fikri olanların yazdığı gibi hatta alkollü mekan yok, (Tekeller hariç). Ulaşım çoğu ilçeye göre gelişmiştir. Yolları düzgündür Batıkent’te oturan biri olarak Sincan’ın yollarıyla Batıkent’in yolları kıyaslanamaz bile Batıkent yolları resmen tarla. Sosyal imkanları kısıtlı evet. Halk sanıldığı kadar tutucu değildir. Zaten Sincan’ın aslı göçmenler olup son derece kaliteli insanlardır. Ancak son 20 yılda Anadolu’dan aşırı göç aldığı için halkı orayı terk etmiştir. Aslında Sincan’da beş on aile haricinde gerçek Sincanlı bulamazsınız. Hepsi gitmiştir, Sincan’da olanlar Yozgat, Çorum, Kırşehir, Çankırı ve diğer iç Anadolu illeri ve diğer bölge illerinden gelenlerdir.
YÜKLENİYOR...