Ev Hanımları İçin Para Kazanma Yolları

cananevkusu

Yaşadığımız kötü kriz dönemlerinde pek çok kişi mevcut işinden ayrılmak zorunda kaldı. Yeni iş bulmanın kolay olmadığı bu dönemlerde bir çok kişiyi geçim sıkıntısı sarmış durumda. Okuduğu ya da yıllardır yaptığı ve ustalaştığı mesleği bırakıp sırf para kazanmak için çeşitli işlerde çalışma başlayanların sayısında bir hayli artış olduğu yapılan araştırmalar sonucunda gözler önüne kondu. Bu zor zamanların bir an önce geçmesini istemekten başka bir şey elimizden maalesef gelmiyor. Bu durumda neler yapılabilir? Evden nasıl para kazanılır? Ev hanımları nasıl para kazanabilir? Günlük ihtiyaçlarımızı evden çalışarak nasıl giderebiliriz? Bu gibi soruların cevabını yazımda vermeye çalışacağım.

Ek gelir yaratmak ya da işsiz kalındığında günlük çeşitli işler yapılarak en azından harçlığımızı çıkarabiliriz. Yapılacak bu işler kişinin yeteneklerine göre değişiklik gösterebilir. Elimizden gelen bir iş varsa örneğin tamircilik, süsleme ya da bilgisayar işleri gibi bu yeteneklerimizi kullanarak gelir yaratabiliriz. Aşağıda gelir yaratabileceğiniz çeşitli ek iş ya da boş zamanlarınızı dolduracak hem de para kazandıracak çeşitli işleri açıklamaya çalışacağım. Kendinize uyun olanlardan biri ya da birkaçını seçerek sizde para kazanabilirsiniz.

1) Mutfak işleri yaparak para kazanmak

Ev Hanımları İçin Para Kazanma Yolları

Eli yemek veya tatlı yapımına yatkın olanlar evlerinde yemek veya kurabiye, tatlı, sarma gibi yapılması zor olan yiyecekleri yaparak bunları pastane, yemekhane ve ihtiyacı olan kişilere satarak para kazanabilirler. Bir süre sonra yapım adetini artırıp daha fazla yerin ihtiyacı karşılayacak duruma gelirseniz yanınızda birkaç kişi de çalıştırabilirsiniz.

2) Nikah şekeri, sabun, poşet katlama gibi işler yaparak para kazanmak

Ev Hanımları İçin Para Kazanma Yolları

Çeşitli internet siteleri üzerinden evlere bazı işler verilmekte ve işlerin tamamlanıp alınması sırasında paraları ödenmektedir. Nikah şekeri yapımı, sabun üretimi, poşet katlama, bayrak dikimi gibi işler yaparak işin sonunda paranızı alıp bir miktar para kazanabilirsiniz.

3) Çocuk, yaşlı veya hayvan bakıcılığı yaparak para kazanmak

Ev Hanımları İçin Para Kazanma Yolları

Günümüz şartlarında birçok anne ve baba çalışmaktadır. Çocuklu aileleri bulup çocuklarına para karşılığı bakarak para kazanabilirsiniz. Ayrıca yaşlı ve bakımı zor olan kişilere bakıcılık yaparak iyi miktarlar kazanmanız mümkün. Hayvan sahipleri için hayvanlarını gezdirmeleri aşılarını yaptırmaları veya bakımlarını yapmakla para kazanabilirsiniz.

4) Organizasyonlarda görev alarak para kazanmak

Ev Hanımları İçin Para Kazanma Yolları

Düğün, nişan, kına ve doğum günü gibi özel günlerde organizasyonlarda görev alarak para kazanabilirsiniz. Garsonluk, temizlik, vale, ve misafir karşılama yaparak bir miktar para kazanmak mümkündür.

5) El emeği gerektiren işler yaparak para kazanmak

Ev Hanımları İçin Para Kazanma Yolları

Örgü, tadilat-tamirat, süsleme gibi el emeği gerektiren işler yaparak hem ustalığınızı geliştirebilir hem de hatırı sayılır paralar kazanabilirsiniz. İl yapacağınız işleri normalden düşük ücretlere yaparak tanınırlığınızı artırabilir ileride daha fazla müşteriye ulaşabilirsiniz.

Ev Hanımları İçin Para Kazanma Yolları
5
6
Görüşünü yaz

En İyi Kız Görüşü

 • Gizli Üye
  Vala instada pasta börek yapıp satıolar bayada sipariş alan var. İyi kazanıolar hatta dükkan açan bile gördüm sonradan
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Erkek Görüşleri

 • greenprofessor
  Çok güzel bir paylaşım olmuş.
  Görüş hala geçerli mi?
 • SeRhAtCyPrYs
  Emek varsa kısmet vardır
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

53
 • SemaYildiz88
  Bu tür işlerde dikkat etmek gerekiyor. Bu yazıyı okuyabilirsiniz. Evde İş İle Ek Gelir Kazanın İlanları için Dolandırıcılık Uyarısı: www. sgkbulteni. com/.../
 • MadaMüptezel
  Kısacası para kazanmak için başvurabilecekleri yolar beş parmağı geçmiyor
 • orange11
  Ev hanımları çok rahat para kazanabilir. İsteyenlere fikrimi döyleyebilirm
 • Selimpasa
  Eline sağlık, güzel paylaşım olmuş 👏👏👏
 • En zor meslek ev hanımı olmak
 • Burcu_85
  6. Farmasi🤩🤩🤩🤩
 • keyif01
  Örgü işleri
 • abdurrahman74
  Öyle bir yöntem mi var
YÜKLENİYOR...