#KOKUNHALAÜZERİMDE

Pure Line
8 gü

Nemlendirici Duş Jeli Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

nevcihan

Nemlendirici duş jeli, duş sırasında ciltte yarattığı yumuşaklık ve muhteşem kokusuyla banyoda geçirdiğimiz zamanı çok daha keyifli hale getiren sayılı üründen biri. Duştan sonra da tende bıraktığı yumuşaklık ve koku devam ettiğinden hem içerik hem de esans açısından kendimiz için en ideal seçeneği bulmak oldukça önemli. Peki, nemlendirici duş jeli seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Hangi nemlendirici duş jeli kimler için daha uygun? İşte cevapları...

En iyi nemlendirici duş jeli hangisi?

Nemlendirici Duş Jeli Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Bu sorunun cevabı, tamamen senin cilt tipin ve kullanacağın duş jelinden beklentilerinin ne olduğuyla ilgili. Mesela, cildin yağlıysa ve daha hafif formüllü bir nemlendirici duş jeline ihtiyaç duyuyorsan herhangi bir yağ içermeyen, gliserin gibi yağsız nemlendiricilerle desteklenmiş bir duş jeli kullanabilirsin. Benzer şekilde yine yağlı ciltler için uygun olan salatalık özü, kırmızı meyveler, yeşil çay ve portakal özlü nemlendirici duş jellerinden birini tercih edebilirsin.

Nemlendirici Duş Jeli Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Kuru ciltler içinse daha çok shea yağı, Hindistan cevizi yağı gibi yoğun nemlendirme özelliğine sahip duş jelleri en uygun seçenekler arasında yer alır. Eğer cildin çok kuruysa ve ne zaman duş alsan pul pul dökülüyorsa bu durumda önce yoğun nemlendiricili duş jeli ile duş alabilir, ardından duşta vücut kremi gibi yüksek oranda kuru ciltler için fayda sağlayan bir ürün daha kullanabilirsin. Bir de normal ve karma ciltlerin de özellikle mevsim geçişleri ve benzeri süreçlerde dönemsel olarak bu tarz destekleyici ürünlere ihtiyaç duyabildiğini aklında bulundurmalısın.

Peki, nemlendirici duş jelleri gerçekten sağlığa zararlı mı?

Nemlendirici Duş Jeli Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Duş jellerinin içeriklerini kontrol ettiğinde ne anlama geldiğini bilmediğin birçok kimyasal ismi görebilir ve haklı olarak endişelenebilirsin. Sonuçta sürekli olarak cildine uygulayacağın bir ürünün içeriğinden emin olmak en doğal haklarından biri. Bu noktada her doğal içeriğin cildine iyi gelmeyebileceğini ve cildini tahriş edebileceğini bilmen gerekir. Diğer yandan her kimyasal içerik de sağlığa zararlı demek değildir. Ancak doğal içerikli ürünlerin sağlık açısından çok daha az risk içeriği bilinen bir gerçek.

Marketlerde ve kozmetik mağazalarında beklentilerine uygun birçok doğal içerikli cildi nemlendiren duş jeli bulabilirsin. Karar vermeni kolaylaştırmak için yapman gereken tek şey, ilgili üründe yer alan doğal içeriklerin cildin ile ne kadar uyumlu olduğunu bilmek. Biraz önce de bahsettiğim gibi yağlı ciltler için uygun olan doğal ve bitkisel içerikler nelerdir ya da kuru ciltlere iyi gelen doğal ve bitkisel içerikler nelerdir, bunlara dikkat ederek senin için mükemmel olan doğal içerikli vücudu nemlendiren duş jeli seçeneğini kolayca keşfedebilirsin.

Son olarak nemlendirici duş jeli nasıl kullanılır?

Nemlendirici Duş Jeli Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Nemlendirici duş jellerini de diğer duş jellerine benzer şekilde kullanabilirsin. Burada dikkat etmen gereken detay, duş jeliyle vücuduna masaj yaptıktan sonra nemlendirme etkisini arttırmak için bir süre durulanmadan beklemek. Böylece duş jelinin nemlendirici etkisinden üst seviyede yararlanmış olursun. Ayrıca duş jeli seçerken veya kullanırken nemlendirici duş jeli yorumları senin için oldukça faydalı bir yol göstericiye dönüşebilir. Nemlendirici duş jeli kullananlar genellikle ürünle ilgili gerçeğe dayalı deneyimlerini paylaştıkları için üründen nasıl ve ne derece verim alabileceğini önceden öğrenebilirsin.

Ayrıca kendin için en uygun duş jelini seçme yolunda işine yarayacak birkaç ipucu daha var. Mesela Pure Line gibi doğal özlü ve alkol, paraben ya da renklendirici içermeyen duş jellerini tercih edebilirsin. Böylece 12 saate kadar kalıcı bir koku elde edebilir, doğadan ilham alan naturel içeriğin keyfini çıkarabilirsin. Üstelik cilt tipin ne olursa olsun; portakal, buğday özü, incir, yasemin, gül, sümbül, misk, vanilya, Hindistan cevizi ve daha birçok doğal içerik sana aradığın seçeneği sunmayı başarır.

Senin nemlendirici duş jelleri hakkındaki düşüncelerin ne peki? Gerçekten işe yarıyorlar mı?

Nemlendirici Duş Jeli Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?
1
10
Görüşünü yaz

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

110
 • Hiç bir duş jeli mükemmel şekilde nemlendirmez. Ya duş yağı kullanacaksın ya da jel tercih edip ardından nemlendirici kullanacaksın.
  • Cemm34

   Duş yağını nerden bulabiliriz ki?

  • Yves Rocher sebamed la Roche posay markalarının duş yağları var

  • Cemm34

   Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için

  • Hepsini Göster
 • LiderKanbur
  Gercekten Nemlendirip Nemli. bir his veriyormu ona bakarim sonra kokusu ❤🤭
 • ugur3432
  Sevmiyorum nemlendirici dus jeli vucudum yagli oluyor
 • Gamzeligezgin
  Su kizin yaninda llup her yerine masaj yapmak isterdim.
 • roster
  Benim duş jelim senelerdir aynı
 • öözgürce
  Paraben boya ve sadece vucuda ozel toksitlendirmeyen kimyasal tepkimesine
 • Cemm34
  Hmm çok güzel bilgiler çok teşekkürler
 • Gizli Üye
  En iyi duş jelini bulabilmek için, oldukça fazla deneyim gerekiyor.
 • Gizli Üye
  Bu güzel paylaşım için teşekkürler. Müziği açıp keyifle okudum yazınıhttps://www.youtube.com/embed/Zd0LUXdqzdA
 • GARIPDURUS
  Böyle seyler vicudu yipratir nemlendirici sabunlar kullanmak vicud sağlığını korumaya uygun
 • İsmaill19
  Faydalı paylaşım...
YÜKLENİYOR...