İlerleyişini Tahmin Etmenin İmkansız Olduğu 4 Film Önerim!

DorothyBabe

Merhabalar Herkese !🎬🍿

Bir aradan sonra tekrardan film önerileriyle sizlerleyim🤪 Bugün size izlerken bırakın sonunu, nasıl ilerleyeceğini dahi tahmin edemeyeceğiniz 4 film önerisiyle geldim! Genel olarak bilindik filmler olsa da, izlemeyenler olabilir.

Benim gibi ters köşe filmleri seviyorsanız sizi şöyle alalım ↓

The Game (Oyun)

Imdb: 7.7
Imdb: 7.7

Mutlaka adını duyduğunuz The Game, bir David Fincher filmi.

Tür: Gerilim&Gizem

Konu:

Nicholas, çok zengin ve bir o kadar da yalnız bir adam. Kendisi nerdeyse her şeye sahip ama heyecanını yitirmiş bir hayat yaşıyor. İnsanlara karşı belli bir ciddiyeti ve mesafesi olan Nicholas'ın hayatı, bir gün erkek kardeşinden aldığı bir doğum günü hediyesiyle tepetaklak oluyor.

Kendisinin tam aksi eğlenceli bir karaktere sahip olan kardeşi Conrad, abisine bir oyun kartı veriyor ve bu oyun şirketine kaydolup simülasyon oyununu oynaması gerektiğini söylüyor. Başlarda çok sallamasa da merakına yenik düşen Nicholas şirkete gidiyor. Eve döndükten sonra ise yavaş yavaş tuhaf olaylar yaşandığını fark etmeye başlıyor.

The Call (Telefon)

Imd: 7.1
Imd: 7.1

Farklı zamanlarda yaşayan iki genç kadının bir telefon aracılığıyla iletişim kurdukları, harika bir gerilim filmi.

Tür: Gerilim

Konu:

2019 yılında, annesiyle beraber yaşayan genç bir kız yaşadıkları evde eski ve kullanılmayan bir telefon bulur. Bir gün çalışmayan bu telefon çalar ve telefondaki kız kendisinden yardım istemediktedir. Bir süre sonra telefonda konuştuğu bu kızla aynı evde yaşadığını fark eder. Fakat telefondaki kişi kendisini 2019 yılından değil, 1999 yılından aramaktadır.

Bu telefon sayesinde farklı zamanlarda aynı evde yaşayan iki genç kız iletişim kurabildiğini fark edince birbirlerine yardımcı olurlar. Başlarda he ne kadar güzel gitse de, işler bir süre sonra korkunç bir hâl almaya başlar.

The Quilty (Suçlu)

Imdb: 6.3
Imdb: 6.3

Tek mekan filmi olmasına rağmen, izlerken bunu asla hissettirmeyen, gerilimi dozunda bir film.

Tür: Gerilim

Konu:

Joe Baylor, acil çağrı merkezinde çalışan bir adamdır. Ülkede çıkan orman yangınlarından dolayı sokakların son derece karmaşık olduğu günlerden birinde kendisini bir kadın arar. Telefondaki kadın yani Emily, kaçırıldığını, bir arabada olduğunu söyler ve Joe'dan yardım ister. Joe, bu saatten sonra tüm işlerini bir kenara bırakıp, şehrin içinde oradan oraya giden bu kadının yerini tespit etmeye çalışır.

Before I Go To Sleep (Uyuyana Kadar)

Imdb: 6.3
Imdb: 6.3

Before I Go To Sleep filminin konusu biraz Memento filmine benziyor diyebilirim.

Tür: Psikolojik Gerilim

Konu:

Christine bir sabah uyanır ve ne kendisini ne de yanında yatan adamı tanımaktadır. Nerde olduğunu ve kim olduğunu çözmeye çalışırken, yanında yatan kişi uyanır ve olayları anlatmaya başlar. Adam, isminin Ben olduğunu, Chritstine'in kocası olduğunu söyler. Beraber çekildikleri fotoğrafları gösterir. Söylediğine göre Christine, 4 yıl önce bir kaza geçirmiş, bu kazadan sonra ise her uyuduğunda hafızası sıfırlanıyormuş. Ben ise ona her sabah kim olduğunu ve ne yaşandığını hatırlatıyor. Kısacası kadının yalnızca tek günlük hafızası var.

Bir süre sonra Christine, olayları unutmamak için kocasından gizlice bir kamera alır ve dijital bir günlük tutmaya başlar. Her gün bir önceki günü videoda kendisine hatırlatan kadın, gitgide kendisi ve geçmişi hakkında daha fazla şey öğrenir.

Şimdiden keyifli seyirler🌸✨️

İlerleyişini Tahmin Etmenin İmkansız Olduğu 4 Film Önerim!
36 Cevap