Saplantılı aşıklar. Bize karşı saplantısı olan kişiye nasıl davranmalıyız?

yabangülü
7 seneden beri beni seven bir arkadaşım var. Şu an 19 yaşındayım. Beni çocukluğumdan beri seviyor. Ona hiçbir zaman umut vermedim. Tam tersi onunla konuşurken özellikle "arkadaş" kelimesini vurguluyordum. Ben ona arkadaş gözüyle baktıkça o daha ilerisi olacağını düşündü, hoş görüyle yaklaştıkça elde etmeye çalıştı ama başaramayınca benle daha fazla uğraşmaya başladı. Bir ara beni izlemiyordu ama son 2 haftadır yine yoluma çıkmalar konuşmak istemeler vs.. Onun bu davranışlarından bıktım. Konuşmaktan da anlamıyor. Ne yapacağımı şaşırdım. Bana 1 saatini ayır konuşalım ondan sonra seni rahatsız etmicem diyor ama ben onu görmek bile istemiyorum, nefret ediyorum ondan. O da bunun farkında ama sonuç aynı: Vazgeçmek nedir bilmiyor. Ne yapıcam ben ya? :(
Saplantılı aşıklar. Bize karşı saplantısı olan kişiye nasıl davranmalıyız?