AB Pasaportu almanın, Türk Pasaportu almaktan daha kolay olduğunu biliyor muydunuz?

BeniBöʎleBil

Yani vatandaşlık... Evet bugün biraz inceledim ve bir Avrupa ülkesi olan Portekiz vatandaşlığı almanın, Türk vatandaşlığı almaktan çok daha kolay olduğunu gördüm...

AB üyesi olan Portekiz vatandaşı olmak için 280 Bin Euro'luk emlak ve ya devlet fonu almanız yeterli.. 5 Yıl içinde her yıl 7 gün Portekiz'de kalmanız yeterli. Sonra otomatikman Portekiz vatandaşı oluyorsunuz. Türk vatandaşı olmak için ise 400 Bin Dolar'lık yatırım ve ya emlak almanız gerekiyor.. Ayrıca 5 yıl boyunca, her yıl en az 6 ay Türkiye'de kalmanız şartı var. Diğer tüm şartlar eşit.

Eeee daha ne bekliyorsunuz AB vatandaşı olmak için?

AB Pasaportu almanın, Türk Pasaportu almaktan daha kolay olduğunu biliyor muydunuz?