Şehit haberlerini duyduğunuzda ne hissediyorsunuz?

cyclamenn
Kuzey Irak'ta teröristlerin taciz ateşi açması sonucu uzman çavuş Reşat Ergin şehitler kervanına katılmış.
Annesi "gitti yavrum" diye bağırıyordu. Ateş yine yakınlarının ciğerlerine düşmüş, düştüğü yeri de kavurmuştu.
Kendimi yokladım, gözümün yaşarmasından başka "inna lillahi ve inna ileyhi raciun" demekten başka elimden ve dilimden bir şey gelmedi.

Eskiden şehit haberi alındığında halk sokağa dökülür, tepkisini gösterir şehidine sahip çıkarmış. Bu konuda daha hassasmış insanlar.

Onlar can emanetini bizce en güzel şekilde teslim etmiş, seçilmiş insanlardır. İsteyen değil, nasibi olan erişir o makama.

Siyasi söylemleri bir kenara bırakarak soruyorum.

Şehit haberlerini duyduğunuzda ne hissediyorsunuz?