Miyop, yeni gözlük alışma süresi?

laram7
Merhaba..
Ben 26yaşındayım çok rahat 4-5yıldır uzağı gorme konusunda zorlandığımın farkındaydım sol gözümün sağ gözüme oranla daha ıyı gordugunude:) ama dr gitmedim..
Neyse dün gözlük beğendim ve emin bir şekilde dr gittim:)) Tamda oyle oldu sol -0.75 -sağ 1.50
Dr çok fazla olmadığını ve daha fazla ilerlemeyecegını düşündüğünü soyledi..
Ben aldım bir hevesle hemen gözlükleri bi saat taktım zorlandım çıkardım çıkarınca gozluksuzde allak bullak oldum.. hadi devam yine taktım çıktım 1-2 saat dolaştım sonra sanki gozlukler tam oturmuyor gibi hissetim bugun yine goturdum ayarladılar birdaha yuzume acaba yeni oldugum içinmi düştü düşecek elim sureklı oraya gıdıyor.. Bu alışma süresi sizde nekadar oldu? Yine merdıven inerken çıkarken afalıyorum biraz gozluklerden aşağa boşluğa falan bakıyorum..
Ben gozluklu ve gozluksuz goruntuyede alışabılırmıyım veya hiç çıkarmadan gozluklere mi alışmam lazım?
Miyop, yeni gözlük alışma süresi?