Dolandırıldım galiba napmam lazım emlakçı tarafından?

Biz ailecek izmitten ev tuttuk sitede dublex kirasi 1400 du aid ise 220 evi tuttuk turyap emlakdan. emlakci komisyosunu kira depozit verdik site aidati vermedik dogalgaz ve su uzerimize aldik lakin evi tuttukda tasinmadik 15 gun 20 gun mesgul ettik evi sonra caydik taşınmadık aile sorunumuz var diye izmitteki emlakci evi mesgul ettiniz icin kirayi kendine sayar ama depoziti alirsiniz dedi tamam dedim ev sahibide istanbuldaki turyap emlakçıya vekalat vermis o ilgileniyor bana 1 senelik kirayi istediğini ev sahibi magdur oldugunu soyledi. 1 senelik tasinmadim eve vermem dedim depoziti vermiycez ve aidati verin 440 tl iki aylik dedi simdide aidti istiyorlar ben 1 senelik kiradan kurtulmak icin tasinmadim eve depoztimu kirami feda eddim birde 440 tl aidt istiyorlar halen kaldo diye dun aksam dedimki ne zaman param. olursa ozaman atarim dedim iptal olduguna dair yazi yazmisti 440 tl de alacak var imza atirrmisti
Güncellemeler:
Ev sahibine ulas demeyin sakın cunku istanbuldaki emlakciya vekalet vermis birde arkadasiymis
Oturmadigim eve kira depozit emlakci komisyonu feda du birde aidati cingene gibi istiyorlar

0|1
011

En İyi Erkek Görüşleri

• Evi kiralmışsın. Birde sözleşme yaptıysan zaten 1 sene taahhüt ediyorsun.

Adam hakkı olmadığı bir şeyi istemiyor?

0|0
    0|0
    • Hmmm bedavadan milleti. doyurdum yani basimin gözümün sadakasi olsun

• Aynen yapacak bir şey yok.

Sözleşme varsa yapacak bir şey yok.

• Neye imza atıyorsun bir dahakien dikakt et

• Emlakçı ile uğraşmak zor iş. İnsanın halinden anlamıyorlar. Tek dertleri para 😔

0|0
    0|0
    • Depozito eşyalar için verilir evden çıkarken alınır. Komisyon zaten emlakçıda kalır asla alamazsın. Sözleşme imzaladıysan da senden koparabildiği kadar koparacak. Adına üzüldüm.

• Kardeş evi tuttuk kira depozito odedik ama eve girmedik aile sorunlarindan ötürü .20 gun evini adamin mesgul. ettim ama tasinamadim sonra iptal etme karari aldik depozito ve kiraya kondular birde 440 tl aidat istiyorlar

• 20 gün durduysan 1 aylık paranı ve aidatı alır. Bu normal bir durum 🙄

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

09
  • Elinde para yolladığın resmi evrak vs varsa savcılığa başvur dolandırıldım diye hangi sözleşme olursa olsun 14 gün cayma bedeli vardır masraflar düşer geri kalanı alırsın kandırılımışsın geçmiş olsun.

0|0
    0|0
  • Kontratı bir yıllık yaptıysanız ev sahibi bir yıllık kirayı isteme hakkına sahiptir.

0|0
    0|0
  • itiraz edin ama bir aylık kira ve depozito ödersiniz

0|0
    0|0
  • Sizi kandırıyor sakın para yollama sakın

0|0
    0|0
  • Kontrat var mi

0|0
    0|0
  • Hata sende