Yalnız yaşamanın avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Yalnız yaşamanın sizce iyi ve kötü yanları nelerdir? Örneğin bazen evde bunalıp birisi su getirse diye düşününce durumu garipsemek ya da yorgun gelince evde rahat rahat dinlenebileceğini bilerek mutlu olmak gibi.

0|0
1412

En İyi Erkek Görüşü

• avantajları

-ev dağınık kalabilir, yatağını toplamasanda olur

- gününü istediğin gibi geçirebilirsin

- kimseyle konuşmak zorunda değilsin

- sessizce kafanı dinleyebilir yada yüksek sesle şarkı söyleyebilirsin

- en güzeli ise, bişey giymek zounda değilsin

dez

- bulaşıkları çamaşırları yıkamak

- bu kadar..

avantajlar 5-1 gibi net bir skorla taraftarlarını mutlu ediyor sayın seyirciler

0|1
    0|0
    • haha :D super bu arada ben son 2 yildir bulasik camasir isine buldum cozumu, 2-3 gunde bir birisi geliyor camasir ve genel temizlige , bulasik icin ise makineye koyunca yikaniyorlar en azindan :D

• tabagin icinde baska tabak olur sorun cozulur :D

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 14

• Valla yalnış yaşamadığım için bilemiyorum.. Ama, @hell_in_hell'in söylediklerinde haklı olanlar var ve her iki durumun da avantaj ve dezavantajlı yanları var..

Ancak, ben ailemle gerçekten çok mutluyum.. Ve neredeyse, yanlız yaşıyormuş gibi hareket edebiliyorum.. Babam bilhassa çok anlayışlı ve ben de onun bu anlayışlı tavır ve davranışı karşısında onu üzecek bir şey yapmamaya dikkat ediyorum..

Yani, sevgilile gece çıkıp, geceyi dışarıda geçirebiliyorum.. Bu durum daha ilk tanışmamızın ilk ayından itibaren bu şekildeydi.. Şimdi zaten sevgilim evimize gelip rahatlıkla kalabiliyor..

Bunlardan başka daha ne isterim ki.. İstersem ancak belamı istemek kalır.. Di mi..? :))

0|1
    0|0
    • evet kesinlikle belani ariyor olabilirsin :D ben bile kiz kardesimin sevgilisi ( su an esi ) geldiginde neler yapardim zavalliya, salonda anca kanepede oturur kiz kardesimden 2 metre uzak dururdu, gece kalmasi ise imkansizdi :D

• ablam değil kiz kardesimdi evlenen :) ve sadece ikimiz yasiyorduk, abi olarak gitmesi icime oturmustu. evlendiginde de itirazlarima ragmen henuz 18 yasindaydi ben ise sadece 20 idim

• Evet canım anladım senin o anlardaki ruh halini.. Ama, o an öyle davranman gayet normal.. İçinden gelen duygularla hareket etmişsin sen.. Bunda yadırganacak, garipsenecek bir durum yok..

• Ailemin yanında okuyorum ama yılın yarısını evde tek geçiriyorum. Ev bana kalıyor diyebilirim yani :) Bence yalnız olmanın avantajları dezavantajlarından daha çok. Şöyleki;

Bir kere evde özgürce dolaşabiliyorsunuz, duştan çıkınca üzerinize bir tişört geçirip, son ses müziğinizi açıp, ortalıkta nidalar atabiliyorsunuz. Bu keyif bile benim için evde yalnızlığı tek geçme sebebim.

"Neden bu saatte yatıyorsun?", "Gözlerine yazık, artık kapat şu bilgisayarı", "Çalıştın mı?", "Bu saatte duşa girilir mi?" gibi bıdı bıdı sorulara maruz kalmıyorsunuz. İstediğiniz an istediğiniz yemeği yapma özgürlüğüne sahip olup, istediğiniz saatte istediğiniz yere gidebiliyorsunuz. Gecenin 4ünde canınız istedi diye kulaklıkları takıp, delice dans edebiliyorsunuz.

Dezavantaj olarak, faturaydı, ev işlerinde destek olacak biriydi, yalnız kalmaktan sıkılmaktı vs. Bunlar olabilir. Ama zaten evde tekken, canınız sıkıldığında istediğiniz arkdaşı istediğiniz saatte eve çağırma özgürlüğüne de sahip olduğunuzdan kolayca aşılabilcek bir durum bu da.

0|1
    0|0
  • Hem özel yurtta, hem devlet yurdunda, hem evarkadaşlarıyla evlerde yıllarca, hem tek başına hem sevgilisiyle aynı evde yaşamış biri olarak diyebilirim ki, yalnız yaşamanın en harika olayı özgürsün, ne zaman ne yapacağına sen karar veriyorsun.

Başkasının söylenmesini çekmiyorsun, odalarda gizli gizli kullanılan elektrik sobaları sayesinde faturaların aniden kabarmıyor, telefon faturaların bi ay 10 gelirken diğer ay 180 gelmiyor. Akşam eve geldiğinde, öncesinde buzdolabına koyduğun yemekler yenmiş bulmuyorsun, eve geldiğinde bangır bangır müzik değil, huzur karşılıyor seni.

Kötü yanları ise, yok denecek kadar az. Çünkü yalnızlıktan sıkılma gibi birşey olduğunda zaten arkadaşlarını hesapsızca çağırmak elinde. Sadece tek kötü yanı, bir sapık dadanması. Örneğin, benim bir kere gecenin 4unde kapım tıklatıldı. Apartmana girdiği ve kapına kadar geldiği düşüncesi o mahvediyor seni. napacağını şaşırıyorsun ve gerçekten korkuyorsun. İşte o anlarda soğuk kanlı olamayan bir yapın varsa, bir arkadaşla en azından bu durumlarda daha mantıklı hareket edebilirsin.

Bir de ev arkadaşyla kaldığım dönemde, hep ocakta unutulan tencereler, gaz sızması ile karşılaştım. Burnum harika olduğu için şak diye kapatan ben olurdum. Hayatlarını da kurtarıyorsun aslında :D

1|1
    0|0
  • yalnız yaşamadım hiç avantajı nı dezavantajını bilmem tahminen yalnız yaşasaydım dış dünyayla bağlarını koparmış biri olurdum benim için tamamen avantajsız bi durum olurdu yaşama enerjimi etrafımdaki insanlardan alıyorum

0|1
    0|0
  • bunu erkek ve bayan olarak ikiye ayır

avantaj

erkekler:

1.eve karı kız atabilirisin

2.dır dır yok

kadınlar:

1.istediğin vakit çık dışarı yanda abin ve babanın keskin bakışları yok ohhh misss gibi

2. ev dağınık olsun kimse demez düzelt deyü

dezavantaj:

erkekler:

1.çmasır bulaşık yıkayacak kismeler yok

2.master şef te olabilirsin (beence bunu benle senden iyi kimse anlayamaz etmus kapiş ;)

bayanlar:

1.rahatsız eden sapıklar olabilir

2. cidden pek güvenli değildir

ama en iyisi aile ile yaşamak

0|1
    0|0
  • aslında yanlız yaşamayı isterim:)keşke öyle bir avantajım olsa istediğim saatte kalkmak yada uyumak sessizlikte kendimle kalmak güzel olurdu.hesap vermek yok :)geç kaldın nerde kaldın gibi sorular yok herşey senin kontrolünde.içindeki çocugu ortaya çıkarmak gibi :)tabi arada yanlızlıgını hissetceksin ama her güzel şeyin bir kötü tarafı vardır.hayat bu dört dörtlük birşy yok :)

0|1
    0|0
    • erken kalkma olayi is ve okulla alakali :D yalniz da olsan uyaniyorsun yani

• bocekten kastim insanlar değil pis evdi :D

• yoo anladımm etmus şöyle anlatayım eve gelen arkdaş sayısı artıkca ev daha çok kirlenir :)bunuda düşünmek lazım tabiki ev kirlenir gönül ister kirlenmesin ama :) elinde sonunda kaçılmaz sonn ama istediğin ana bırakabilirsin temizliğini aceleye getirmezsin istediğin şekilde temizliğini yapabilirsin güngüz veya gece yanlızsan eger :)ama birileri burnunu soktugunda düşünsene yok yok yanlız yaşamaktan yanayımm

• sorumluluk alma acısından avantaj bence, daha özgürlükcü ve rahat bi yasam. + sınırsız parti :D

dezavantaj olarakta yalnızlık hissi bazen insan ses arayabiliyor :)

0|1
    0|0
  • tebessüm ettim okuyunca,sanırım yalnız yaşamak özgürlük olarak adlediliyor,yazık..

insanın tabiatı yalnızlığı kaldıramaz ,gece istediğin vakit eve girebilmeyi avantaj olarak görmek komik geliyor bana,

güven zemini tam olduktan sonra yalnız kalmak istediğimiz o kısa zamanları, istediğimizde yaratır ve hayatımıza devam ederiz...

0|0
    0|0
  • ben yalnızlığı sevmem

0|1
    0|0
  • sevilmek güzel bir şey etrafında insanların olmasını bu sebeple istersin fakat bazen fazla ilgi sıkar insanları bunalırsın böyle zamanlarda kaçarsın yalnız kalırsın yaşadıklarını düşünürsün bu mesela beni çok mutlu eder yalnız kalmak hiç bir zaman beni üzmedi ve üzmeyecek bence kimsede yalnız kalınca hüzünlenmesin kafanızı dinleyinn...

0|0
    0|0
  • Yalnız yaşamak en güzeli. Temizlik açısından zor olsa da hiçbir dezavantajını görmüyorum. Yalnız yaşamaktan ev arkadaşına geçiş yaptığım için de isyan ediyorum arada. Kim olursa olsun, birileriyle yaşamak, ortak bir yaşam alanının olması zor. Yalnızlığa fazlasıyla ihtiyaç duyan bir yapım var, ses duymak beni rahatsız edebiliyor. Oysa yalnızken tamamen özgürüm kendi evimde. Canın sosyalleşmek istediğindeyse birlerini çağırabiliyorsun, sen çıkıyorsun dışarıya. mis.

0|0
    0|0
    • haah ev arkadasi olayi zor, 2 arkadasla kaliyordum ama ev nufusu nedense en az 10 oluyordu hep...

• bir de banyo sorun oluyor. neyse.

• yok o sorun olmuyordu :D banyo kapisi kirildiginda biraz igrencti o kadar

• rahat rahat gez dolaş karışan yok kıskanan yok çok rahat oluyosun her yönüylee ama bazen öyle olmuyyor ;(

0|0
    0|0
  • Hiçbirşey yalnız yaşamak kadar güzel olamaz. Yemek temizlik dışında.

0|0
    0|0
    • bir de su getiremeyen kedi var... su getirse iyi olacakti yahu

• of hayat ne diyeyim ebn bunları yemekten zevk alıyorum. tamam aşırı kilomyok ama sıfır olmak isterdim.. hayal tabı bana

• exper level ok.

• dezavantajına henüz pek denk gelmedim, ama avantajı içinde dilediğin gibi kafa dinleyebilmek, istediğin televizyon kanalını izleyebilmek, istediğin kadar asur cubur tüketebilmek ve hatta evde çıplak dolaşabilmek sayılabilir sanırım. aklıma ilk gelenler bunlar, başka bir şeyler hatırlarsam gerekli güncellemeleri yaparım artık:)

0|1
    0|0
    • dezavantaji sadece evde acikinca ya da susayinca birilerinin getirmemesi :D ama azimliyim kediyi su getirmeye alistirmaya calisiyorum

• biliyorum :D ama icti dedigim bos sisenin dibini yalamasi :D o durumda bile kafa oluyor

• abur cubur mu :) bundan bende şikayetçiyim kendi adıma hele yazın buz gibi kola iyi geliyor düşüncesiyle bende abur cubur tüketiyorum ama asıl yazın büyük bir fırsat benim için kilo verme adına . sadece çağrışım yaptı paylaşmak istedim.

Erkekler Ne Diyor 11

• ERkek icin kız arkadaşın yada erkek arkadaşların gelir ara sıra .

zaten tek yaşamasan bile gec gelince cok fazla bişey olmaz evine ailenin yanına

ama şu var bulaşık derdi ev temizligi felan arkadaşların gelip evi dagıtır gider gibi.

Kız icin semte göre tehlikeli gec gitsen yoluna biri cıkarsa ne yapıcan . Ya da her eve gittiginde paranoya başlama ihtimalin bile olur

0|1
    0|0
  • yalnız yaşamanın sabah erken kalkıp uyku sersemine kavaltı hazırlamak akşam işten o yorgunluk eve gelip yemek hazırlamak gibi dezavntajları mevcut... avantajları ise evde her istediğini yapablmek ohh ne güzel karışann yok sölenenin yok kendin ettin kendin buldun misali..:)))

0|1
    0|0
  • Ülkemizde kadınlar açısından yalnız yaşamak gerçekten her zaman iyi olmayabiliyor.Ancak öyle kabus gibi evlilikler vardır ki,yalnızlığı mumla aratabilir.

Yalnız yaşamanın zorluklarına gelince ;bu konu kişiye göre değişir.Ancak hayatı paylaşmak,zor günlerde biribirine dayanmak,seviçli günleri paylaşmak için de kafa dengi birinin yakında olması gerekir

Kıymetli Şairimiz Özdemir Asafın aynı isimdeki şiirinde yazdığı gibi: Yalnızlık paylaşılmaz. Paylaşılsa yalnızlık olmaz. Yalnızlık bir yaşam biçimidir. Herkesin harcı olmayabilir. Tek kişilik dünyalardaki yaşamlar,yalnız o hayatı yaşayanların gerçeğidir. Yalnızlık , ancak kalabalıkta iyidir.

1|1
    0|0
  • en son söylediğine katılıyorum . tabi kişiden kişiye göre değişir ne derece yorucu bir iş yapıyor falan . ama yanlız yaşıyorsan evin tüm ihtiyaçlarından keza bulaşık çamaşır ütü herşeyden sen sorumlusun . bunun da getirdiği ekstra bir yük var ve ona göre masraflarında artıyor.

0|1
    0|0
    • masraflar ve sorumluluklar :) ev islerini ogrenme asamasi cok komik oluyor ama

• yalnız yaşamanın avantajı sürekli özgürce kararlar verebiliyorsun,eve geç git erken git kimse sana bişi demiyor,evip topla toplama kimse bişi demiyor,eve bağın olmuyor kafan estiğinde günlerce başka bir yerde kalabiliyorsun

dez avantajlarına gelince

-sürekli bulaşık yıkamaktan ellerin maf oluyor,hele birde havalar soğukken sıcak suyla bulaşık yıkadığında o detarjanın buharı boğazlarını maf ediyor

-sürekli tencere yakıyorsun yemek yapmasını öğrenene kadar

-düdüklü tencere falan kullanıyorsan ocakta fazla kalmaması için saatini yada telefonunu kuruyorsun çünki sana hatırlatacak kimse yok yalnızsın

-sabah kalktığında kendi kahvaltını kendin hazırlaman gerekiyor bazen çok zor geliyor insana keşke diyorsun birisi olsada bigünde o hazırlasa aynı şey diğer öğünlerdeki yemekler içinde

-moralin bozuk olduğunda yanında konuşacak hiç kimse olmadığı zamanlarda çok zor oluyor

-ısınma olarak soba kullanıyorsan eve geldiğinde soğul oluyor sobayı yakman gerekiyor

daha yazmak isterdim ama birazda yazdıkların isyan ekmek gibi oldu kusura bakmayın.

0|0
    0|0
  • ben 7-8 ay gibi bi süre yalnız yaşadım . dezavantajları yemek,bulaşık. özeelikle de bulaşık. avantajları eve giren çıkanın belli olmaması :) , ölesiye dağınık ve pis yaşama özgürlüğü. :)) şöle bi bakarsam avantajı daha fazla sanki.

0|1
    0|0
  • Yalnız yaşamak aslında bana çok şey kazandırdı ne kazandırdı diyceksen sen de bilirsin. Yurtdışına eğitim için hem Amerika'ya hem İngiltere'ye gittim. Kıç kadar odalarda da kaldım. Burada tek başına kalmanın nasıl bir şey olduğunu insan çok iyi anlıyor. Evde yemek yapan, temizlikle uğraşan, alışveriş yapan, eksikleri gideren bir annen yok. Her şeyden sen sorumlusun alışveriş, temizlik, yemek. Vallahi ilk zamanlar baya zorluk çektim çünkü el bebek gül bebekken rahata alışmışken :)) tek yaşamaya başlıyo insan bi afalladım ama sonradan alıştım eve de çıktım saolsun yabancı bayanlar sayesinde bu işleri de güüzell bi şekilde halletim :)) :)) zaten ingiltere'de pek zorluk yaşamadım amerika sayesinde ama serbest olmak gibisi yok yaa onun tadı apayrı inşallah 2012 eylül'ünde yüksek lisans için tekrardan İngiltere'de olcam ve uzun bi zaman kalıcam :)

0|0
    0|0
    • yalniz yasama klavuzu yazabilirim ben :D 11-12 yildir zaten aile destegi hic bir sekilde olmaksizin yasiyorum, ondan onceki 4 yil da zaten yatilidaydim :) sanirim en son 13 yasimda evdeydim tam olarak :D bir ara keyfini surmustum bak hayal meyal hatirliyorum :D

• yok ben nyc\ abd deyim 8.5 yildir :) daha oncesinde de surekli gelip gitmistim ama asil yerlesmem baya riskliydi :D buraya gelirsen beklerim ya da bizim turne programlarinda senin yakinlarinda bir yer varsa o zamanda gorusuruz

• tabiki memnun olurum. :))

• Yalnızlık Allah'a mahsus

Yalızsan bir damlasın İnsanlarla bir deniz ol

Zor ya yalnızlık çekilecek çile değil ama bi şekilde yalnıızız işte üffff

0|0
    0|0
  • İnsan bazen evde bir ses arar olabiliyor.

0|0
    0|0
  • yanlız yaşamanın avantajı özgür olmak

0|0
    0|0
  • Eğer uzunca zamandır yanlız yaşıyorsan alışmışsındır.Yanlızlık yeni başlamışsa bu sıkıntı verir.

dön nerelerdeysen dön

alışımadım sensizliye

alışamadım kapıyı anahtarla açmaya

bazen sensizliiği unutup zile basıyorum

kapının açılmayışı tokat gibi vuruyor yüzüme

dön nerelerdeysen geri dön birtanem

ne ben ayrılığı sevdim ne ayrılık beni

dön nerelerdeysen dön

odam sensiz odam sessiz

bazen sensizliği unutup sana sesleniyorum

duvarlarda yankı yapan sesim

tokat vuruyor yüzüme