İlluminati Hakkındaki Gerçekler!

SmellSmoke

Herkese merhaba arkadaşlar.. Bu Bence'mde kafamızı epey meşgul eden, gizemlerin efendisi sayılabilecek ve benim bir dönem üzerine fazlasıyla kafa patlattığım konuların içerisinde yer alan İlluminati'ye değinmek istedim. Hepimiz konuyla ilgili az çok kulaktan dolma bilgilere sahibiz peki ama gerçekte İlluminati nedir ? İlk olarak nerede ve ne zaman ortaya çıkmıştır ? Hangi amaca hizmet etmektedir? İlluminati sembolleri nelerdir ?

İlluminati Hakkındaki Gerçekler!

İlluminati nedir ve ne zaman ortaya çıkmıştır?

İlluminati Hakkındaki Gerçekler!

İlluminati, Aydınlanma Çağı döneminde 1 Mayıs 1776 yılında Adam Weishaupt adındaki Kabbalacı hukuku profesörü ve Baron Von Knigge'nin birlikte kurdukları topluluktur. Sözcük anlamı ''aydınlanmışlar, aydınlanmış olanlar'' anlamına gelmektedir.

Örgüt hangi amaca hizmet etmektedir?

Bu örgütün temel amacının var olan dinlerin toplum üzerindeki etkilerini ortadan kaldırmak olduğu bilinmektedir. Bunun dışında kadın ve erkeklerin eşit bir şekilde yaşamalarını sağlamak, bilimsel inanışlara yönelmek ve dünya üzerinde baskıcı ülkelerin yetkilerini ellerinden almak olarak da dile getirilebilir.

Örgüt nasıl kapatıldı ?

İlluminati Hakkındaki Gerçekler!

Bavyera'nın yönetici ismi 1777 yılında değişti. Örgütün yeni yöneticisi Karl Theodor oldu. Thedor başa geldikten sonra İlluminati'nin de içerisinde bulunduğu bütün topluluk ve cemiyetleri kapattı. Baveryan hükümeti 1785 yılında yayınladığı bildirgeyle İlluminati'nin açık olan bütün faaliyetlerine son vermiştir. Hükümet tüm yazışmalara ve belgelere el koydu.

İlluminati hakkındaki söylentiler

İlluminati Hakkındaki Gerçekler!

İlluminati örgütünün dağıtılmasından sonra, her ne kadar faaliyet göstermediği düşünülse de dünyadaki gizli bilgilere ve inanışlara göre İlluminati topluluğu günümüzde tam tersi faaliyetlerine tam gaz devam etmekte ve dünya üzerinde binlerce kişiyi kendi bünyesine katmakta..

Bu gruba Hegel'in de üye olduğu ileri sürülmektedir. Hatta grubun kendisine ilke edindiği düşüncelerin bir çok kısmının Hegel'in tez- antitez kurallarından alındığı bilinmektedir..

Modern İlluminati zihin kontrolü teknikleri kullanarak devletleri yıkmayı, dini yok etmeyi, sosyal düzeni bozmayı ve benzeri amaçları güdüleyen bir topluluk olarak gösterilir. Örgüt hakkında öne sürülen diğer bir bilgi de şeytana tapmalarıdır.

İlluminati sembolleri neler gelin hep beraber bakalım;

666

İlluminati Hakkındaki Gerçekler!

Şeytanın ve satanizmin işareti gibi anlamları olan 666 İlluminati işaretleri arasında.

Pentegram

İlluminati Hakkındaki Gerçekler!

Sık karşımıza çıkan bu figür tarihte pek çok farklı yerdekullanılmıştır. Pentegram işareti hakkında net bir tanım yapılmasa da üst köşenin ruhu, diğer dört köşenin ise hava, ateş, su ve toprağı sembolize ettiğidir.

Piramit ve tek göz

İlluminati Hakkındaki Gerçekler!

İkisi bir arada da kullanılabilirken zaman zaman tek tek de görüyoruz bu sembolleri. Özellikle günümüzde popüler olan şarkıcıların kliplerindeki subliminal mesajlardan hatırlarız. Her şeyi gören göz olarak tanımlanan Horus'un gözü ve Mısır'ın en büyük piramidi olan Keops..

Damalı yüzeyler

İlluminati Hakkındaki Gerçekler!

Kafelerde, evimizde, restoranlarda kısacası her yerde karşımıza çıkan damalı zeminlerin doğaüstü varlıklarla iletişimi kolaylaştırdığına inanılıyordu. Siyah beyaz renklerden oluşturulmuş yüzeyler de İlluminati'nin sembolleri arasında.

Babhomet

İlluminati Hakkındaki Gerçekler!

Örgüt hakkında öne sürülen diğer bir bilgi de şeytana tapmalarıdır. İlluminati'nin kullandığı sembollerden biri Babhomet'tir. Paganlar için Yunan mitolojisinde tanrı olan Pan niteliğindedir. Fakat Masonlar ve onların uzantısı olduğu düşünülen örgütlerde Babhomet dünyanın yaratıcısı olduğuna inanılan keçi başlı tanrıdır.

Bir Bence'min daha sonuna gelmişken, herkese teşekkür eder, keyifli geceler dilerim.. :)

#smellsmoke

İlluminati Hakkındaki Gerçekler!
32
14
Görüşünü yaz
14Kız Görüşü
32Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

 • _Elyise

  Güzel bir bence, bu konu yaz yaz bitmez gerçekten! Bende çok araştırdım ve kafa patlattım inanılır gibi değil gerçekten
  Dünyada büyük olaylarda bunların parmağı olduğunu kesinlikle düşünmüyorum
  9-11
  covid
  bazı doğal afetler
  bunların amacı insan nüfusunu 500 milyona indirmek savaş salgın doğal afetler bunlara yönelik
  Ve bu üyelerin gerçek insan olduğunu da düşünmüyorum!
  stargate filmini izledin mi hiç? Bir profesör o filmin gerçek olduğunu belirtmiştir ve bence doğru söyleme olasılığı çok yüksek!
  Bu varlıklar korku ve nefretten besleniyor! Sevgiyi hiç sevmezler!!! EİNSTEİN boşuna bas bas “bu dünyayı sevgi kurtaracak” diye bağırmadı
  neyse eline sağlık bebiş çok fazla kafa ağrıtmayım 😂😂😂😂 çok şey var 🤦🏻‍♀️

  SevdimKatılmıyorum 2 Kişi
  Yorumla
  Görüş hala geçerli mi?
  • SmellSmoke

   Est. Çok teşekkür ederim canım 😊🖤

  • _Elyise

   Eig için teşekkürler bebiş ❤️✌🏼

  • SmellSmoke

   Rica ederim 🖤🤘

  • Hepsini Göster

En İyi Erkek Görüşü

 • Pulsarr

  Emeğine sağlı güzel bir bence olmuş bir ara böyle klipleri falan incelerlerdi illuminati izleri diye :D

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1331
 • dogan22

  Hayatta hiç bir şeyi romantizme etmeyi sevmiyorum. Bu adamlar 300 yıl önce düşünce özgürlüğü, bilim özgürlüğü savunmuş. Bizi alıp 300 yıl önce x bir ülkeye görürsen bizide kral, kilise, din adamları şeytanlıkla, vatansızlıkla itham eder. Tutuklarlar ve öldürürler. Bilim adamı da enayi değil kendini öldürtsün. Ne yapacak bu tarz düşünen insan? Gizlenecek tabiki. İlluminati denilen de bu. Bilim, sanat, müzik, felsefeyle uğraşan insanların gizli gizli faaliyetlerini yürütmesi.

  Sevdim 3 Kişi
  Yorumla
 • CanerGök

  Bu konularla ilgilenenler, özellikle bu örgütle ilgili en temel bilgileri vermişsin. Eline sağlık, güzel bir bence olmuş.

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • 34Constantine

  Ben sana daha bomba bir özellik söyleyebilirim. İlluminati herkes tarafından dünyanın en gizli örgütü/öğretisi kabul edilir ama dünyada İlluminati ile ilgili bilgisi olmayan kimse yoktur :) Bu kadar gizli dedikleri örgüt ile ilgili bu kadar çok bilgi kırıntısı nasıl oluşuyor? Tamamen uydurma ve teori.

  SevdimKatılmıyorum 2 Kişi
  Yorumla
 • benkendall

  Şeytan'ın yüceliğini kabul etmek tanrıya şirk koşmakla birdir. Çünkü Allah'ın ismi 99 şeytan'ın simgesi 666'dir dediğin gibi. Yani Şeytan Allah'ın dedikleri ve emrettiği her şeyin tam tersini yapar. 6 sayısı bu sebeple şeytanı temsil eder aslında.

  Bu konulara ortaokulda çok sarardım😄 artık bıraktım çünkü her şey teori. Gerçek olsa bile kanıtlanamıyor. Özellikle İlluminati tarikatını A'dan Z'ye kadar araştırırdım. Mazi...

  SevdimKatılmıyorum 2 Kişi
  Yorumla
 • ωιтcнєя

  Günaydın,

  Çok güzel içerikler üretiyorsun. Bu kadar az görünür olması üzücü cidden. Eline sağlık..

  SevdimKatılmıyorum 2 Kişi
  Yorumla
 • YarenNaz94

  İlluminati gizli bir örgüt değildir. Herkesin bildiği bir örgüt. Sadece kapılar kapandığında konuştukları gizlidir. Ve asla bilgi sızmaz dışarı. Tam olarak dinen neye inandıklarıda muamma çünki aralarında hiristiyan olanıda var.

  SevdimKatılmıyorum 2 Kişi
  Yorumla
 • wiosnna

  Çok ilginç bir konu ve çok akıcı bir yazı olmuş, hepsini okudum. Emeğine sağlık.

  SevdimKatılmıyorum 2 Kişi
  Yorumla
 • Pullman

  Bilgilendirici güzel bir bence olmuş. Emeğine sağlık :)

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
  • SmellSmoke

   Teşekkür ederim 🍻😊

  • Pullman

   Pasta için de ben teşekkür ederim 😂

  • SmellSmoke

   Benim için bira senin için pasta sanırım 😊🤘 Keyifli geceler.

  • Hepsini Göster
 • sozdemir

  "Bu örgütün temel amacının var olan dinlerin toplum üzerindeki etkilerini ortadan kaldırmak olduğu bilinmektedir. Bunun dışında kadın ve erkeklerin eşit bir şekilde yaşamalarını sağlamak, bilimsel inanışlara yönelmek ve dünya üzerinde baskıcı ülkelerin yetkilerini ellerinden almak olarak da dile getirilebilir."

  Amacı gayet makul 🙂

  Sevdim 2 Kişi
  Yorumla
 • azbuka

  Yanlış bilgiler mevcut.Örgütün amacı dinleri ortadan kaldırmak değil hatta bir dine mensup olanlara illuminati daha hoş bakar. İlluminatinin amacı tüm dünyaya cumhuriyet getirmektir en çokta kendi amacına hizmet etmeyen ülkeler için bunu yapmıştı. İlluminati sadece bir maskedir aslolan tavistok örgütüdür. İlluminatiyi de onlar piyasaya sürdü zaten. Tavistok örgütünün illuminati gibi piyasaya sürdüğü yüzlerce örgüt var biz sadece illuminatiyi ve gül haç örgütünü biliyoruz.

  Yorumla
 • Subarusti

  gizemli şeyler hep dikkatimi çeker emeğinize sağlık :)

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • olasılıklararenedak

  Çok komplo teorisi var. Artık nerede abüdik gubidik şeyler görüyorum diyorum orada komplo teorisi var. İlliminati hakkında birçok komplo teorisi bulunmaktadır.

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • Deliyimbendeliyim

  Kenedy fed i abd ne bağlicaktı öldürüldü belgeselini izle. FED yani abd nin merkez bankasının sahibi rockafeller

  Sevdim 2 Kişi
  Yorumla
 • Kleopatara

  Gizli orgutler var evet ama iluminati cok ortaliga dustu bence onun asil babalarina bakmak lazim. Bunlar hermes thot dan besleniyor evrenin ulu mimari vs tanrilari degisik

  Yorumla
 • ToprakBey_

  Agalar okumaya Fatihayla başlayın ne olur ne olmaz.

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • Abzaham

  Şeytan çok cool. Öldürülme tehlikesi olmasa t-shirt giyip gezicem sokakta

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • ufk34

  Gayet güzel bilgilere yer vermişsin eline beynine sağlık.

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • Ank1982

  Bazen inanıyorum izlediğim belgesellerden sonra , iyi geceler.

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • ByHaRBi

  Piramit Mevzusu Müslümanların 3. Gözü Kardeşim O Açılırsa Hepsinin Düzeni Bozulacak Asıl İllüminati Armegadon Savaşı İle Alakalı İlim, bilim, biyolojig ve bilşim savaşıdır. 😉

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • Eʟᴘʀᴏғᴇꜱꜱꜱᴏʀ

  Neden amerikan dolarının üzerinde horusun gözü var acaba emeğine sağlık.

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • Daha Fazla (24)
YÜKLENİYOR...