Havaya Dil Darbeleri Atan Atarlı Eleman!

Maidetta

Kimden mi bahsediyorum. Tabikii komada ederinden bahsediyorum. Siz bakmayın onun paytak, paytak yürüyüşüne. Bedenim %51'lik hissesi timsah familyasına aitken %49'luk hisse kertenkele familyasına aittir. Havayı koklayarak avlarını bulur. Havayı koklayan adamla yakın akrabalığı var mı bilemem. 🙄 Birisi dil atıyor, birisi kokuyor. 😅 Ben bunları çapkın erkeklere benzetirim o dil darbeleri öncelikle avının üstünde bir iltifat edasında gezinip avını mayıştırınca arka fonda. "Son darbeyi vurdun gittin be insafsız".. Şarkısı çalar.

1)Sürüngenler familyasından en refah hayatı yaşayan canlıdır..

Havaya Dil Darbeleri Atan Atarlı Eleman!

Boyları 3 metre ağırlıkları 140/150 kiloya kadar ulaşabilir. Paytak paytak yürüyen bu canlar önden basık, arkadan kalkık tofaşk görüntüsüyle sellektör atarak hayvanlar aleminde gezerler. (sellektörden kastım dilleri). :)) avlarını sersemletici bir ısırıkla kendinden geçirir. Sonra afiyetle Halil, İbrahim sofrası oluşur. Birlik beraberlikte can yakarlar. Birbirlerine öyle tutkundurlar.

2)Bu evin hem erkeği, hem kadınıyım..

Havaya Dil Darbeleri Atan Atarlı Eleman!

Sanırım bunu komidin ejderi söylüyorsa, şöyle bir durup düşünmek gerekir. 🙄 Bu ejderler partenogenez sistemiyle erkek olmadan yumurtaları dölleyebilirler. Genelde bitkilerde olan bu bilimsel olayı bu canlılarda kullanabilir.

3)Hareket kabiliyetleri familya türüne göre oldukça yüksektir.

Havaya Dil Darbeleri Atan Atarlı Eleman!

Kısa bacakları ve yüksek kilolarıyla saatte 20 km hızla koşabilirler. Bir insana göre oldukça hızlıdırlar. Özet kuyrukları çekip yakalayamaz ki demeyin :/ yakalarsa dil atar felç eder 🙄

4)Yürüyen zırhlı makinalardır

Havaya Dil Darbeleri Atan Atarlı Eleman!

Derileri katman, katman oluşan pullardam, yani ufak kemiklerden oluşur. Güdümlü dişlere karşı güzel bir savunma politikasıyla en kesici dişle, pençeler bile vaylar bana der. Bu psikopatın bir kaç belgeselini izlemiştim hayvanı ne güzel yalıyor yaa derken hop bir ısırık almıştı ://

Can sıkıntısı işte ://

Havaya Dil Darbeleri Atan Atarlı Eleman!
19 Görüş