Evde Kuruyan Cildini Anında Nemlendirmenin Sırrını Keşfet!
Kapat

Yaratıcı ve Uzay Teorileri: Uzaylılar Gerçekten Var mı?

CerenKaaya

1.) Koskoca evren varken

Yaratıcı ve Uzay Teorileri: Uzaylılar Gerçekten Var mı?

Evren hem çok büyük hem de evrende binlerce yıldız ve gezegen var, böyle büyük bir evrende sadece bizim olmamız bence çok saçma, yaratıcı sadece bizi yaratmış olamaz, emin olun başkaları da, başka ırklar ve uzaylılar.

2.) Buluşma

Yaratıcı ve Uzay Teorileri: Uzaylılar Gerçekten Var mı?

Teknoloji çok geride olduğu için, belki de bunu okuyanlar için o günleri görmek pek mümkün olmayacak, henüz çok erken, daha kat edilecek çok fazla yol var, ama ben şunu biliyorum ki, o filmlerde gördüğünüz, ışık hızı ile bir yere seyahat etme falan, bunların hepsi bir zaman sonra gerçek olacak, kim bilir, belki de 500 veya 1000 yıl sonra.

3.) Aramızdalar

Yaratıcı ve Uzay Teorileri: Uzaylılar Gerçekten Var mı?

Uzaylılar dünyadalar mı, bizi izliyorlar mı? Eğer öyle bir şey varsa ve koskoca evrende onlar, bizim onları fark etmeden bize ulaşmış ve aramıza sızmışlarsa, bu büyük bir sorun demektir. Çünkü insanlığın gelişmesini istemiyor olabilirler, belki çıkan savaşların ve olanların sorumlusu da onlar! Bizi daha gelişmemiş bir ırk ve toy olarak görebiliyor olabilirler ya da tüm bu uçan daire cisimleri falan, 51. bölgede uzaylı var gibi anlatılanlar, bunların hepsi sosyal medyanın bize yaptığı bir oyun olabilir, belki de dünyada sadece insanoğlu var.

4.) Uzay, mesafeler

Yaratıcı ve Uzay Teorileri: Uzaylılar Gerçekten Var mı?
Yaratıcı ve Uzay Teorileri: Uzaylılar Gerçekten Var mı?

Uzayın büyüklüğü, öyle çizimlerde veya görsellerde anlatıldığı gibi, basite indirgenecek bir şey değil, size görsellerde bir güneş sistemi ve bir yıldız gösteriliyor ve uzayın her yerinde öyle parlak ışıklar falan yok, ilk görselde gördüğünüz gibi gezegenler derin bir karanlığın ve boşluğun ortasında duruyorlar, uzay o kadar büyüktür ki, bu anlayış dışıdır, yani bir insan bunu anlayamaz, çok büyük mesafeler vardır.

5.) Yaratıcı

Yaratıcı ve Uzay Teorileri: Uzaylılar Gerçekten Var mı?
Yaratıcı ve Uzay Teorileri: Uzaylılar Gerçekten Var mı?

O insan bedenini, insan ruhunu yaratan ve tasarlayandır, onu sorgulamak veya düşünmek yanlış değildir, yanlış olan, ona isim takmak, onu gereksiz din konularına dahil etmek, dini onunla ilişkilendirmek ve onu gereksiz birçok konuya dahil etmek... Yüklediğim görsellerdeki gibi, o bambaşka ve harikulade birisidir, evrende, uzaya şu dünyaya bakarak, onu tanımak, en doğrusudur, yıllar önce insanoğlunu bir başarı olarak yarattı.

6.) Yaratıcının elçileri, yöneticiler, birden fazla yaratıcı teorisi

Yaratıcı ve Uzay Teorileri: Uzaylılar Gerçekten Var mı?
Yaratıcı ve Uzay Teorileri: Uzaylılar Gerçekten Var mı?

Birden fazla yaratıcı sadece bir teorisi belki de doğru olabilir. İllaki enginliği ve düzeni sağlayan birileri olmalı, hayatı anlamlı kılan birileri olmalı. Belki de insanoğlu, aşırı gelişmiş bir ırkın torunları ya da diğer bir teori, bu gelişmiş ırklar asıl yaratanın elçileri, ama inanıyorum ki uzayda veya dünyada, bu tarz aşırı gelişmiş süper zeka ırklar var, belki de dünyadaki iklim ve doğa olaylarını, tüm bu düzeni onlar sağlıyorlar.

Yaratıcı ve Uzay Teorileri: Uzaylılar Gerçekten Var mı?
20
6
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşleri

 • thelegendkiller
  Şunu söyleyebilirim, rahatlıkla hem de; "Bizler bu evrende yalnız değiliz, değiliz, değiliz..." Delilim ne mi?

  Kuran bile bu konuda bana ışık tutuyor. Sadece Cin suresini okumanızı öneriyorum. Cin suresini okuyun ve orada anlatılan cin tasviri ile, bugünkü bizlere anlatılan, fimlerde yer alan cin tasvirini karşılaştırın. Kuran'da insan dışı aktif yaşamdan bahsedilen bir tek canlı var (hayvan, bakteri, bitki dışında) o da cinler.

  Şimdi ben ne demek istiyorum? Şunu demek istiyorum; Kuran'da dünya dışı aktif yaşamın var olduğu kanısına "Cin (yabancı heyet)" tasvirinden ulaşabiliriz. Hz. Süleyman'ın Cinlere saray yaptırması ne kadar da "Piramitlerin" yapımına benziyor değil mi? Nitekim piramitler bugün dahi yapılamayacak mucizevi bir eser.

  Piramitlerde yer alan resimler, daha doğrusu "hiyeroglifler" ise durumu daha da ilginç hale getirir nitelikte, çünkü geleceğe dair birçok resim var orada. Astronot kıyafeti giyen insan, helikopter, ufo gibi resimler...

  Bu dediklerim kesin kanıt mıdır? Elbette değildir lakin bir şeyin varlığını kabul etmemiz için de illa o seyi gözümüzle göreceğiz diye bir şey yok. Sen "Milyarlarca gezegen var, onları bünyesinde barındıran galaksilerden de milyarlarca var ama yaşam var mı, bilmem." dersen ben de sana "Hadi len oradan, senin aklını seveyim ben!" derim. Sorusu bile saçma, elbette var.

  Asıl sorulması gereken bir soru;

  Sümerler neden Ziguratın üst kısmına Rasathane kurdular?
  Görüş hala geçerli mi?
  • CerenKaaya

   hmm, ama konuyu kurana kitaba bağlanman, doğru değil.

  • CerenKaaya

   ve sadece cinler yok, başka uzaylı ırkları da var, cinlerin alemi karanlıktır, onların uzayla veya uzaylılar ile bir alakası yok.

  • HendsomeHell

   Göktekiler ve yerdekiler, isteyerek veya istemeyerek gölgeleri ile beraber Allah’a secde ederler.” (Rad, 15) burdan da anlaşılıyor ki kuran sadece cinler den değil yerde ve gökte yaşayan varlıklardan 1400 yıl önce yani teknoloji yokken bile söylemiş. Biraz araştırsanız herşeyi anlayabileceksiniz

 • azelcan
  Her sözü boyut boyut, ilmek ilmek bir kitap, diyor ki "gökler, kat kat, o katlara bir varlık çıkmak istiyor, izin yok yasak..! Kovalayan bir ışık, ışıktan kaçan, başka ışık" bunlara bir baksak, belki görürüz orada ki hayatı, ön yargısız olarak.
  Laplace'nin; bir paranın ağırlığı, açısı, atıldığında ki hızı ve tüm bunların hesaplaması bilinirse, yazı ya da tura geleceğinin bilinebileceğin den yolla çıktığı ve bunun da ancak şeytan kadar zeki (şeytana tapardı çünkü) varlıkların hesaplayabileceğini açıkladığı "çan eğrisi şeytan" teorisine bakmak gerk. Teoriden öte, fizik kanunu olan entropiye bakmak gerek. Ne diyor, düzensizlik oluşturan bir kuvettin oluşturduğu düzensizliği, düzenli hale getirmek için, daha büyük bir kuvvete ihtiyaç gerek. Biz bu kuvvete "Yaratıcı" diyoruz, adına "Allah" başkaları "yahve" ya da "Elohim" diyor.
  Çok güzel bir bence, teşekkürler.
  Görüş hala geçerli mi?
  • CerenKaaya

   yazdıklarından hiç bir şey anlamadım :D weadaead, düzensizliği düzene sokmak diyorsun ve bunun içinde yaratıcı diyorsun, hayır, yaratıcıya gerek yok, şeytan hakkında da bir şeyler yazmışsın, şeytan insanın tek dostudur, yani düzeni bizler sağlayacağız, şeytanda yanımızda olacak.

  • azelcan

   Yazdıklarından anlaşılıyor anlamadığın. Laplace'nin şeytanı, bir teorinin ismi. Entropi kanu nu, anlaman için ise bir tabağa boncuk koy ve odana fırlat. Sonra tek tek topla, işin bitince de düşün, dağıtırken mi, toplarken mi, daha çok güç harcadın?
   Kainatta ki düzen bizim becerebileceğimiz bir düzen değil. Herşey, boyut boyut, meselâ sesi duyarız ama her ses frekansının bir şekli var, çeşitli yöntemlerle de, görebiliriz bu şekli. Bu şekil herşeyde, mikro evrende de, makro evrendede, şaşmıyor.

  • CerenKaaya

   öncelikle, ne bir tabağa boncuk koyardım, nede onu atarım, ne gerek var ortalığı dağıtmaya ve sonra ortalığı kim toparlayacak, kainattaki düzen, senin böyle ses mes yazman kadar basit değil, sanırım kainat ve evren hakkında bir şey bildiğini zannediyorsun, veya bir şeyler ile bağdaştırıyorsun, düşüncelerine saygım var, ama düşüncelerin yanlış, ses frekansı demişsin, bu insan dışı bir olaydır, yani ses frekansları dalga boyunda ve hızında hareket ederler, frekansları açık gözle görmek mümkün değildir, ses frekanslarını ancak yaratıcı veya onun elçileri görebilir, mesela bencem de en son fotoğrafa bak, bu gibi üstün varlıklar veya ruhlar ses frekanslarını gözle görebilir veya onları kontrol edebilir, insanlık şu an, bazı ses dalga boylarını, bazı cihazlar ile iletebiliyor, bir bölgeden başka bir bölgeye kısa yolla, aslında bizim göremediğimiz o kadar şey var ki şu dünyada, ve senin o dediğin mikro makro evreni, sanırım dünyanın düzeninden falan bahsediyorsun, oluşan olaylar falan, işte bu yaratıcının elçileri tarafından kontrol edilen ve açık biz gözle görülen şeylerdir, veya öyle değilse, kendi kendine olay gelişen doğal olaylardır.

  • Hepsini Göster

En İyi Kız Görüşü

 • BoldBeautiful
  bu görüşlerin çomarları kızdırabilir
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

518
 • smt_smt
  Uzaylılarla ilgili somut hiç bir veri yok sadece insanlar öyle ümit ettikleri için bu kadar büyük evrende yanlız olmamalıyız, biri olmalı gibi düşüncelerden ortaya çıkıyor.

  14 milyarlık evrende dünya 4,5 milyar, canlılık 3.7 milyar, insan türü sadece 200 bin yıl yaşında yani uzaylı var olmuş ya da olacak olsa bile bizim zamanımıza denk gelme ihtimali düşük ve evrende canlılık oluşsa bile insan gibi akıllı bilinçli bir canlı evrimleşecek diye bir şey yok. hatta büyük ihtimalle insan gibi bir canlı değil de hayal edemeyeceğimiz akılsız patates domates gibi canlılar da olabilir.

  Occam'ın usturası diye bir basitlik ilkesi var " Bir olgunun açıklanması, mümkün olan en az varsayıma dayanmalıdır. Gereksiz olan ayrıntılar elimine edilirse doğru yaklaşımı bulmak mümkün olur." o yüzden ortada herhangi hiçbir somut veri yokken uzaylılar var mıdır diye düşünmek gereksiz bir sürü başka problemlere sebep olduğu için en basitinden uzaylılar yoktur. Yarın bir gün uzaydan bir sinyal alırız veya kapıma uzay aracı iner vb somut bir şey görürüz o zaman elimizdeki verilerle konuşuruz şimdi ne konuşsak boş.
 • serHAN4554
  Koca evrende galaximizin bir zerre kadar kaldığını düşünür ve en yakın yıldıza bile gitme ihtimalimizin olmadığı gerçeğiyle herşey olasılıklar dahilinde, yaratıcı konusuna gelirsek ortada mutlak bir güç olduğu gerçek ama kutsal kitapların tamamı insan yazması ve insanlığın en kötü icadı din olayıdır.
 • HendsomeHell
  Onlar uzaylı değil yıllardır 3 harflileri uzaylı diye yutturuyorlar. Cin olduklarını söyleseler islâma inanan sayısı artacak bunu istemedik leri için uzaylı diyorlar
 • KötülüğüNYükselişi
  1. Evrenin sana öğretilen gibi olduğunu nereden biliyorsun?
  Dünya dışına çıktın mı hiç?
  2. Uzaylı, istila, Anunakiler muhabbeti deccaliyet fikirdir
  • CerenKaaya

   boş yapma, ama nickini beğendim. zaten yazdım sosyal medyanın oyunu olabilir diye, ve şu evrende tek insanoğlunun olması biraz saçma.

 • mono4747
  vardır da çok uzakta olabilirler şu anki yakın gezegenlerde olsa bile bence akılı varlıklar olmaya bilirler
 • ANTI_deodoran
  Güxel. paylssim ellerine saglik benceee cok dùnya var zaten islamdada diyor 7 kat gòkte evren var 7 katda yerde var
 • paşapasapasa
  Bilim her zaman ilgimi cezbetmistir çok güzel bir yazı ✍️
  • CerenKaaya

   bilim mi, ya var ya, şimdi aklıma geldi, keşke teknoloji, bilim hakkında da bir şeyler yazsaydım.

  • Yaz iste niye yazmıyon

  • CerenKaaya

   bunda, düzenle kısmı yok.

  • Hepsini Göster
 • Muho8282
  Keşke olsalarda alıp görürseler beni ölünceye kadar dünya dünya bir yere kadar demi
  • CerenKaaya

   keşke ya, beni de götürseler, ama gülmek var, gülmeyi eksik etme, kendini sevmeyi ihmal etme, gül insan :)

  • Muho8282

   En son ne zaman içimden gelerek güldüğümü unutum desem sana

  • CerenKaaya

   neden unuttun, kim üzdü seni, kimler gülmene engel oluyor?

  • Hepsini Göster
 • AhsenEceArslan
  Varlar mı Yoklar mı Şüpheliler. Ama bu hayatta gizemli şeylerin olduğunu biliyorum.
 • Madenikız
  Dostum bizlerde uzaylıyız
 • Süper bir bence.
 • dogukanuygun
  Güzel bir bence olmuş eline sağlık.
 • anti-x40
  Zaman darılıyor ceren hanım
 • _кαğαи
  emeğine sağlık
 • HoşafAğızlı
  Evren sınırsızdır vardır kesinlikle.
 • Ceyda3506
  güzel paylaşım canım
 • Arda1230
  Güzel paylaşım ellerine sağlık
 • gelinherkes
  Çok güzel paylaşım eline sağlık
 • canaliii
  Bence yok
 • patrok
  Ellerıne. Saglık yazan ellerin dert gormesın
 • İstiQadın
  Yoxdur.
 • Gizli Üye
  Kafama takilan soru:evren neyin icinde? Karanlik madda karanlık enerji neyin icinde? Boşluktaysa o evren neyin icinde coklu evren teorisi gercekse coklu evren neyin icinde?
 • Gizli Üye
  ellerine sağlık
YÜKLENİYOR...