Zübeyde, Analar ve Oğullar Filmi Vizyona Giriyor!

13 Ekim’de Cumhuriyet’in 100. yılına yakışan, armağan gibi bir film vizyona giriyor! 🎬Zübeyde, Analar ve Oğullar filmi, kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın hayatına ışık tutuyor. Bir kahraman yetiştiren Zübeyde Hanım’ın yaşadığı savaşlarla, hastalıklarla ve kayıplarla geçen zorlu hayat mücadelesini izlemek, hiç şüphesiz bizi duygu yüklü bir yolculuğa çıkaracaktır.

Zübeyde, Analar ve Oğullar
Zübeyde, Analar ve Oğullar

Zübeyde Hanım’ın hikayesini biliyoruz ama kurtuluş mücadelemize ilk defa onun penceresinden bakacağız. İşte o kıymetli annenin hikayesini beyaz perdeye aktaracak olan bu filmi daha yakından tanıyalım.❤️

Bu Değerli Yapımda Emeği Geçenler

Aslıhan Güner, Zübeyde Hanımı canlandırıyor.
Aslıhan Güner, Zübeyde Hanım'ı canlandırıyor.

Onurlu savaşçıların yürekli analarına adanan "Zübeyde, Analar ve Oğullar" filminin yönetmen koltuğunda Cenk Yaz yer alıyor. Senaryosu ise İlber Tekinsoy’a ait. Zübeyde Hanım’ı yetenekli oyuncu Aslıhan Güner, Atatürk’ü ise başarılı oyunculuğuyla Alican Yücesoy canlandırıyor. Filmin diğer karakterlerine Emre Kınay, Devrim Nas ve Sitare Akbaş gibi sevilen oyuncular hayat veriyor.

Zübeyde, Analar ve Oğullar Filminin Konusu

Zübeyde, Analar ve Oğullar Filmi Vizyona Giriyor!

Bu film bizi zamanda yolculuğa çıkarıyor ve Cumhuriyet’imizin kuruluşundan önce savaşların, imkansızlıkların ve zorunlu göçlerin gölgesinde yeşeren umudu anlatıyor. Yüzyıllarca Anadolu ve Balkanların beşiğinde büyüyen bir ulus için açılan yeni bir devri bambaşka bir perspektiften ele alıyor. O ulusun kaderine yön veren önderi, onun gözünde Mustafa’sını, sonsuz gayretiyle yetiştiren annesinin gözünden izleyeceğiz.

Filmi özel kılan birçok özellik var. Bunlardan biri, Mustafa Kemal’in annesiyle olan ilişkisini hiç bilinmeyen detaylarla izleyecek olmamız. Bir diğeri ise gişe gelirlerinin bağışlanacak olması.

Gişe Gelirleri Darüşşafaka'ya Bağışlanacak!

Zübeyde, Analar ve Oğullar Filmi Vizyona Giriyor!

Zübeyde Hanım’ın vasiyetiyle 1921 yılında Darüşşafaka’ya bağış yapıldığı, cemiyetin arşiv taramalarında da ortaya çıkmıştı. Bilinen bu gerçeğe istinaden filmin gişe gelirlerinin bir bölümü Darrüşşafaka Cemiyeti’ne bağışlanacak.

Dünya Çapında Vizyona Girecek!

Zübeyde, Analar ve Oğullar filmi 13 Ekimde vizyona girecek.
Zübeyde, Analar ve Oğullar filmi 13 Ekim'de vizyona girecek.

12-22 Ekim'de Kanada’nın Toronto şehrinde gerçekleşecek olan Güney Asya Uluslararası Film Festivali'nde (IFFSA) açılış filmi olarak ücretsiz bir şekilde izleyicilerle buluşacak.

13 Ekim günü Türkiye ile eş zamanlı olarak Avrupa, ABD, Orta Asya ve Orta Doğu'da da vizyondaki yerini alacak.

Cumhuriyet’in 100. Yılına armağan edilen bu kıymetli filmi izlemek için sabırsızlanıyoruz ve emeği geçenlere çok teşekkür ediyoruz.

Başta saygı değer Zübeyde Hanım olmak üzere, milli mücadelemizin tüm kahraman analarını saygı ve minnetle anıyoruz.❤️👏

Zübeyde, Analar ve Oğullar Filmi Vizyona Giriyor!
Cevapla