Erken Boşalma Problemi Nasıl Önlenir?

SüslüBakteri

Erken boşalmanın kriterleri nedir?

Erken Boşalma Problemi Nasıl Önlenir?

Cinsel birleşmeden önce veya cinsel birleşmeden sonraki 1 dakika içinde boşalma durumu eğer 6 aydan daha uzun süredir gerçekleşiyor ise veya girilen cinsel ilişkilerin ortalama %70 inde erken boşalma durumu gerçekleşiyorsa kişinin erken boşalma problemi olduğu varsayılır. Tabi ki bu süre içerisinde ilaç kullanımı var ise veya ruhsal problemler mevcut ise hemen erken boşalma tanısı koymak yanlış olabilir.

Erken boşalma durumu var ise ne yapılmalı?

Cinsel sağlık, genel sağlığımızın bir parçasıdır. Bu tarz durumlarda bir doktor ile görüşmek ve bu konu üzerinde destek arayışında olmak utanılacak bir durum değildir. Mutlaka bir bilene ve bir doktora danışılmalı, gerekiyorsa ilaç kullanımına başlanılmalıdır.

Bunun dışında, kendinizi boşalma durumu üzerine strese sokmamaya çalışın. Başkaları ile karşılaştırmayın ve partnerleriniz ile bu konu hakkında açıkça konuşun ve onları da bilgilendirin.

İlişki içinde, partnerlerin birbirleri ile nasıl iletişim kurduğu erken boşalma durumu üzerinde gerçekten etkili olabiliyor.

Çevresel faktörler

Erken boşalma durumu sadece bir sağlık problemi olmak dışında, ruhsal problemler, çevre baskısı, ilaç kullanımı, partnerin beklentileri, yanlış mastürbasyon gibi durumlara da bağlı olabiliyor. Bu konu üzerine kendinizi stres yapmak, özgüvensiz hissetmek yerine bir sağlık kuruluşuna danışabilirsiniz. Bu durumun çok yaygın olduğunu ve herkesin başına gelebileceğini unutmayın.

Erken Boşalma Problemi Nasıl Önlenir?
25 Görüş