İlk Cinsel İlişkide Nelere Dikkat Edilmeli?

SüslüBakteri
İlk Cinsel İlişkide Nelere Dikkat Edilmeli?

Herkesin cinsel deneyimleri birbirinden farklıdır. İlk cinsel deneyim herkes için çok farklı olacaktır ancak genel olarak ilk cinsel ilişkiden ne beklenir veya ne beklenmez bunlardan bahsedeceğim.

Gerçekçi beklentiler

Öncelikle beklentileri ne kadar gerçekçi ve basit tutarsanız ilk deneyiminiz o kadar daha zevkli olacaktır. İlk deneyimde aşırı beklentiler, aşırı hayaller kurmak cinsel deneyim anında hayal kırıklığına sebep olabilir.

Planlama yapmak

Cinsel deneyimler plansız, organik olarak gerçekleşip yine harika olabilirler ancak söz konusu ilk cinsel deneyim olduğu zaman planlama yapmak stresi azaltacak ve partnerlerin daha rahat hissetmesine sebep olucaktır.

Cinsel ilişki sırasında iletişimde olmak

İlk Cinsel İlişkide Nelere Dikkat Edilmeli?

Cinsel ilişki sırasında iletişim halinde olmak, beden diliyle ve sözlerle iletişim halinde olmak süreci daha kolaylaştıracak ve ilk deneyimin akıllarda güzel kalmasına sebep olacaktır.

Acele etmemek

Cinsel ilişki sırasında aceleci davranmamak çok önemlidir. İki tarafın da yeteri kadar uyarılması, iki tarafın da yeteri kadar hazır hissetmesi önemlidir. Hemen olsun bitsin demek yerine süreçten zevk almaya çalışın.

İlk Cinsel İlişkide Nelere Dikkat Edilmeli?
30 Görüş