CİNSEL YAŞAM

Prezervatifle İlgili Doğru Bilinen 6 Yanlış ve tabukamu’dan Cevaplar

OKEY

Prezervatifler çok eski tarihlerden beri kullanılsa da, hala hakkında yanlış bilinen çok şey var.

Prezervatif seçimi zevklere ve ihtiyaçlara göre değişir ama önce prezervatifin temel özelliklerini öğrenmek gerekir. Şimdi, #İstediğinGibi bir cinsel yaşam için yanlış bilinenleri düzeltme zamanı! 🔥

Prezervatifle ilgili doğru bilinen yanlışlardan bazıları burada, daha fazlası tabukamu tarafından hazırlanan Prezervatif Kullanma Kılavuzu’nda! Görüşünü bekliyoruz.

Yorumlarınla ve like’larınla diğer KScanlar’a katılmayı da unutma.

1. Yanlış ❌: Prezervatifi nereye koysam durur.
Doğru ✅: Prezervatif önerilen saklama koşullarında saklanmazsa işlevini yitirip beklenen etkisini göstermeyebilir.

Prezervatifle İlgili Doğru Bilinen 6 Yanlış ve tabukamu’dan Cevaplar

2. Yanlış ❌: Prezervatifi ilişkinin ortasında takabilirim.
Doğru ✅: Prezervatif, sperm taşıyan ön sıvının geçişinin önlenmesi için cinsel birleşme ya da cinsel organların temasından önce takılmalıdır.

Prezervatifle İlgili Doğru Bilinen 6 Yanlış ve tabukamu’dan Cevaplar

3. Yanlış ❌: Üst üste iki prezervatif takmak daha çok koruma sağlar.
Doğru ✅: Kat kat giyinmeye benzemez! Tek seferde birden fazla prezervatif takmak prezervatiflerin birbirine sürtmelerine ve aşınmalarına sebep olabilir.

Prezervatifle İlgili Doğru Bilinen 6 Yanlış ve tabukamu’dan Cevaplar

4. Yanlış ❌: Prezervatifler yıkanıp tekrar kullanılabilir.
Doğru ✅: Prezervatifler iç çamaşırı değildir; yıkanıp tekrar kullanılamaz.

Prezervatifle İlgili Doğru Bilinen 6 Yanlış ve tabukamu’dan Cevaplar

5. Yanlış ❌: Prezervatifi esneterek takmak gerekir.
Doğru ✅: Prezervatifler bone değildir! Esnetilmeye ihtiyacı yoktur; aksine esnetmek prezervatife zarar verebilir.

Prezervatifle İlgili Doğru Bilinen 6 Yanlış ve tabukamu’dan Cevaplar

6. Yanlış ❌: Düşüncesi bile korkutucu ama prezervatif vücutta kaybolabilir.😱
Doğru ✅: Hayır, kaybolmaz ama sıkışıp kalabilir. Korkmana gerek yok; nasıl çıkaracağını Prezervatif Kullanma Kılavuzu’na göz atabilirsin.

Prezervatifle İlgili Doğru Bilinen 6 Yanlış ve tabukamu’dan Cevaplar

Bu ve bunun gibi aklına takılan her şey için işi uzmanından öğren!

Daha fazlası için hemen tabukamu x OKEY işbirliği ile hazırlanan Prezervatif Kullanma Kılavuzu’nu incele!

Prezervatifle İlgili Doğru Bilinen 6 Yanlış ve tabukamu’dan Cevaplar

“Prezervatif nedir, nasıl kullanılır, koruma oranı nedir, sıkça yapılan yanlışlar nelerdir, partnerimle nasıl konuşmalıyım?” gibi merak ettiğin ne varsa; tabukamu x OKEY işbirliği ile hazırlanan Prezervatif Kullanma Kılavuzu’nda! #İstediğinGibi bir cinsel yaşam için şimdi keşfet! 💥💥💥

Doğruları uzmanından öğren, kendini riske atma; OKEY yanında!

Peki, sen Prezervatif Kullanma Kılavuzu hakkında ne düşünüyorsun? Görüşünü bekliyoruz. 😉

Prezervatifle İlgili Doğru Bilinen 6 Yanlış ve tabukamu’dan Cevaplar
112
175
Görüşünü yaz

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Sevgili @OKEY

  Ellerine sağlık...

  Bir ilave de benden; prezervatifler tek ebattadır ya
  Prezervatifle İlgili Doğru Bilinen 6 Yanlış ve tabukamu’dan Cevaplarnılgısı da artık yıkılması gereken bir yanlış. Farklı farklı ebatları var ve doğru şekilde seçilmeli ❤

  Seviyorum seni...
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

111175
 • Bende madde eklemek istiyorum

  Zevkin zirvesine ulaştığınız zaman o anki zevkin vermiş olduğu mutluluk vede tutkuyu sanki böyle hiç bitmeyecek gibi uzun sürmesi bile aşırı güzel.. Bir kadın olarak partnerimin beni en zirveye ulaştırmasının sebeblerden birisi ise sadece Okey dir. #İstediğinGibi @OKEY
 • Hem gülümseten hem de bilgilendiren harika bir paylaşım. Prezervatif hakkında kafaya takılan birçok soruya cevap verilmiş, emeğinize sağlık.
  OKEY prezervatif kalitesi zaten tartışmasız #İstediğinGibi 💫
 • Bu görsellerle birlikte çok hoş bir bilgi aktarımı olmuş 🤭 Emeğine sağlık 🌺
 • ibooo1

  Kesinlikle en ince ayrıntısına kadar katılıyorum. Birkaç bilgi de ben eklemek istiyorum, Yanlış yüzey kullanımıPrezervatifi kullanırken öncelikli olarak iç ve dış yüzeyi doğru şekilde birbirinden ayırmak gerekiyor. Yanlış yüzeyi kullanılan prezervatiflerin üzerinde yer alan spermisitler de işlevini yerine getiremeyince istenmeyen hamilelik oranı da artıyor. Prezervatifi geç kullanma Cinsel ilişkide ön sevişmenin uzun olduğu durumlarda çiftler prezervatifi geç kullanmayı tercih edebiliyor. Bu da boşalmanın hemen öncesinde ortaya çıkan penetrasyon döneminde çiftlerin korunmasız olmasına yol açıyor ve hamile kalma ihtimalinin de artmasına neden oluyor.

  Bir kereden fazla aynı ürün kullanımıPrezervatifi bir defadan fazla kullanmak da sık yapılan hatalardan biri. Bu hem hijyen konusunda sorun yaratıyor hem de aşınabilme veya yıpranabilme oranı yüksek olan ürünün tam olarak koruma sağlamamasına neden oluyor.

  Çift prezervatif kullanımı Daha fazla koruma elde etmek amacıyla yapılan çift prezervatif kullanımı da istenmeyen durumlara yol açabiliyor. Çift prezervatif kullanımı boşalma ve orgazm hissini azaltıyor. İlişkinin olumsuz gitmesini istemeyiz herhalde demi... Son kullanım tarihi geçmiş ürün kullanımı Paket üzerinde yer alan son kullanım tarihine bakarak tarihi geçmiş prezervatifleri kullanmamak gerekiyor. Tarihi geçmiş ürünler koruma işlevlerini tam olarak yerine getiremedikleri için gebelik riski oldukça artıyor.#okey#okeyistediğingibi
 • PiLLy_BheBek
  Çok güzel bilgilerden bahsedilmiş.
  Diğer hususlardanda biraz ben bahsetmek istiyorum.Prezervatifle İlgili Doğru Bilinen 6 Yanlış ve tabukamu’dan Cevaplar🥀 Prezervatifi kullanırken aynı anda ya da daha rahat takmak adına kaykanlaştırıcı kullanmamak gerekir. Bu prezervatifin kaymasına neden olur.Prezervatifle İlgili Doğru Bilinen 6 Yanlış ve tabukamu’dan Cevaplar🥀Prezervatifi doğru yönde takmaya dikkat etmek gerekir. Ters yüz kullanımı yaşanan zevki azaltır.
  Prezervatifle İlgili Doğru Bilinen 6 Yanlış ve tabukamu’dan Cevaplar🥀Her üründe olduğu gibi prezervatifler inde son kullanma tarihi vardır. Bunu kontrol etmeyi asla unutmayın.
  Dip not;
  #Okey ile taklidini değil gerçeğini yaşa 😉
  • 😂😂😂😂😂😂😂😂 ilk resim harika

  • Deneyimli kadinin hali bir baska tabi

  • 06romeo

   İlk resim çok tatlı değilmi 😃

  • Hepsini Göster
 • Bende bir kaç madde eklemek istiyorum
  Prezervatifi güvenli bir yerde sakla. Eğer doğru şekilde saklamazsan prezervatifler katılaşıp kırılgan hâle gelebilir. Isıya ya da ışığa maruz kalan prezervatiflerin yırtılma riski fazlalaşır. Prezervatifleri arka cebinde, cüzdanında ya da arabanın torpido gözünde saklama. Eğer prezervatif kullanma ihtiyacı hissedeceğini düşünüyorsan dışarı çıkmadan hemen önce cüzdanına veya arabana birkaç tane koy. Ancak onları günler veya haftalar boyunca bu yerlerde saklamaya devam etme.
  Prezervatifleri serin, kuru ve gün ışığından uzakta bir yerde saklamalısın.
  Prezervatifleri sadece kullanmadan hemen önce ambalajlarından çıkar.
  Eline sağlık tek kelimeyle harika bir bence olmuş Okey Nirvana
  #İstediğinGibi @OKEY
 • Neveragain6
  Güzel bilgi aktarımı olmuş, elinize sağlık.
 • İnciKüpeliFreud
  Prezervatifleri yıkayıp tekrar kullanan insan evladı yoktur herhalde. :D Yoktur değil mi :o Bence Okey prezervatifler devlet tarafından satın alınıp ailelere dağıtmalı. Doğum kontrol ve cinsel sağlık açısından şart çünkü.
 • ponçikmom
  Bildiğiniz gibi ben Çocuk Ebeveyn konusunun rehber fenomeniyim. Genel olarak konuda konuşulan, yazılan her şey benim ilgi alanıma giriyor, bunları takip etmekle görevliyim. Konu rehberi olarak en sık konuşulduğunu gördüğüm konulardan biri de istenmeyen gebelikler konusu.
  okey ürünleri
  okey ürünleri
  Bu konuda toplumun eğitimi ve doğru bilgilendirilmesi için atılan, atılacak her adımın çok değerli olduğunu her gün bire bir örnekleri ile görüp yaşayan biri olarak bu konuda her türlü çalışmayı çok önemli ve değerli görüyor, Okey'i de bu konudaki çalışmalarından ötürü bu fırsatla kutlamaktan memnuniyet duyuyorum.
  Okey gerek istenmeyen gebelikten, gerekse cinsel yolla bulaşan hastalıklardan korumaktan öte ayrıca cinsellin keyfine varmanın hazzını yaşatmaya yönelik yarattığı ürünleri ile sektörünün bir numarası olduğunu her daim hepimize hem kabul ettiriyor, hem test ettiriyor. Ben de bu minvalde her çeşidini deneyip kullanmaktan ötürü çok memnunum.
  Teşekkürler
  #İstediğinGibi
 • AdanaLiii_ks
  Hiiç alakam olmayan şeylere bakarken az çok bilgi sahibi oluyorum (belki bir gün lazım olar 🤷‍♀️)

  #KızlarSoruyor sağolsun 🤭
 • IchBin-Buse
  Tüyo : prezervatifi elle takmak yerine ağızla takmak karşı tarafı çok daha fazla tahrik eder
 • Grandiflora
  Bir ebe arkadaşım anlatmıştı. Yıl iki binlerin başları.. Arkadaşımın ilk tayin yeri Muş'un bilmem ne köyü. Henüz mesleğine alışmış değil utanıyor sıkılıyor haliyle. Orada kadınları toplayamazdık gelmezlerdi diyor. Köy kahvelerinde korunmanın önemini ve nasıl korunulması gerektiğini anlatmamız gerekiyordu. Biz konuşöaya başlayınca onlarda utanır siz bırakın onları biz kullanmayı biliyoruz deyip sustururlardı bizi diyor. Zaman geçiyor ama gebelik sayusı hiç azalmıyormuş. Kadınlara sormaya başladık siz korunmuyor musunuz?
  Korunuyoruz.
  E nasıl? kahvelerde dağıttığımız kondomları napıyorsunuz?
  Aman ebehanım daha yollama onları.. ne yutuluyor ne ısırılıyor ne sindiriliyor. Bak hele bi işede yaramıyor...🤦😂😂
  Bu anlattığım gerçek yaşanmış bir olaydır. Asla fıkra değildir. Yurdumun gerçekleridir.
 • Matsiyahh
  En çok ''ilişkinin ortasında takabilirim'' konusunda yanılgıya düşülüyordur diye düşünüyorum. Gerçekten yıkanıp tekrar kullanılabileceğini düşünen var mı acaba? :D Çok bilgilendirici, aydınlatıcı olmuş teşekkürler Okey 👌
  • kenan3416

   Valla 8-10 senedir sadece boşalırken 20-30 dk sonra takıyorum.

   Sıghıntı yogh😜🤔

  • bencede hepimiz öyle yapıyoruz :)

  • kenan3416

   @Arifolananlar26 Et ete değecek agaaa!
   Eee erkek adam da kendini bilecek.

  • Hepsini Göster
 • ShoppingColic
  Bilgilendirici bir içerik olmuş. Okey'i tebrik ediyorum. Markalar ürünlerini pazarlarken daha ayrıntılı kılavuzlar sunmalı. İçeriğinize bayıldım. Bizim kültürümüzde bu konuları konuşmak yanlış karşılandığı için özellikle gençler yanlış bilgiler ediniyor. Halbuki böyle anlatılsa ne güzel olur. Teşekkürler OKEY, favorimizsin her zaman. 😍
 • EmreJuan
  Merhaba @OKEY

  Bilgilerimizi tazelerken eğlendirdiniz. Bilmeyenler için öğretici ve cevaplayıcı bir bence olmuş! Teşekkürler

  ♀♂

  #Just
  • OKEY

   Beğenmene çok sevindik! 😉

 • Yarennn02
  En çok içimde kalır diye korkuyofum hâlâda korkuyorum açıkçası ama öncekinden daha az
  • Ha ha ha

  • Yok oyle birsey onun olmasi icin orgazmdan sonra erkegin penisinin mikro boyuta ani gecis yapmasi gerek buda pek soz kknusu degil zaten orgazm olan erkek icerde daha fazla kalmaz gec geldiyse yorgunluktan dolayi dusari cikar erken geldiysede utanctan ama ne olursa olsun isi biten icerde daha fazla kalmaz penis kaslarj gevsemeden prezervatif penisten cikmaz

 • 06romeo
  Teşekkürler. Harika bilgiler. En çok 6. Kısım dikkatimi çekti.
  Korkmayın prezervatif kaybolmaz ama içinde bir yerlere sıkışıp kalabilir. Korkmana gerek yok; nasıl çıkaracağını Prezervatif Kullanma Kılavuzu’na göz atabilirsin. Diyor ya harika... 😃😎
 • Kauss
  Prezervatif kullanacaklar için önemli bilgilendirme.
  İyi sevişmeler.
  Sensiz olmaz, Okey
  Sensiz olmaz, Okey
 • Alarasmin
  Tak bam bam bam çıkar bu kadar🤷‍♀️ detaylı hiç okumadım kullanma klavuzunu😅🤣güzel ve eğlenceli olmuş👍🏻
 • TechnoGirl
  Bu konuda bilgilenmek benim açımdan güzel bir deneyim oldu. Bu bilgiler daha fazla verilmeli bence. Okey'in en sevdiğim içeriği bu oldu. Ellerinize sağlık ve Teşekkürler OKEY. İyi ki varsınız. <3
 • HarDandSweet
  Bizim insanımız genelde duyduğuna yapışır okumak araştırmak ve farklı yönlerden bakmak işlerine gelmez daha doğrusu üşenirler 😄
  Prezervatif bile doğru seçimle ve doğru kullandığında harika bir zevk unsurudur
 • Elfprincess
  Prezervatif hayat kurtarır hem cinsel hastaliklardan korur hem de riskli gebelikden
  • Oyle tabide yalın zevki tutmuyor ama sevgilinle arana streç film cekselerde onun ustunde sarilip öpsen nasil olur bu da oyle iste pofffff

 • Öykü_x
  Böyle eğitici öğretici içeriklere çok ihtiyacımız var gerçekten. Okey kalitesine en çok güvenilen prezervatif markasıdır, hiç riske atmayın derim :)
 • KırmızıArabaTutkunu
  Prezervatif kullanımın detayını bu kadar bilmiyordum. Ne var canım bunda dememek lazım. Güzel bir şekilde anlatılmış. Zaten OKEY vazgeçilmemiz. 😍
 • Prezervatifi ağzımızla nasıl takacağımız da klavuzda var mı acaba?
 • Ayabasanmaymun
  Yani keyifli bi bence olmuş ama bunları yapan varsa mümkünse üremesin demek geldi içimden😬
  • 🤣
   Prezervatifin icadiyla akilli insanlarin korunmaya baslamasiyla korunmayi bilmeyen akilsizlarin sayisinda inanilmaz artis oldu ki buda dengeyi bozdu. Bugun sokaklar aptallarla dokuysa eger bunun tek sebebi prezervatiftir🤭

  • Cidden renkli bir bakış😬

  • Teşekkürler 🤭

 • Aasiprenses
  Bence n çok güzel olmuş, elinize Sağlık zirve tek kişiliktir diyen; bence #okeyNirvana ile zirveler artık iki kişiliktir 😉
 • GingerCookie
  Evli insanlar bile bu bilgileri bilmiyor. Aydınlatıcı olmuş bravo. 🙏🏻
  Teşekkürler Okey. Özellikle gençlerin okuyup bilgilenmesini izlerim. <3
 • uomoitaliano
  Prezervatifi vajinada bırakan da ne biliyim


  Bide yıkayıp kullanmaya çalışan var mı ya sksmsosms bir kere boşalınca dokunmam ben ona asla çöpe atarım
 • kermit
  OKEY'i sevgilimle severek kullanıyoruz güzel çalışma olmuş
 • Glml1606
  Çok saf bir arkadaşım o renkli kutuları sakız zannetmisti
 • canercan212
  35 40 dk rekorum çalışmamda kendimi gelistirmistim.

  aksarayda bir çalışan bayan krem sürdü okeye.
  1 dk sürmedi işim bitti.
  kendimden emin olmama rağmen kandirildim.
  krem dışa sürülmeli içe değil
 • Durex mi Okey mi deseler OKEY derim kalite farkı her zaman vardır 😃 güzel bir bilgi teşekkürler 🙏🏻
 • Faydalı bir paylaşım olmuş. Prezervatif doğru kullanıldığı zaman güvenilir ve sağlıklı bir doğum kontrol yöntemi
 • kedili_prenses
  Okey nirvana favorim, bilinçşşli bir şekilde kullanıyoruz :D Kılavuz da süper olmuş.
 • zuzzzu
  OKEY ile tanışana kadar prezervatif kullanmayı hiç sevmezdik teşekkürler
 • AyTanrıçasıHekate
  Okey'in böyle bilgilendirici bir içerik yayınlaması çok hoşuma gitti. O kadar bilinçsizce yetişiyoruz ki. Halbuki bunlar hayatın bir gerçeği ve bunları öğrenmemiz çok çok önemli. Teşekkürler Okey. <3
 • fukanınhatunu
  Halk arasında doğru bilinen yanlışları açıkladığıniz için teşekkürler :)
  • kdrogz34

   Halk zaten bunları biliyor ki 😊

 • AlemDar
  Prezervatif kullanma bilinci hiç yok ülkemizde, kadınlar daha büyük riskte olmasına rağmen bazen partnerlerim bile istemiyor prezervatif kullanmak. Bu konuda iyi bir içerik olmuş, OKEY benim en sevdiğim prezervatif markası zaten.

  Sadece tabukamu ne anlayamadım
 • Powerby_MusTi
  Prezervatiflerinizi Çocukların ulaşamayacağı yerlere koyun
  Balon sanarız ! Ben sandım
  Hayatımdaki en büyük pişmanlık ! =(
 • FikriოinİnceGülü
  Yıkayıp tekrar kullananı da yeni duydum😄ne gerek var yıkamaya al yenisini kullan, teşekkürler bilgiler için.
 • hoppsss
  Çok güzel bilgilendirmeler verilmiş, aynı zamanda yorumlarda yazılanlarda ek olarak iyi olmuş. Fakat hiç kullanmadım oyuzden suanlik pek bi işime yaramadı diyebilirim 😂
 • hypxwave
  Artık balon yapıp mutfaktan oturma odasına tekmeleye tekmeleye götürürken daha dikkatli olacağım. Teşekkürler OK ♥
 • HERİFER
  Güzel bir paylaşım olmuş çoğu kişi nasıl kullanacağını bilmiyor özellikle kadınların okuması gerekiyor 🙂
 • Arsenic
  OKEY'i severek kullanıyoruz ama içerikteki her şeyi biliyordum zaten
 • aykutPlus
  Prezervatifin saklama koşul olduğunu bilmiyordum, öğrenmiş oldum.
  Teşekkürler tabukamu :)
 • Merak etme sevgili @OKEY bu doğru bilinen yanlışları yapanlar genelde OKEY kullanmıyordur zaten. :)
 • MilitaristAteist
  Prezervatiflerin sadece %97 oranında koruma sağladığını da yazabilirdiniz.
  • kenan3416

   Bir de prezervatif Her hastalıktan korumaz- Misal HPV kasıktan bulaşır. Prezervatif korumaz

 • AtACaaN
  Prezervatifler hakkında o kadar doğru bilinen yanlışlar var ki... :D
  Gayet eğlenceli ve bilgi dolu paylaşım için tabukamu'ya teşekkürler. 🤗
 • nazliatalay
  Prezervatif kullanımı ülkemizde büyük bir sorun olduğu için böyle bilgilerin altın değerinde olduğunu düşünüyorum. 😎 O yüzden OKEY'e hem bu bilgiler hem de kaliteli ürünleri için koccaman teşekkürler!

  Prezervatif hakkında bilinen yanlışlardan birini değil de minik bir bilgiyi paylaşmak istiyorum; Katolizm'de doğum kontrol yöntemlerinin yasak olduğuna inanıldığı için İrlanda'da bir süre kondom satışları yasaklanmış. Seneler önce olan bir olay ama yine de ilginç tabii. 😅Prezervatifle İlgili Doğru Bilinen 6 Yanlış ve tabukamu’dan Cevaplar
 • alibilgin
  Hepsinin aynı olduğunu düşünmek, yani kaliteli olması önemli dir.
 • Bu kadar önemliyse cüzdanımızın bi kenarında her daim hazır bulunsun madem
 • Yusuf_Can_
  Faydalı bilgiler için teşekkürler. Etkili bir korunma yöntemi
 • Sesindekuşlaryaşıyor
  Bende yıkayıp tekrar tekrar kullanıyordum. Meğerse yanlışmış
 • cdcansel
  Evet çok mantıklı ama eski prezervatif çeşitleri artık nedense üretilmiyor
 • xatakanx02
  Cidden yıkayıp kullananlar var mı yapmayın arkadaşlar kdjsnxkdmskmxjdej
 • Badboilove
  Cidden yıkayıp tekrar kullanan yoktur iğrençyaa iğrenç
 • lnvioters
  Biraz komik ama faydalı bir paylaşım olmuş. Teşekkürler
 • Asosyal07
  Daha kullanmadım hiç ama bilmeyen biri için çok faydalı bir rehber oldu teşekkürler
 • masumcocuk34
  valla ben beğendim, inceledim hoşuma gitti. yalnız bari oral zevkimizde bariyer olarak kullanmayalım o kadar da olmasın yaaa :D
 • Daha Fazla (226)
YÜKLENİYOR...