CİNSEL YAŞAM

OKEY
12 gü

Cinsellikte Performans: Cinsel Hayatta Devrim Yaratmanın Yolları!

Gizli Üye

Güne kahvaltı yapmadan başlıyorsanız, uzun saatler boyunca aç kalıyorsanız, meyve ve sebze gibi sağlıklı yiyeceklerden yeterince tüketmiyorsanız; bilmeden de olsa cinsel hayatınıza gölge düşürecek davranışlarda bulunuyorsunuz demektir. Tüm bunlara ek olarak aktif bir yaşam biçimine sahip değilseniz cinsellikte performans düşüklüğü yaşayabilirsiniz. Günlük alışkanlıklarınız ve davranışlarınız, şaşırtıcı bir şekilde cinsel performansınızı etkiler. Performansınız ve isteğiniz azaldıysa, kendinizi tanıyamıyorsanız harekete geçmeniz gerekir. Performans çıtanızı yükseltmek, eşinizi ve kendinizi mutlu etmek için bazı ipuçlarına ihtiyacınız olabilir. Cinsellikte yüksek performans için hayat kurtaran tüyoları açıklıyorum.

Cinsellikte performansı artırmanın yolu

Cinsellikte Performans: Cinsel Hayatta Devrim Yaratmanın Yolları!

Performans düşüklüğü ile başa çıkmanızı sağlayacak ve cinsel hayatınızı şenlendirecek önerilerimi listeliyorum:

● Bir fincan kahve: Sadece bir fincan kahvenin bile cinsel hayatınızı iyileştirebileceğini biliyor muydunuz? Kahvaltıdan sonra bir fincan kahve içmeniz, arterlerin genişlemesini sağlar. Bu da penise kan akışının daha kolay gerçekleşmesi anlamına gelir.

● Spor yapın: Kalp sağlığınız, cinsel hayatınızla yakından ilişkilidir. Bununla birlikte kalp sağlığınız bozulursa, yatakta uzun süre dayanamayacağınızı bilmelisiniz. Cinsel dayanıklılıktan ziyade kalp sağlığı hayati bir önem taşır. Bu nedenle düzenli spor yaparak cinsel yaşamınızı ve fiziksel sağlığınızı iyileştirebilirsiniz.

● Meyve ve sebze tüketin: Taze sebze ve meyve tüketimi kalbinizi, kaslarınızı ve genel sağlığınızı koruduğu gibi cinsel performansınızı da yükseltir. Yüksek enerji sunan bu besinlere, cinsel hayatınızda devrim yaratmanız için ihtiyacınız var.

● Sağlıklı yağlar: Cinsel performansı artıran yiyecekler dışında sağlıklı yağlardan da tüketmeniz önemlidir. Omega-3 yağ asitleri burada da devreye girer ve cinsel hayatınızı efsaneye dönüştürmek için fırsat sunar.

● Stresten kurtulun: Strese maruz kalmayan insan yok denecek kadar az. Hatta stres cinsellikte performans anksiyetesi gibi problemlere bile yol açabilir. Bunun için stresle başa çıkmanın yollarını bulmalısınız. Meditasyon yapmayı deneyebilir, keyifli bir hobi edinebilirsiniz. Yine de stresinize yenik düşüyorsanız bunun cinsel hayatınızı baltalamasına izin vermeyip, bir terapistten destek alabilirsiniz.

Cinsel performansı düşüren davranışlar

Cinsellikte Performans: Cinsel Hayatta Devrim Yaratmanın Yolları!

Bazı alışkanlıklar ve tükettiğiniz yiyecekler cinsel performansınızı olumsuz yönde etkileyebilir. Bunlar:

● Alkol: Akşam yemeğinde bir kadeh şarap sizi hareketlendirebilir ancak aşırıya kaçarsanız libidonuzda istenmeyen bir baskı oluşabilir. Aşırı alkol tüketmek cinsel isteğinizi azaltabileceği gibi ereksiyon problemine de davetiye çıkarabilir.

● Stres: Stresiniz sizi geceleri uyutmuyor mu? Cevabınız evetse, cinsel isteksizlikle karşılaşmanız an meselesi olabilir. Bu nedenle en kısa sürede stresle başa çıkmanız gerekir.

● Uykusuzluk: Yeterince uyumamak, hormonlarınızın dengesini değiştireceği için cinsel isteğinizde azalma ve performans düşüklüğüne yol açabilir.

● Aşırı şeker tüketimi: Çok fazla şeker tüketmeniz, insülin üretiminizi artıracağı için düşük testosterona neden olabilir. Bu durum libidonuzda düşüş olmasıyla sonuçlanabilir.

Cinsel performansınızı artırmak istiyorsanız yaşam tarzı değişiklikleri yapabilirsiniz. Sağlıklı beslenme, yeterli uyku ve spor ile cinsel hayatınızı da canlandırabilirsiniz!

Erken boşalma sebepleri

Cinsellikte Performans: Cinsel Hayatta Devrim Yaratmanın Yolları!

Cinsel performansınızın düşmesine neden olan durumlardan biri de erken boşalma olabilir. Cinsellikte yetersizlik hissi, cinsel ilişkiye karşı isteksiz olmanızı tetikler. Erken boşalma, erkeklerin en yaygın cinsel problemlerinden biridir. Boşalma üzerinde kontrol eksikliği psikolojinizi de olumsuz yönde etkileyebilir. Bazı erkekler ön sevişme sırasında boşalabilir bazıları da cinsel birlikteliğin başladığı zamanlarda boşalma yaşayabilir. Erken boşalma sık sık başınıza geliyorsa buna yol açan sebepleri tespit etmeli veya bir uzmandan yardım almalısınız. Durum her ne olursa olsun, erken boşalmanın pek çok konuda olumsuz etkileri vardır. Peki, erken boşalmanın nedenleri nelerdir? Sıralayalım:

● Depresyon, stres ve anksiyete gibi psikolojik rahatsızlıklar

● Cinsel performans düşüklüğünden endişe etmek

● Cinsellik konusunda reddedilme korkusu

● Başarısız olacağını düşünmek

● Geçmişteki olumsuz cinsel deneyimler

● Dini inançlar

● İlişkideki sorunlar, sık kavga etmek, anlaşamamak

Erken boşalma sebebiniz istenmeyen gebelik veya cinsel yolla bulaşan hastalıklara yönelik korkularsa Okey'in geniş ürün yelpazesinden zevkinize göre bir prezervatif seçerek güvenli cinsel ilişkinin tadını çıkarabilirsiniz.


Cinsel performans hakkında benim söyleyeceklerim bunlar. Peki, sizce cinsellikte performansı artırmanın başka yolları var mı? Performans düşüklüğü yaşayanlar için önerileriniz neler?

Cinsellikte Performans: Cinsel Hayatta Devrim Yaratmanın Yolları!
7
1
Görüşünü yaz

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

17
 • Emeğine sağlık yazdığın her cümle faydalı bir bilgi ancak maddeler o kadar uzun olmuş ki ben boğuldum okurken , tabi bu cansel performansta en önemlisi ve bence ilk sırada olması gereken madde psikoloji daha sonra beslenme spor vs...😊
  • Klavye azizliğine uğramışım cansel değil cinsel😂😂

 • Hard_Tiger
  Bilgiler güzel teşekkürler ama bence kaliteli seksin ve heyecanlı bir cinsel hayatın tek püf noktası var oda tutku ve saygı bu ikisi varsa her zaman en üst düzeyde yaşıyor insan yoğunluğu.
 • temayuz9876
  Güzel faydalı bir paylaşım olmuş. Bir de iki tarafın aktif katılımı ve fanteziye açık olmaları.
 • abazadüşmanı_
  Ellerine sağlık bize anlatacak bı şey bırakmamışsın ki ☺️
 • Karadağlı6666
  Her sabah aç karnına bir yemek kaşığı keçiboynuzu pekmezi ye benim gibi ol
 • bilgi verici olmuş
 • magnumelegant
  Biz nasıl dusurecez diye dusunuyoruz
 • Gizli Üye
  Eline sağlık bu güzel bilgiler için. Müziği açıp zevkle okudum yazınıhttps://www.youtube.com/embed/zRU2mtKZxtU
YÜKLENİYOR...