BDSM Yaşam Biçimidir.

BDSM Yaşam Biçimidir.

Çokca merak edilen ve korkutucu gibi gözüken anlam veremediğiniz bir fanteziyi size anlatacağım. BDSM kelimesini çokca duyuyoruz ve gerçekten bu nedir bilmiyoruz. Bugün bu yazımda bunu açığa getireceğim ve aklınızdaki bütün sorular sanırım cevaplanmış olacaktır. Peki bu BDSM dedikleri kelime neyin açılımıdır? BDSM demek 'Bondage,Discipline,Domination,Submission ingilizce terimlerinden oluşan bir kısaltmadır. Peki bunların türkçesi nedir? Bondage kölelik,Discipline disiplin,Domination otorite ve Submission ise teslim anlamına gelmektedir. Ayrıca sonda kalmış S ve M harflerinin sadizm ve mazoşizm anlamı da vardır.

BDSM içinde olan bazı terimlerin anlamları

BDSM Yaşam Biçimidir.

Master: Dominant Erkek Efendi

Mistress: Dominant Kadın Efendi

Slave: İtaat eden köle

Sub/Submissive: Sınırları olan erkek veya kadın köle

Switch: Her iki role bürünebilme özelliği olan kişi. Yani master veya mistress olan kişi bir süre sonra köle olabilir.

Bondage: Bağlanma anlamına gelir. Kelepçe veya bir iple kendini bağlatması.

Play Party ise kişilerin bir arada toplanıp geçirdikleri cinsel deneyim parti

BDSM sapkınlık mıdır?

BDSM Yaşam Biçimidir.

Kesinlikle hayır. BDSM bir yaşam biçimidir. BDSM'nin bir kısmı sınırsız bir cinsel hazza dayanırken bir diğer kısmı ise sınırsız güven ve teslimiyetle şekillenir. Hiç tanımadığınızı birisine kendinizi adıyorsunuz her şeyinizle. Bu teslimiyet ve güven duygusuyla cinselliğin sınırlarını tamamen ortadan kaldırarak normal şartlarda uzak durduğumuz o acıları duymak, aşağılanmak veya her şeyin üstünde olduğunu düşünmek gibi duygular açığa çıkıyor. Kişi karakterine uygun rollerle paralel bir evrende başka bir hayat yaşamaya başlıyor. BDSM genellikle sonuç olarak kendi rızasına göre alınmış bir deneyimken kimisine göre geçmişten kaynaklanan bir patolojik sorundur. BDSM içinde bulunan kişilerin hiçbir hukuksal veya psikolojik bakımdan sorun görülmemiştir.

BDSM'DE Tasma Takmak Şarttır!

BDSM Yaşam Biçimidir.

Master veya Mistress için en önemli olay kölenin sözüne sadık olması ve efendi ile köle arasındaki şartların belirlendiğini günlerde yapılmasıdır. Fiziksel bir güzellikten ziyade kölenin bilinçli bir şekilde bunu yapmak istemesi gerekmektedir. Karar verdikten sonra köle olacak kişi hiçbir söz hakkı olmayacağından dolayı boynuna tasma takarak BDSM ilk aşaması başlar. Kölenin artık hiçbir şekilde cinsiyetinin önemi kalmamaktadır. Sahibi olduğu efendi onu istediği bir şekilde kullanma yetkisine sahiptir. İster bir evcil hayvan isterse kadın isterse erkek gibi kullanır. Kölesine sahip olduğu için artık malıymış gibi davranır ve en iyi şeyi efendisi olarak yapmak ister.

Neden bir insan köle olmak ister ki?

BDSM Yaşam Biçimidir.

Köleliği seçen kişi bunu kimlik olarak görmektedir. Asla bir zevk kaynağı veya eğlence meselisi olarak algılamaz. Kimlik olarak kabul etmesi bu kölelikten haz almadığı anlamına gelmemektedir. İyi hissettiği zamanlar olduğu kadar acıyı kaldıramadığı zamanlarda olmaktadır. Günün sonunda ise BDSM bittiğinde her şeyin daha doğru geldiğine inanmaktadır. Başka bir insana koşulsuz şartsız itaat etmesi o kişinin hislerini olumlu etkilemektedir. Çünkü gerçek sen olabilmek çok değerlidir. Güvendiğin birisine teslim olmanın müthiş bir huzur kaynağı; ait hissetmesi ve mutluluk verdiğini düşünür. Efendisinin fiziksel ve zihinsel olarak yaptığı işkencede köleninin zevk almasından keyif duymaktadır. Efendi ise bana tapıyor hissinin yaratmış olduğu tanrısallaşmaktan zevk alır. Köleler asla ezik değildir. Efendisi ne zaman çağırırsa gitmek zorundadır. Bir işte dahi çalıssa! Üçüncü bir kişiye hizmet etmesi yasaktır. Çünkü BDSM'de anlaşma yapılmaktadır başlangıçta!

Peki Efendi Ne Gibi Şeyler Yapar Kölesine?

BDSM Yaşam Biçimidir.

BDSM'de herhangi bir sınırlama yoktur. Öldürmek veya yaralamak gibi şeyler yasaktır! Fantezi dünyasının genişliği tamamen efendisine aittir. Genel olarak kölesini zincirleyerek onu izlemesi veya cezalandırması, kırbaçlamak, kucak dansı yaptırmak, kalçasına vurmak gibi şeylerdir. Bunların dışında isterse efendisi seks dahi yapabilir. Zincirlere bağlayarak veya serbest bir şekilde istediği pozisyonda cinsel deneyimini kölesine yapabilir. Asla itiraz etmemesi gerekmektedir kölenin çünkü bu işten zevk alıyor! Tabii efendi de adil olmak zorundadır. Köle olmanın bir eziklik olmadığını ve bir kimlik olduğunu hatırlatmak gerekiyor. Efendi olan kişinin karakteri baskın birisiyse ve kölesi olan kişi de pasifse şayet öyle olmak zorunda olduğu için bu yolu seçerler. İstenilen şey teslimiyettir. Gerçek bir teslimiyeti başarabilirse istediği role bürünerek köle olabilir.

BDSM bir yaşam biçimidir!

Hayat felsefesi olarak diğer insanlar tarafından sapkınlık olarak düşünülse de aslında insanın sınırlarını kaldırarak içindeki saklanmıi en vahşi ve eğitilmemiş kimliğini ortaya çıkarır. İnsanların çoğu bu kişileri vicdansız,şeytana tapan veya kötü olarak düşünebilirler.Lakin bunların hiçbiri değildir. Buradaki amaç kendimize iyi gelecek olan şeyleri yapmalarıdır. Aslında diğer insanlardan bir farkı yoktur!

Play Party (Partide Köle Değişimi) nedir?

BDSM Yaşam Biçimidir.

Ülkemizde bir milyona aşkın insanın bu bdsm olayını yaşamaktadır. Play party olayları genellikle internet üzerinden organize edilir ve bir buluşma ayarlanır. Kullanıcı ismi çok önemlidir ve başka bir insan aynı kullanıcı ismini kullanamaz. Bu toplulukta o kişi de gerçek ismiyle tanınmaz ve takma adıyla bilinir. Bu partide bulunan efendiler köle değişimleri yapmaktadır. Ülkmeizde bunlar kapalı kapılar arkasında yapılmaktadır. Bir köleyi para karşılığında satabiliyorlar ya da azadı istenirse ciddi bir tazminat ödenmesi gerekir!

BDSM'de asla aşırıya kaçan hareketler sergilenmez ve efendi kölesine adil olur. Umarım yazdığım yazıda azda olsa biraz kafanız aydınlanmıştır.

BDSM bir sapkınlık değil yaşam biçimidir!


3|0
20

Benzer Benceler

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 2

 • cinsellik bunun sadece çok ufak bir parçası bunu belirtmemişsin

  0|1
  3|0
  • Ulkemizdeki bdsm anlayisi iste. Ona gore yazdim

  • hayvanlık diyenler var ya :D :D

  • Cahillik iste. BDSM seven sevsin yani ne var. Simdi sundan dolayi bu ki ks'de mesela kadina gelip kolen olayim falan diyor ya haliyle soguyorlar. Aslinda her seyin basi erkekler. Yoksa kadinlar belki yapacak.

 • Temeli tamamen cinselliğe dayanan bir "tiyatro" olduğu için sevmiyorum.

  2|0
  1|0
  • Erkek hayvansal doğası gereği kendine hayvanca davranılmasını isteyip duracaktır. Bu da işin ruhsuz tarafı.

   Ben dominant yanı olan bir kadın olmama rağmen BDSM sevmiyorum bu yüzden

  • Hepsini Göster
  • Var mı öyle erkek? Çoğu cinsel hazzının peşinde. Çoğu sahtekar. Erkek ezilmekten zevk alıyorsa resmen ona istediğini verip, bir açıdan bakarsak "sahibelik" adı altında erkeğin hazzına hizmet ediyorsun. Çoğu erkeğinde amacı bu olduğu için ben inanmıyorum gelip ev işi yapıp gidecek falan

  • Yani Turkiye'de biraz imkansiz tabii ki... Bizimkiler surekli bir sekilde cinsel haza yonelik bir kolelik ister

Erkekler Ne Diyor 0

Kendi cinsiyetinde ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor...