BDSM Seansı Sonrası Bakım

QueenFrigg
BDSM Seansı Sonrası Bakım

Herhangi bir BDSM senaryosuna dahil olmadan önce, sonrası hakkında da bilgi sahibi olmanız gerekir. Bazen seanslar hem psikolojik hem de fiziksel olarak ağır geçebilir. Bakım, bu etkileri azaltmak adına önemlidir.

Aftercare neden gerekli?

BDSM Seansı Sonrası Bakım

BDSM seanslarına yıllardır alışık olsanız bile bazı günler diğerinden daha yoğun geçebilir. İnsan vücudu, sınırlarını zorlamak için fizyolojik tepkiler verecektir. Adrenalin ve endorfin salgılamak, vücudumuzda geçici bir dengesizlik durumu yaratacaktır. Bilinçli bir katılımcı olsanız bile, vücut yaşanan strese tepki verecek ve kortizol salgılamaya başlayacaktır. Tansiyon, kan şekeri seviyelerini kontrol etmeye, bağışıklık fonksiyonunu korumaya ve iltihabi reaksiyonu önlemeye yardımcı olur. Yoğun bir iş veya sağlıksız bir ilişki ile ortaya çıkabilecek uzun süreli stres yaşadığınızda da vücudunuz sürekli kortizol üretecektir. Zihinsel ve duygusal olarak, yorgun, partnerinizden kopuk veya şaşkın hissedebilirsiniz. Yön duygunuz kaybolabilir. Diğer belirtiler;
vücut sıcaklığını düzenleyememe, mide bulantısı, ağrı, bilinçsizlik şeklinde sıralanabilir.


Bakım türleri

Aftercare, partnerinizle aranızda farklı bir bağ kurmak demektir. Her ne kadar filmlerde aftercare genelde sarılmalar ve öpüşmeler şeklinde sınırlandırılsa da bir kaç türü vardır.

1. Yara bakımı

BDSM Seansı Sonrası Bakım

Çürük, sıyrık veya diğer yaralanmalar için bakım mutlaka gereklidir. Yaraların temizlenmesi, bandajlanması, merhem sürülmesi ya da buz uygulanması için gerekli malzemeler seans öncesi tedarik edilmelidir. herhangi bir vücut kısmının iltihaplanmasını azaltmak için bir buz paketi uygulamak anlamına gelebilir. İlk yardım çocuğu, BDSM bakım setinizin bir parçası olmalı ve oyun süresi sırasında herhangi bir aksilik durumunda el altında kalmalıdır.

2. Yenilenme

BDSM Seansı Sonrası Bakım

Bir bardak su veya soda vücudun susuzluğunu giderir ve kaybedilen elektrolitleri geri getirir. Severseniz vücudu rahatlatan bir fincan bitki çayı da içebilirsiniz. Vücudun susuzluk belirtileri, cildin elastikiyetini kaybetmesi, ağız kuruluğu ve hızlı solunumdur. Ayrıca vücut dengesini düzenlemek adına meyve bulundurmak yararlı olacaktır. Kan şekerinde düşüş yaşanabilir ancak diyabet hastalarında durum tam tersi olacaktır. Mevcutta bilinen bir hastalık varsa önlem almak gereklidir.

3. Fiziksel yakınlık

BDSM Seansı Sonrası Bakım

Aftercare ardından partnerinizle yaşayacağınız fiziksel temas tamamen aranızdaki ilişkiye bağlıdır. Kimi diğerini kucaklamayı sever, bazıları yavaş, rahatlatıcı bir masaj yapar ya da hafif bir sevişme isteyebilir. Ayrıca, orgazm olmanıza yol açan herhangi bir aktivite, yoğun bir BDSM seansından sonra keyfinizi daha da yerine getirebilir.

4. Uyumak

BDSM Seansı Sonrası Bakım

Uyku, aftercare dediğimizde olmazsa olmazlardan biridir. Bazı insanlar kısa bir şekerleme yaparken kimileri 8 saat veya daha fazla uyumaya ihtiyaç duyabilir toparlanmak için.

5. Rahatlatıcı aktiviteler

BDSM Seansı Sonrası Bakım

Seans sonrası fiziksel bakım tamamlandıktan sonra, çiftler konuşmayı, gülmeyi, sevdikleri filmi beraber izlemeyi, müzik dinlemeyi tercih edebilir. Beraber alınan ılık bir duş da yine rahatlatıcı olacaktır.

Dominantların da bakıma ihtiyacı olabilir

BDSM Seansı Sonrası Bakım

Aftercare sadece itaatkarlar için gerekli şeklinde bir düşünce çok yanlıştır. Bazen seanstan sonra sub değil de dominant tarafın bakıma daha çok ihtiyacı olabilir. Fiziksel ve ruhsal yorgunluk hissedebilirler, hormonlar yüzünden uyuşukluk yaşamaları normaldir. Bazı dominantlar, seans sırasında söyledikleri ya da yaptıkları bir şey yüzünden suçluluk duyabilirler. Her ne kadar iki tarafta bunu kabul etmiş olsa da, en sevdiklerine zarar vermek dominantlar için hem zevk hem de suçluluk yaşatabilir. İtaatkar tarafın, baskın partneri zorladığı durumlar da olabilir. Bu yüzden yukarıda sayılan bakım çeşitleri sub tarafından dominant partnere de uygulanabilir.

BDSM Seansı Sonrası Bakım
17
1
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşü

 • Handsome_devil
  İlgi çekici bir paylaşım olmuş yine. Ellerinize sağlık. Görseller ayrı güzel.
  Görüş hala geçerli mi?
  • QueenFrigg

   Görsellere içerikten biraz daha özen gösterdim bu sefer. Beğenmenize sevindim :)

  • @QueenFrigg ben de içerikten ziyade görselleri beğendim. 🤣

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

116
 • sarpdogukanlı
  mükemmel paylaşım, iç içeyim ve yaşayanların öğrenmesi gereken durumlar bunlar.
 • rrevolutionn
  Tercih sahipleri için tam bir kılavuz niteliğinde, eline sağlık. Her zamanki detaylı anlatım için de.
 • Soliedpsyche
  Cok güzel bir kılavuz olmuş bilen ya da bilmeyene, görselleri cok iyi kullanıyorsun bu konuda sana hayranım 😊 ağzına sağlık
 • Karanlıklarİçinden
  Çok güzel bir paylaşım, ellerine sağlık yine döktürmüşsün :)

  Bir de bu tür oyunlara yatkın bir partner bulduk mu tamamdır 🙄
 • gececini69
  kuzum, kendi katkılarınla adeta ders niteliğnde paylaşımlarda bulunuyorsun.
  emeğine sağlık çok teşekkür ederim kendi adıma.
  • QueenFrigg

   Beğenmenize sevindim. Teşekkürler

 • Fkusna_Huy
  Sekste sertliği severim ama BDSM kavramını pek sevmiyorum. Ama yapanlar için önerilerin önemli.
 • okan_gun
  BDSM yasam kulturu olması harika tabi bunları bilene
 • omrumyetermi
  Bdsm nedir ki?
 • zenci21
  Elleriniz dert görmesin
 • murohazal
  Emeğinize sağlık efendim çok güzel bir bence olmuş
 • Savaş sonrası ilkyardım kitapçığı gibi olmuş 👍
 • VolkanAslanAnk
  Sevdiğim bir fantazi de değil
 • 201465
  Eline sağlık.👍👏
 • bykyrrkl
  Harika bilgiler
 • Karizma-Yakışıklı
  Faydalı bilgiler
 • elissacharlotte9
  ellerinize sağlık
 • Gizli Üye
  Ben girbaclamaya bakarım
  Yiyen düşünsün 😎😃
YÜKLENİYOR...